O drobnych problemach pisz tutaj!

E

eloquence

Guest
A więc.. Wczoraj wieczorem normalnie, bezproblemowo wyłączyłam komputer a a dziś rano pokazał się czarny ekran z informacją żeby spróbować naprawić przez płytę instalacyjną i "r". To też chciałam zrobić lecz w trakcie kopiowania plików była przerwa w dostawie prądu i dalsza reinstalacja jest niemozliwa... Pokazuję się, info: "Brak pliku NTLDR, naciśnij ctrl+alt+del". I tak w kółko. I rzecz w tym, że nie można uruchomić bootowania z płyty, niby jest ustawione a z płyty uruchomić się nie chce. Co robić z tym dziadostwem?

Czy zaglądałaś do BIOSu i sprawdziłaś czy faktycznie tak jest?

Być może rozwiązanie jest proste: Powinnaś przede wszystkim przestawić kolejność bootowania - to znaczy: aby najpierw następował odczyt z napędu a dopiero potem z dysku twardego - o ile oczywiście tego już ktoś nie ustawił. Sprawdź koniecznie!
W ostateczności możesz spróbować wyłączyć bootowanie, wykonać reset BIOSu i ponownie włączyć funkcję; alternatywnie wyzerować ustawienia BIOSu.
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Czy zaglądałaś do BIOSu i sprawdziłaś czy faktycznie tak jest?

Być może rozwiązanie jest proste: Powinnaś przede wszystkim przestawić kolejność bootowania - to znaczy: aby najpierw następował odczyt z napędu a dopiero potem z dysku twardego - o ile oczywiście tego już ktoś nie ustawił. Sprawdź koniecznie!
W ostateczności możesz spróbować wyłączyć bootowanie, wykonać reset BIOSu i ponownie włączyć funkcję; alternatywnie wyzerować ustawienia BIOSu.

I tak jest ustawione. Dzięki ale juz sama sobie z tym badziewem poradziłam. Pozdr.
 

naaadiaaa

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej :)

Nie wiem czy dobrze trafiłam, ale mam problem: GŁOŚNIKI NIE DZIAŁAJĄ. Nie wiem nawet gdzie je wpiąĆ. Proszę o pomoc. Wiem o nich tyle: Realtek HD AUdio. Proszę, pomóżcie!!!
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Z tyłu komputera powinny być dwa minijack'i czyli zielone kółeczko a obok różowe i jeszcze jakieś kolorowe jednak nie pamiętam już, mam laptopa. Dopasuj kolorami.
BTW: jakie masz głośniki? zestaw 5.1 ?
 

mszark

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2008
Posty
145
Punkty reakcji
0
Hej :)

Nie wiem czy dobrze trafiłam, ale mam problem: GŁOŚNIKI NIE DZIAŁAJĄ. Nie wiem nawet gdzie je wpiąĆ. Proszę o pomoc. Wiem o nich tyle: Realtek HD AUdio. Proszę, pomóżcie!!!

realtek hd audio to ty masz karte dźwiękową. napisz jakie konkretnie głośniki. Z tyłu najczęściej pod lub nad portami usb, zielone gniazdo głośniki przednie, czarne, głośniki tylne, pomarańczowy subwoofer, o ile pamiętam białe na głośniki boczne jak masz zestaw 7.1, różowe to mikrofon, niebieskie wejście liniowe
 

Ziombow

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2008
Posty
256
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poland
Ja mam takie pytanko, jak najlepiej wyczyścić klawiaturę? Wiadomo, kurz, okruszki są w niej a nie wiem jak wyczyścić, czy można klawisze wyciągnąć a potem znów włożyć. Pozdro
 

Sysunia``

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
335
Punkty reakcji
10
Wiek
35
Miasto
z miasteczka;)
ja zawsze wyciągam klawisze a później po wyczyszczeniu spowrotem je tam wkladam. Heheh tylko teraz nie mam jednego klawisza bo się urwal.. Więc jak bedziesz wyciagać to ostrożnie.
Pozdrawiam:)
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Ja mam takie pytanko, jak najlepiej wyczyścić klawiaturę? Wiadomo, kurz, okruszki są w niej a nie wiem jak wyczyścić, czy można klawisze wyciągnąć a potem znów włożyć. Pozdro
Można i to imo najlepszy sposób, chociaż może sprawić drobny problem. Najpierw na mokro, a potem na sucho i włożyć z powrotem klawisze. To tyle.
 

bluelollipop

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2007
Posty
19
Punkty reakcji
0
W serwisie deviantart.com nie mogę oglądać galerii żadnego użytkownika, nie wiem czemu. Gdy wklepuję w firefoxie adres
Kod:
http://nazwa_użytkownika.deviantart.com/gallery/
wyświetla mi się strona jak w galerii ale bez miniaturek zdjęć ani jakichkolwiek linków. Puste pole, ale z menu deviantarta itd. Tak samo w Operze, IE. Ciasteczka wyczyszczone, sprawdzałem też czy to nie wina programu do blokowania reklam, ale nie. [screen]
Wie ktoś jak się z tym uporać?
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Może ten użytkownik nie ma w ogóle zdjęć? Brałeś to pod uwagę?
 

bluelollipop

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2007
Posty
19
Punkty reakcji
0
Tak, sprawdzałem na wielu adresach, również moich znajomych którzy na pewno mają. Poza tym wszedłem do galerii poprzez zdjęcie ze strony głównej, więc na pewno zdjęcia są.
 

miloszpolo

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
367
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraina piorunów...
wtam!

