Odbudowa szkliwa?

Mayte

AlienumMundi
Nie znam się na stomatologi i dlatego mam pytanie czy jest możliwość odbudowania szkliwa zębów? Przy pomocy jakiś witamin\past do zębów lub czegoś innego? czy jedynym wyjściem jest założenie koronki czy jak to tam się nazywa na ubytek? Bardzo mnie ciekawi ta opcja, dlatego proszę o odpowiedź.
 

samotnawsieci93

Well-Known Member
Mogłeś się zapytać swojego dentysty na ostatniej wizycie skoro ten temat Cię nurtuje. Porada byłaby bardziej fachowa.

Zależy jak uszkodzone jest szkliwo? Na przykład pęknięcia w szkliwie są nieodwracalne. Rób sobie fluoryzację co jakiś czas (np. co 6 m-cy) to na pewno je znacznie wzmocni. Możesz używać pasty z wyższą ilością fluoru.

Btw. Jeśli jest ubytek to znaczy, że nie ma w czym odbudowywać szkliwa :p
 

Mayte

AlienumMundi
No dobra głupi przykład z ubytkiem:) ale po prostu się nie znam.
A dentysty zapytam wizyta za kilka dni, a na ostatniej wizycie nie przyszło mi to do głowy, to za dałem pytanie na forum.
Dziękuje za odpowiedź:)
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Leczenie uzależnione jest od stanu Twojego szkliwa. Najczęściej jednak zalecane jest stosowanie past do zębów, głównie z dodatkiem fluoru. Większość stomatologów zaleca produkty marki Elmex. Dodatkowo na rynku istnieją specjalne preparaty do odbudowywania szkliwa. Nakłada się je raz na dobę, tuż przed snem i nie spłukuje.
Tak jak wspomniałam wcześniej, koniecznie spytaj swojego stomatologa o wskazania do stosowania tego typu preparatów.
 

domisia10031996

New Member
Kiedyś dowiedziałam się od mojego dentysty że mam niedorozwój szkliwa. Jednak nie przejął się tym. ja też za bardzo bo nie miałam pojęcia o co chodzi. Obwiniałam się że źle szczotkuję zęby a przyczyną jasnych plamek jest właśnie niedorozwój szkliwa. Są to niewielkie białe plamki na niektórych zębach.. są gładkie. Są na to jakieś pasty, żele czy coś takiego?? Czy lekarz to jakoś... usuwa? Nie mam pojęcia a wizyty u dentysty jeszcze długo nie będzie. Zależy mi na tym bo niedługo będę ściągała aparat ortodontyczny i wszystko ładnie pięknie ale niedorozwój szkliwa wszystko psuje. Miał ktoś z was taki problem? Jakie rady?
 

chochołka

New Member
Mnie dentystka na słabe, kruszące się szkliwo poradziła, żebym zaczęła brać codziennie takie tabletki do ssania acidolac dentifix z ksylitolem i witaminą D, bo to wzmocni szkliwo i będzie je chronić przed demineralizacją
 

slonka

New Member
chochołka napisał:
Mnie dentystka na słabe, kruszące się szkliwo poradziła, żebym zaczęła brać codziennie takie tabletki do ssania acidolac dentifix z ksylitolem i witaminą D, bo to wzmocni szkliwo i będzie je chronić przed demineralizacją
Znam temat, moje dziecko codziennie się domaga, żeby dostać tabletkę na zęby, która wygląda i smakuje jak cukierki. Prosta profilaktyka zębów, bez zbędnego tłumaczenia dzieciom co to jest mineralizacja. Wystarczy, że go zobaczą.
 
Do góry