Od czego polecacie zacząć naukę C++ ?

A

alfabeta11

Guest
Pytanie nie ma zbyt dużego sensu. W internecie jest masa kursów. Są i darmowe szkolenia jeśli można tak to nazwać. Na przykład na microsoftvirtualacademy.com jest jeden. Ich wszystkie kursy są bardzo dobrze. Trzymaj się jedynie z daleka od proponowanej przez wszystkich symfonii. No i jeśli nie ogarniasz angielskiego to najpierw się jego naucz, a potem dopiero programowanie. Taka rada, bo wiele osób bez języka chce walczyć, a w pewnym momencie to staje się niemożliwe :)
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Ja się sam w domu nauczyłem C++. Nie korzystałem z żadnych kursów, po prostu kupiłem książkę "Język C++. Szkoła programowania", pobrałem program Dev-C++ i w nim ćwiczyłem pisać programy.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Od kupienia wyżej poleconej książki, autorstwa Stephena Praty, o ile chcesz się bawić w pozycje drukowane. To najlepsza książka na początek i nie tylko na początek. Potem to już tylko Thinking in C++, ale to pozycja dla coś umiejących. Dużo kursów i tutoriali znajdziesz też w internecie. I przede wszystkim zacznij od zadania sobie pytania, czy chcesz z tego zrobić sposób na życie. No bo dziś C++ na poważnie to już właściwie głównie branża gier, więc od razu bym zaczął z Direct 3D i OpenGL.
 
N

Naxxramas

Guest
Alfabetall
No i jeśli nie ogarniasz angielskiego to najpierw się jego naucz, a potem dopiero programowanie. Taka rada, bo wiele osób bez języka chce walczyć, a w pewnym momencie to staje się niemożliwe :)
Ciekawe w którym momencie: )


Razorxx101
Od czego polecacie zaczac nauke c++??
Naukę C++ radzę Ci zaczać od ANSI C. Nauczysz się programowania strukturalnego a potem przejdziesz na obiektowe, które jest zbawieniem dla strukturalnego przy wielkich projektach.

Najpierw naucz się czym różnią się procedury od funkcji a potem zacznij używać klas, konstruktorów i dziedziczenia bo będzie Ci naprawdę dużo łatwiej.

C++ jest trudny do zgłębienia jeśli nie zna się podstaw strukturalnego języka.
 

Beatka8877

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wa-wa
Jest w sieci ktoś kto C++ naucza najlepiej na świecie, jest to Mirosław Zelent. Prosze sobie wyszukać i się zachwycac razem ze mną :D
 
V

Vaffik

Guest
A ja bym zaczął od C# i C a nie od C++ :D :D :lol:

a praktyki zaczął bym nabywać z pomocą prostych kontrolerów ot by AVR :D i podstaw elektroniki ot by OŚLA ŁĄCZKA + zestawy.
Po co komu C++ jeśli nie będzie wiedział po chiny to wszystko?

A tak w ogóle to sam pytający to w ogóle programuje w czymś czy tak se wyskoczył po nocy pełnej ślicznych snów że od rana programistą zostanie?
Serio pytam...
 
Do góry