Objętość włosów

straciala

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2015
Posty
12
Punkty reakcji
1
Cześć! Ciągle mam "przylizane" i oklapnięte włosy, nie mają w ogóle żadnej objętości. Nakładanie jakichś odżywek czy preparatów kończy się tym, że włosy są świeże przez połowę dnia, dodam tutaj że mam włosy skłonne do przetłuszczania się, a jak coś na nie nałożę to je dodatkowo obciąża. Widziałam ostatnio od Rowenty volumizer, który ponoć podnosi włosy u nasady. Używała któraś z Was tego? Czytałam, że efekt jest długi, a i nie niszczy włosów tak bardzo, bo działa już przy 170 stopniach, ktoś może mi coś o tym powiedzieć? albo polecić co mam zrobić z tymi włosami?
 
E

Elen

Guest
Uzywaj szamponow do wlosow przetluszczajacych sie. A jesli chodzi o odzywki, to stosuj te niezbyt tluste i "do splukiwania." Nakladaj na mokre wlosy od polowy w dol, a po splukaniu wlosow nic juz nie nakladaj, wtedy nie beda obciazone. Prawda jest taka, ze przy wlosach delikatnych i tlustych nie ma innej rady jak mycie rano co drugi dzien.
 

Desdemona

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2015
Posty
59
Punkty reakcji
3
Wiek
36
Nie używałam jeszcze volumizera, ale poczytałam o nim, pooglądałam filmiki i mam zamiar nabyć. Szczerze powiedziawszy mam zamiar namówić mojego faceta, żeby kupił mi w prezencie. ;) Dziewczyny wypowiadają się o nim pozytywnie. Mam taki sam problem, a właściwie miałam, bo odkąd pozbyłam się kosmetyków do włosów z SLS w składzie i nie używam odżywek tylko maski do spłukiwania problem przetłuszczania prawie zniknął. Mam za to tyle włosów na głowie, że spokojnie mogłabym się z kimś podzielić i to jest powodem ich "przylizania". Liczę na to, że to cudo od Rowenty pomoże mi z tym problemem, bo nie chcę ścinać włosów.
 
M

marylamery

Guest
a robicie olejowanie włosów? czytała ze wtedy wosy są zdrowsze ale czy można to robic gdy ma sie włosy przetluszczające sie ?
 
J

Jula92

Guest
Lepiej uważać z olejkami, jak ma się włosy skłonne do przetłuszczania się, bo olejki same w sobie moim zdaniem trochę jednak obciążają włosy... Jeżeli już stosować na same końcówki. Mi na przetłuszczone włosy pomogły maseczki, np. takie błoto do włosów z serii Spa afryka, ono było właśnie w formie maseczki do włosów
 

straciala

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2015
Posty
12
Punkty reakcji
1
Mikołaj zawiódł, więc pofatygowałam się sama :p faktycznie nie muszę się bać o włosy, nawet jak używam codziennie, jestem bardzo zadowolona z zakupu i problem moich oklapniętych włosów zniknął, a na odżywki nie muszę już wydawać pieniędzy. Mogę polecić serdecznie!
 
A

Amber27

Guest
Ja uzywam jak mam oklapniete włosy lokosuszarki. Mam taką z babyliss. Susząc podnoszę u nasady. Fryzura wygląda lekko i naturalnie.
 
A

acidic

Guest
To racja, olejki mogą obciążać włosy. Mi pomaga olejek arganowy w sprayu 3 w 1 - ma delikatna lekka formulę i ani trochę nie obciąża włosów- wręcz przeciwnie, fajnie nawilża, zmiękcza i unosi u nasady :) no i odpowiada mi to, ze jest w sprayu- łatwiejsza aplikacja :)
 
J

Jula92

Guest
acidic napisał:
To racja, olejki mogą obciążać włosy. Mi pomaga olejek arganowy w sprayu 3 w 1 - ma delikatna lekka formulę i ani trochę nie obciąża włosów- wręcz przeciwnie, fajnie nawilża, zmiękcza i unosi u nasady :) no i odpowiada mi to, ze jest w sprayu- łatwiejsza aplikacja :)
Też używałam takiego i rzeczywiście jest fajny. Stosuję go jako odżywkę na jeszcze mokre włosy, potem lekko podsuszam i czekam aż same wyschną do końca. Wtedy są lekko kręcone i mają fajną objętość :)
 
A

Amber27

Guest
Możesz robić też loki. One też optycznie zwiekszają objętość włosów. Curl Secret robi szybkie loki i trwałe, a skręt wygląda naturalnie. Babyliss ma taką. Wyglada dziwnie i kosmiecznie ale łatwa w obsłudze.
 