Posiadam laptopa HP compaq 6720s i ostatnio zakupiłem sobie grę Hitman Krwawa Forsa i nie wiem czemu w momencie gdy gra po załadowaniu przechodzi w tryb akcji tzn rozpoczyna się trening nagle wszystko się zacina... czy mogę coś zrobić żeby jednak w nią pograć??

Parametry mojego kompa:
Intel® Pentium® Dual CPU T2390 @ 1.86GHz (2 CPUs), ~1.9GHz
2038MB RAM
Mobile Intel® 965 Express Chipset
dysk 250GB
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
wtam!

Posiadam laptopa HP compaq 6720s i ostatnio zakupiłem sobie grę Hitman Krwawa Forsa i nie wiem czemu w momencie gdy gra po załadowaniu przechodzi w tryb akcji tzn rozpoczyna się trening nagle wszystko się zacina... czy mogę coś zrobić żeby jednak w nią pograć??

Parametry mojego kompa:
Intel® Pentium® Dual CPU T2390 @ 1.86GHz (2 CPUs), ~1.9GHz
2038MB RAM
Mobile Intel® 965 Express Chipset
dysk 250GB
Najprawdopodobniej karta graficzna niedomaga. Laptop nie jest urządzeniem do gier.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Po formacie mam taki problem, że jak robię coś "niezgodnego z oczekiwaniami komputera" (czyli na przykład jak wyskoczy mi jakieś okno, a ja będę chciał coś robić w tle, zamiast w nim) to zamiast standardowego windowsowego dźwięku błędu odzywa się głośniczek systemowy na płycie głównej. Irytuje mnie to ostro. Wie ktoś co z tym zrobić?

A skoro już przy tym głośniczku jesteśmy, z tego co wiem, nie można go wymontować, bo wtedy płyta główna nie baka. Można go zastąpić jakąś diodą LED albo czymś?
 

*DRIVER*

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
499
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
daleko :)
Po formacie mam taki problem, że jak robię coś "niezgodnego z oczekiwaniami komputera" (czyli na przykład jak wyskoczy mi jakieś okno, a ja będę chciał coś robić w tle, zamiast w nim) to zamiast standardowego windowsowego dźwięku błędu odzywa się głośniczek systemowy na płycie głównej. Irytuje mnie to ostro. Wie ktoś co z tym zrobić?
A po formacie zainstalowałeś sterowniki do karty dźwiękowej i całej reszty?

A skoro już przy tym głośniczku jesteśmy, z tego co wiem, nie można go wymontować, bo wtedy płyta główna nie baka. Można go zastąpić jakąś diodą LED albo czymś?
Zdaje mi się że nie można bo on informuje nas o błędach nie działających urządzeniach itd...
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A po formacie zainstalowałeś sterowniki do karty dźwiękowej i całej reszty?
Tak, wszystko zainstalowałem.
Zdaje mi się że nie można bo on informuje nas o błędach nie działających urządzeniach itd...
No niby tak, ale chyba nie zrobi komputerowi zbytniej różnicy jak zamiast bipczeć będzie mrugał?
 

*DRIVER*

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
499
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
daleko :)
No niby tak, ale chyba nie zrobi komputerowi zbytniej różnicy jak zamiast bipczeć będzie mrugał?
Dla komputera raczej nie zrobi to różnicy ale dla ciebie tak :) Otóż gdy coś nawali nie będziesz mógł określić rodzaju usterki. Bo sygnał ze spikera nie jest przypadkowy tylko określone dźwięki do określonych błędów, a przy mruganiu wątpię żebyś był w stanie to rozróżnić :D
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Dla komputera raczej nie zrobi to różnicy ale dla ciebie tak :) Otóż gdy coś nawali nie będziesz mógł określić rodzaju usterki. Bo sygnał ze spikera nie jest przypadkowy tylko określone dźwięki do określonych błędów, a przy mruganiu wątpię żebyś był w stanie to rozróżnić :D

Ale w sumie nikt mu nie każe wykręcać głośniczka i wywalać :)
Będzie miał problem poważny z komputerem to załączy głośnik.
Diode chyba można założyć, grunt, żeby wymagała tego samego napięcia itd. Zresztą próba nie strzelba :)
 
Do góry