Obawa przed wpadką

epoks

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Witam, nie wiem czy dobry dział wybrałem. Jednak wydaje mi się że jedyny który pasuje do mojego problemu. Jeżeli się mylę, to proszę o przeniesienie.
Więc jak w temacie. Jestem prawiczkiem, od niedawna tworzę związek z pewną dziewczyną, jest to moja pierwsza tego typu relacja. Widzę że bez problemu mogę dążyć do seksu. Tutaj jednak rodzi się mój problem, ponieważ mimo że być może oboje byśmy tego chcieli, to zawsze odpalają mi się pewne obawy przed niechcianą wpadką. Jest to bardzo silna blokada. Jako że oboje jesteśmy młodymi studentami, był by to bardzo znaczący problem który odwrócił by moje/nasze życie o 180 stopni, czego bym absolutnie nie chciał w tym wieku. Ze względu na pewne problemy zdrowotne - dziewczyna nie może zażywać tabletek hormonalnych, a ja nie wiem na ile mogę ufać prezerwatywą, bo jednak nie mają 100%owej skuteczności i jakaś tam szansa wpadki jest. Pytam więc, co Wy o tym sądzicie ? Znacie jakieś dodatkowe metody antykoncepcyjne które mogły by jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko wpadki ?
 

16042014

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2014
Posty
138
Punkty reakcji
14
Upraszczajac temat: kochajcie sie w dni nieplodne z dodatkiem prezerwatywy. Jest to suprocentowa skutecznosc, a o taka Ci przeciez chodzi. O ile partnerka ma cykle regularne, o ile zna swoja cialo..
 

Per_sefona

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
19
Punkty reakcji
0
epoks napisał:
bo jednak nie mają 100%owej skuteczności
Podobno nic nie daje 100% skuteczności.

Ponad to co radzi user powyżej , możesz nie dochodzić w swojej partnerce.
Jednak skoro jesteś prawiczkiem , może Ci być ciężko.



epoks napisał:
od niedawna tworzę związek z pewną dziewczyną
To znaczy od kiedy?
Bo jeżeli znacie się 2 tyg , to zdecydowanie odradzam seks.
Obawa przed ciążą Was zniszczy i nie da normalnie żyć oraz cieszyć się współżyciem.
 

epoks

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Per_sefona napisał:
To znaczy od kiedy?
Bo jeżeli znacie się 2 tyg , to zdecydowanie odradzam seks.
Obawa przed ciążą Was zniszczy i nie da normalnie żyć oraz cieszyć się współżyciem.
Znamy się ponad pół roku, jednak związek tworzymy od miesiąca.
 

Per_sefona

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
19
Punkty reakcji
0
Kochasz ją ?
Chciałbyś spędzić z nią resztę życia?
Jak byś się zachował gdyby jednak się okazało ,że jest w ciąży ?

Niechciana ciąża to ciężar dla rodziców , często kłóci ona partnerów , a i tak największe piekło przeżywa dziecko.
Jeżeli czujesz się gotowy i jesteś odpowiedzialny , możesz "działać" , lecz jeśli tylko byś spanikował i jeszcze straszył dziewcze , które nie miało by w Tobie żadnego oparcia , to się wstrzymaj.
 

epoks

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Per_sefona napisał:
Kochasz ją ?
Chciałbyś spędzić z nią resztę życia?
Jak byś się zachował gdyby jednak się okazało ,że jest w ciąży ?
Nie moge stwierdzić po lekko ponad pół rocznej znajomości czy kogoś kocham czy nie, to są dość mocne słowa i wolę nie rzucać nimi na lewo i prawo :) Coś czuję, ale raczej miłością jeszcze bym tego jeszcze nie nazwał. Do tego dochodzi się z czasem.
Jak bym się zachował ? Nie mam pojęcia szczerze bo nigdy nie byłem w takiej sytuacji, więc nie mogę tego wprost stwierdzić.
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Nic na siłę, a jeśli dziewczyna kocha, to poczeka na moment, gdy Ty już będziesz naprawdę chciał bez żadnych zbędnych obaw.
 
Do góry