marhita

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
ja suszę z głowa opuszczoną na dół - są trochę bardziej puszyste
 

AuroraBorealis

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
46
Punkty reakcji
0
Olejowanie może bardzo wzmocnić włosy i przyspieszyć ich wzrost. Warto nakładać olej na włosy i skórę głowy na noc albo przynajmniej na pół godziny przed myciem, a po umyciu tylko zabezpieczyć końcówki odrobiną (2-3 krople) olejku, np. kokosowego, arganowego albo jojoba. Do mycia warto wybrać jakiś delikatny szampon, bez SLS w składzie, bo tłuste włosy trzeba myć często, ale za ostro działające składniki spowodują tylko większe przetłuszczanie. Warto takich szamponów poszukać w sklepach z półproduktami kosmetycznymi albo w tych robiących naturalne kosmetyki, chociaż można też sięgnąć np. po Facelle z Rossmanna. Po myciu włosy wypłukać naparem z pokrzywy, najlepiej zimnym, żeby zamknąć łuski włosów.
Na brak objętości bardzo pomaga odpowiednie cięcie z cieniowaniem, suszenie włosów lokówką albo na okrągłej szczotce. A jak macie czas po umyciu i nie chcecie niszczyć włosów suszeniem suszarką, to można założyć stare dobre wałki, żeby włosy mocno odbiły od skóry głowy.
 

Fitorka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
60
Punkty reakcji
1
Olejowanie tak, ale moim zdaniem włosy szczególnie zimą są bardziej osłabione i narażone na wiele niekorzystnych dla nich czynników. A poza pielęgnacją ważne jest też wspomaganie od wewnątrz i uzupełnianie braków witaminowych. Nie bierzecie żadnych suplementów diety, żeby mieć zdrowe i mocne włosy?
 

berila

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
33
Punkty reakcji
0
Ja mam skłonnośc do puszenia się włosów pod czapką.... Nie przepadm za czapką bo włosy mi klapną a część włosów się puszy oraz wyglądam śmiesznie :) Jest lepiej od czasu jak stosuję regularnie ( tak 2-3 razy w tygodniu) maskę do włosów Perfect Me . Wersję różową.

Maska jest w biedronce w saszetkach tak wiec możecie sobie wypróbować. Większe opakowania widziałam w Hebe ( dzisiaj idę sobie kupić bo i tak używam często). Działanie fajne, w składzie keratyna oraz olejek kokosowy. Nie ma parabenów, nie ma tam ropy naftowej oraz innych składników, które mogłyby obciążać włosy. Cena jest niska . Nie było to dla mnie priorytetem bo jeśli kosmetyk jest dobry to mogę za niego zaplacić sporo ale jeśli cena jest korzystna to jest to doddatkowy plusik :)
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
U mnie wlosy wygladaja lepiej jak po umyciu wcieram wcierke jantar na skalp. A przy modelowaniu- podkrecam koncowki lokowka i psikam lakierem. Wlosy wygladaja na bardziej 'żywotne'
 

Renata_876

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2016
Posty
45
Punkty reakcji
2
Ja zamierzam od dziś spać w warkoczu. Zobaczymy jak to będzie rano wyglądało. Niestety ale mam tak proste włosy że wszystkie fale, loki czy skręty bardzo szybko opadają ;-(
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Moja siostra ma takie włosy przyklapnięte u nasady. Ważne jest dobre ścięcie u fryzjera plus kosmetyki na objętość (np. seria volume L'biotica, fryzjerska). Do tego stylizacja np. na grube wałki i włosy będą uniesione. Byle nie nakładać na nie zbyt dużo środków do stylizacji bo znów oklapną.
 

Fitorka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
60
Punkty reakcji
1
No właśnie jak nie stosuje się nic to źle, jak się przesadzi to jeszcze gorzej.. trzeba umieć wyśrodkować;) Ja się staram przede wszystkim jak najmniej stylizować włosy na gorąco, przez to moje są często oklapnięte i bez życia...
 

Marika567

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2016
Posty
17
Punkty reakcji
1
Renata_876 napisał:
Ja zamierzam od dziś spać w warkoczu. Zobaczymy jak to będzie rano wyglądało. Niestety ale mam tak proste włosy że wszystkie fale, loki czy skręty bardzo szybko opadają ;-(
Ja spałam kiedyś w warkoczu. Jak wstałam to włosy owszem były pofalowane ale rozczesałam dwa razy niby delikatnie szczotką i się rozprostowywały :-/
 
Do góry