O.S.T.R. - Tylko dla Dorosłych

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 264
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Obecnie nie posiadam w swoich rękach jeszcze tego albumu z tego względu, że jest za duże oblężenie w galeriowych sklepach muzycznych za tym krążkiem i o dziwo zabrakło egzemplarzy już przed samym południem, więc pobędę jeszcze odrobinę czasu w napięciu i ostatecznie postanowiłem, że dopiero zamierzam jutro wyruszyć na polowanie za albumem Ostrowskiego, aby poczuć wreszcie na opuszkach palców świeżą folię na pudełku z okładką w którym skrywa się coś bardziej cenniejszego w moich oczach, niż tylko diament.
 

AdamS696

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2008
Posty
61
Punkty reakcji
0
mi osobiście ta płyta nie bardzo przypadła do gustu. Jakoś mi się nie bardzo podoba i nie widzę w niej nic specjalnego. OCB była wdl mnie o niebo lepsza.
 

Warnesis

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
151
Punkty reakcji
1
Miasto
Bielawa
Zamawiałem z Asfalt Shopu i niestety płyta dojdzie dopiero 1-5 marca z powodu zbyt dużej liczby zamówień:/ Jakoś niepokoi mnie ten wzrost popularności OSTRego, stanie się następnym peją i czy HG w gimnazjach:(
 

motyx

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
185
Punkty reakcji
2
mnie to w sumie cieszy... niech dzieciaki słuchają tekstu z przekazem. Może wtedy wynormalnieją...
Jeszcze można by tak spopularyzować Eldokę.

Heh... Może się nawet okazać, że te teksty będą dla nich za trudne ;)

A swoją drogą... brawo dla Firmy.. dzięki nim banda dzieciaków stała się bandą debili...
Na przystanku tramwajowym nastolatek rzucił w okno tramwaju koszem na śmieci. Zareagował na to policjant, który był po cywilu, w trakcie urlopu. Nastoletni chuligan zadał funkcjonariuszowi ciosy nożem w klatkę piersiową.
Mimo reanimacji 42-letni policjant zmarł w szpitalu. Osierocił dwójkę dzieci.
Brawo Panowie... na prawdę - brawa... eh..
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 264
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Nie przekonasz nikogo na siłę, aby dana osoba przesłuchała kilka nagrań polecanych przez ciebie z ambitnym przesłaniem, jeżeli doszczętnie utożsamiła się z tym, co grało jej przez długi okres czasu w uszach i przyczyniło się do tego, że zmieniła własne postępowanie. Jeżeli sama jednak zdoła sięgnąć ręką po ten album, chociażby z przeżerającej ciekawości, to istnieje prawdopodobieństwo, że przypadnie jej ten materiał do gustu i coś w sobie zmieni. Jeżeli chodzi o mnie, to rap ogromnie wpłynął na moją osobowość, więc przedstawiłem wam pokrótce, to co sam doświadczyłem.
 

motyx

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
185
Punkty reakcji
2
Jeżeli chodzi o mnie, to rap ogromnie wpłynął na moją osobowość
Dokładnie - rap zmienia ludzi. Mnie też to nie ominęło... Bardzo się zmieniłem od czasu kiedy zacząłem słuchać rapu.
 

INT3L

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
524
Punkty reakcji
13
Miasto
Wielkopolska
Jak dla mnie najlepsze utwory to:
Przez Stress, Spalić Gniew, Śpij Spokojnie, Żywy Lub Martwy, To Nie Czas. ;)
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Dno den.
Ktoś, gdzieś wysunął tezę, że Tede zrobił w 1,5 miesiąca lepszy album niż ostr w 6 lat... Coś w tym jest.

Ta hucznie zapowiadana spójna histotia (buhaha, dobre, dobre...te 'detektywistyczne' wstawki to nieporozumienie psujące jedynie poszczególne kawałki); kolejne paplanie o tym, że to najlepszy album ostrego w jego dziejach, że przeszukał setki, jak nie tysiące winyli, aby wyłapać jak najlepsze sample (jakoś ich nie słychać zbyt wiele; myślałem, że mnie zaskoczy tymi samplami <jak niektórymi z JTTS i O.C.B; a tu znowu Magik...>), te wspomniane przeze mnie wyżej 6 lat... DNO DEN.

Ostr to maszynka do robienia tego samego w różny sposób. Kiepski populista. Kiedyś stosowałem pojęcie inteligenty rap, inteligentny raper, etc. Po kolejnych wyczynach ostrego stwierdzam, że to oksymoron. Przekonał mnie w tyn przy kolejnej bezsensownie rzuconej 'kur.wie' w swoich tekstach.

PS:
Do uświadamiaczy:

Darujcie sobie propozycje, abym przerzucił się na Firmę, Hemp Gru. Mezo, etc, etc.
Co ma piernik do wiatraka...
 

motyx

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
185
Punkty reakcji
2
Darujcie sobie propozycje, abym przerzucił się na Firmę, Hemp Gru. Mezo, etc, etc.
Co ma piernik do wiatraka...

Nikt normalny Ci tego nie zaproponuje ;)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Jeszcze parę lat temu bardzo lubiłem OSTRego muzykę. Ostatnio jednak coś mi nie po drodze z nią jest. W inne muzyczne rejony podreptałem, a OSTRolenie już mnie nie kręci. Jak sporadycznie wracam to do "Jazz w wolnych chwilach" i "7", ale nawet do tego bardzo rzadko.

