Odbudowa szkliwa?

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Nie znam się na stomatologi i dlatego mam pytanie czy jest możliwość odbudowania szkliwa zębów? Przy pomocy jakiś witamin\past do zębów lub czegoś innego? czy jedynym wyjściem jest założenie koronki czy jak to tam się nazywa na ubytek? Bardzo mnie ciekawi ta opcja, dlatego proszę o odpowiedź.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Mogłeś się zapytać swojego dentysty na ostatniej wizycie skoro ten temat Cię nurtuje. Porada byłaby bardziej fachowa.

Zależy jak uszkodzone jest szkliwo? Na przykład pęknięcia w szkliwie są nieodwracalne. Rób sobie fluoryzację co jakiś czas (np. co 6 m-cy) to na pewno je znacznie wzmocni. Możesz używać pasty z wyższą ilością fluoru.

Btw. Jeśli jest ubytek to znaczy, że nie ma w czym odbudowywać szkliwa :p
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
No dobra głupi przykład z ubytkiem:) ale po prostu się nie znam.
A dentysty zapytam wizyta za kilka dni, a na ostatniej wizycie nie przyszło mi to do głowy, to za dałem pytanie na forum.
Dziękuje za odpowiedź:)
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Leczenie uzależnione jest od stanu Twojego szkliwa. Najczęściej jednak zalecane jest stosowanie past do zębów, głównie z dodatkiem fluoru. Większość stomatologów zaleca produkty marki Elmex. Dodatkowo na rynku istnieją specjalne preparaty do odbudowywania szkliwa. Nakłada się je raz na dobę, tuż przed snem i nie spłukuje.
Tak jak wspomniałam wcześniej, koniecznie spytaj swojego stomatologa o wskazania do stosowania tego typu preparatów.
 

domisia10031996

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Kiedyś dowiedziałam się od mojego dentysty że mam niedorozwój szkliwa. Jednak nie przejął się tym. ja też za bardzo bo nie miałam pojęcia o co chodzi. Obwiniałam się że źle szczotkuję zęby a przyczyną jasnych plamek jest właśnie niedorozwój szkliwa. Są to niewielkie białe plamki na niektórych zębach.. są gładkie. Są na to jakieś pasty, żele czy coś takiego?? Czy lekarz to jakoś... usuwa? Nie mam pojęcia a wizyty u dentysty jeszcze długo nie będzie. Zależy mi na tym bo niedługo będę ściągała aparat ortodontyczny i wszystko ładnie pięknie ale niedorozwój szkliwa wszystko psuje. Miał ktoś z was taki problem? Jakie rady?
 

monni_1980

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2012
Posty
35
Punkty reakcji
0
U mnie niestety występuje niedobór szkliwa. Podejrzewam, że jest to spowodowane zbyt intensywnym myciem zębów :(
 

chochołka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2007
Posty
24
Punkty reakcji
0
Mnie dentystka na słabe, kruszące się szkliwo poradziła, żebym zaczęła brać codziennie takie tabletki do ssania acidolac dentifix z ksylitolem i witaminą D, bo to wzmocni szkliwo i będzie je chronić przed demineralizacją
 

slonka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2015
Posty
14
Punkty reakcji
0
chochołka napisał:
Mnie dentystka na słabe, kruszące się szkliwo poradziła, żebym zaczęła brać codziennie takie tabletki do ssania acidolac dentifix z ksylitolem i witaminą D, bo to wzmocni szkliwo i będzie je chronić przed demineralizacją
Znam temat, moje dziecko codziennie się domaga, żeby dostać tabletkę na zęby, która wygląda i smakuje jak cukierki. Prosta profilaktyka zębów, bez zbędnego tłumaczenia dzieciom co to jest mineralizacja. Wystarczy, że go zobaczą.
 
Do góry