M

MacaN

Guest
Pewnie niedługo. Jak się pojawi, to wrzucę tutaj filmik :) Szpakowski póki co prowadzi tylko kanał na YT. W sumie wydaje mi się, że na tym tez zakończy, ale mogę się mylić.

A dobra, napisał na fb kiedy będzie całość :)

Premiera 26-29 maja na włodarzu, a 1 czerwca w sieci :)
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
O tych strażnikach to już słyszałem jak tylko zacząłem interesować się historią niemieckich wynalazków.
 
M

MacaN

Guest
Te historie wracają jak bumerang. Na początku to, co było nieznane było tez owiane tajemnicą, stąd pogłoski o śmierciach w nieznanych okolicznościach, czy strażnikach.

Teraz moim zdaniem jest to podsycane, bo przyciąga turystów. Wiadomo - piękny temat. Tajemniczy, mroczny. Strażnicy, potomkowie SS-manów, albo ludzie, którym SS-mani przekazali swoją wiedzę pilnują po dziś dzień co ciekawszych miejsc w Górach Sowich. Ja tam po górach trochę chodziłem, w odkopywaniu kilku sztolni uczestniczyłem, ostatnio nawet sam pojechałem kopać i strażników nie widziałem.

Dziwnym trafem widują ich przyjezdni z Wrocławia i innych miast, którzy w zasadzie poszli pospacerować sobie po okolicach oficjalnych obiektów i pospać w doskonale znanych od kilkudziesięciu lat bunkrach, albo ludzie nakręcający turystykę ( Gaik to przewodnik na zamku Książ ).
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
MacaN napisał:
Ja tam po górach trochę chodziłem, w odkopywaniu kilku sztolni uczestniczyłem, ostatnio nawet sam pojechałem kopać i strażników nie widziałem.
You never know, czy nie stoją za Twoimi plecami :p

Ciekawa pasja, na pewno wybijasz się ponad społeczeństwo nastawione na nudną i oklepaną rozrywkę klubowo-domową. Nikomu nie chce się dupy ruszyć z domu (jak już idą do wypić i ponapalać się do klubów), podczas gdy Ty z własnym ojcem robicie coś naprawdę imponującego. Gdyby nie moja arachnofobia i jakiś taki wstręt do wilgoci i chłodu, to sama chciałabym uczestniczyć w takich wyprawach.
 
M

MacaN

Guest
Delilaah napisał:
You never know, czy nie stoją za Twoimi plecami :p
Że tak zacytuję klasyka pozornie niezwiązanego z tematem:

https://www.youtube.com/watch?v=z2Q5kD_o2OI

Także ten...

A wiesz, co do pasji, to faktycznie miło jest wiedzieć już co się będzie robiło za 3- 4 tygodnie gdy wrócisz do domu :) Miłe jest też to, że dzięki mnie coraz więcej osób się tym interesuje. Ponadto Ci, którzy do tej pory zajmowali się tymi podziemiami są zadowoleni, bo mają następcę. Jeszcze sporo mi brakuje, jeszcze wiele się muszę dowiedzieć i wiele miejsc poznać. Znam kilka lokalizacji, które czekają na odkopanie. Tak naprawdę pomimo sporej wiedzy brakuje mi jeszcze więcej.

Problem w tym, że ja nie mam zamiaru być jednym z eksploratorów, wydaje mi się, że powinienem utrzymać ( osiągnąć ) poziom, z którego znana jest ekipa, w której kręcę sie od małego, a jest to kilkanaście - kilkadziesiąt nikomu wcześniej nie znanych odkopanych sztolni. Nie o wszystkich można pisać, nie wszystkie filmy można pokazać, ale rzeczywiście jest to fascynujące zajęcie.

Choć i kluby byłyby pewnie spoko ( tylko z umiarem), nie miałbym nic przeciwko kilku takim wypadom, ale jakoś tak samemu mi nie po drodze, a ponadto mam inne zajęcia do roboty. :)
 
M

MacaN

Guest
W październikowym wydaniu LOGO pojawił się artykuł o podziemiach Gór Sowich i o mnie :)

Październik się kończy, więc artykuł w wersji przed cenzurą można już udostępnić w internecie. A zatem wersja z większą ilością zdjęć, z większą ilością opowiadań i... bez obróbki. Zapraszam!

http://worksucks.pl/macanko/
 
Do góry