A najnowsza płyta? Raz przesłuchałem i podoba mi się jedynie "Nie wszystko co złe" reszty - szczerze mówiąc - nie miałem (i nie mam nadal) ochoty przesłuchać po raz kolejny.

Trochę takie na jedno kopyto robione i jakieś takie bezpłciowe. Nie ma w kawałkach tego czegoś.
No ale jak pisałem - już jego płyty (szczególnie najnowsze) mnie nie kręcą.


PS
Nie no, "Nie wszystko co złe" zdecydowanie mi się podoba.

Edit://
Odkurzyłem z półki starsze płyty OSTRego i w sumie nadal mi się stosunkowo podobają (JWWCH, Jazzukracja, 7), nie tak jak kiedyś ale jednak. To te nowe mi nie pasują.
W HollyŁódź i Ja tu tylko sprzątam - teksty mi się nie podobały najbardziej. OCB i ta najnowsza - muzycznie mnie zupełnie nie rusza.
 

fakinmastah

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
81
Punkty reakcji
1
Ja właśnie czekam na kuriera z płytą :D ale powiem szczerze ściągnąłem ją dzisiaj z neta bo sie wkurzyłem że kurier dzisiaj mi jej nie dostarczył...
przesłuchałem powiem, że trochę sie zawiodłem myślałem że będzie coś lepszego skoro pracował nad nią 6 lat, nie jest niestety aż tak :cenzura:ista jak myślałem...
no nic może zmienie zdanie jak zobacze oryginał :D:D póki co nie jaram się tak!
piona!
 

ProDoktor

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2008
Posty
163
Punkty reakcji
0
Co wy w ogóle mówicie, Ostr dał nam konkretne 33 tracki. Pierwsze 15 to jest super historia opowiedziana przez Ostrego, a te kolejne 18 to już chyba ta właściwa płyta, daje to wspaniałą całość. Na pierwszej płytce może nie ma takiego brzmienia bo bity są wybrane pod tą historią, pasujące do treści, dopiero na kolejnej płytce jest dużo fajnych sampli.

Ulubione kawałki: Spalić gniew, Nie wszystko co złe, i Tracki: 05,08 i 12.

Ostr mistrz ; ]
 

bbbwoy

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Bardzo dobry album, świetny pomysł z tą schowaną płyta i komiks dopełnia całości, a to wszystko za 37 zł! Znów złota będzie jak nie platynowa.
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Drugi krążek bardziej przypadł mi do gustu porównując go z pierwszym. Moim zdaniem płyta lepsza od poprzedniej, ale gorsza od tych z lat 04' - 06'.
 

cinekssj

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Bielsko-Biała
Szczerze mówiąc nigdy nie byłem wielkim fanem ostrego, ale ta niespodzianka i komiks mnie przekonała aby kupić tą płytę, pierwszą moją oryginalną zresztą. Komiks to totalne badziewie kilkanaście marnych obrazków... Niespodzianka to na prawdę bardzo dobry pomysł na skale światową. Pomysł super, ale głównie chodziło z tym o dobrą sprzedaż co jak widać się opłaciło bo płyty sprzedają się lepiej niż świeże bułeczki, ale niestety muzyka a po to wszyscy kupują tą płytę nie zachwyciła. Pierwsza płyta to podobne bity, które mi osobiście się nie podobały mało oryginalne ale to tylko moja opinia. Z niecierpliwością czekałem na odsłuch drugiej płyty, którą niestety wiedziałem gdzie znaleźć i w ogóle, że jest bo przeczytałem parę komentarzy pod jednym z utworem. No i jeśli chodzi o tą drugą płytę zdaję mi się, że ostry postawił bardziej na ilość niż na jakoś. Na tej płycie na szczęście nie było dużo podobnych do siebie bitów, ale ogólnie utwory nie zachwyciły. Góra 3 utwory mi się podobały. Nie mówię, że reszta była słaba, ale na album który był tak promowany tak wszyscy zachęcali do kupna go mnie osobiście rozczarował. Miałem dylemat czy kupić tą płytę czy rahima, teraz bym nie miał zdecydowanie kupiłbym płytę tego drugiego.

Ps. Taka jest tylko moja opinia nie chodzi mi o to aby zniechęcić kogoś do tego albumu. pzdr
 

Don gregorio

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
No Adam wpadł na dobry pomysł na wypromowanie swojego nowego materiału. Według mnie jak zwykle teksty są ponadprzeciętne i ciekawe. Jest się w co wsłuchać.
Oby więcej takich krążków. Co do zakupienia płyty jest wielki problem w sieciach Empik rozchodzą się momentalnie. Jeszcze nie udało mi się zakupić ory cd...
Nie wiem czy zauważyliście ale już przed premierą materiał leżał na kilku warezach... I gdzie tu w Polsce uczciwość. Nie oczekujmy od naszych raperów poziomu muzyki doruwnującego np. Mack 10 czy T.I. Oni poprostu nie mają na to floty. Sam się przyznam że jeśli mam okazję przesłuchać materiał przed zakupieniem korzystam z tego(jest to zgodne z polskim prawem) pd warunkiem że po zakupie oryginału pozbędziemy się kopii.
Podsumowując ŚWIETNA PŁYTKA
Moja ocena to 8/10 :D
 

Darjusz

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Mi nie bardzo się podoba wplątana historia Nikodema R., jakoś to mi nie pasuje, bardziej podobała mi się Hollyłódź. A teksty jak to u Ostrego doskonałe.
 
Do góry