O drobnych problemach pisz tutaj!

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Hej, mam zapytanie dotyczące facebooka, czy jeśli usunę czyjąś lub moją wiadomość z konwersacji, to nikt jej nie widzi, czy znika tylko u mnie? i czy mogę usunąć konwersację, której jestem uczestnikiem a nie założycielem? :)


Wszyscy przestają ją widzieć.
 

legionek94

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam otoz na laptopie mam blad "Windows could not start becdause the following file is missing or corrupt: <windows root> /system32/hal.dll. please re-install a copy of the above file." Na dysku c mam bardzo duzo waznych informacji, plikow itd. MUSZE TO ZACHOWAC. A nie moge uruchomic komputera. Widze ze jedynym rozwiazaniem jest zrozumienie formata. Mam plytke windowsa xp.. jak zrobic to aby wszystko na pulpicie sie zachowalo ? prosze o pomoc :) pozdrawiam
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Witam otoz na laptopie mam blad "Windows could not start becdause the following file is missing or corrupt: <windows root> /system32/hal.dll. please re-install a copy of the above file." Na dysku c mam bardzo duzo waznych informacji, plikow itd. MUSZE TO ZACHOWAC. A nie moge uruchomic komputera. Widze ze jedynym rozwiazaniem jest zrozumienie formata. Mam plytke windowsa xp.. jak zrobic to aby wszystko na pulpicie sie zachowalo ? prosze o pomoc :) pozdrawiam

Skorzystaj z Linuxa w wersji live. Chociaż nie wiem czy wgranie brakującego pliku nie naprawiłoby problemu.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Mam stary komputer, którego używam wylącznie do pisania i drukowania tekstów. (windows 98). Ten typ nie chce współdziałać z internetem (komunikuje, że brak sterowników), za to dobrze mi się na nim pisze, a do innych celów mogę czasem używać sprzętu użyczonego.
Teraz ten staruszek nie włącza "drugiego biegu" (nie słychać by zaczynał pracować wentylator) i nie jest możliwe korzystanie z niego bez interwencji - naprawy przez elektronika - widzę ciemność.
Czy można uzyskać unowocześnienie tego rupiecia przez wymianę części oprogramowania? Czy to w ogóle warta skórka za wyprawkę?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Wilk_LancaSter napisał:
Mam stary komputer, którego używam wylącznie do pisania i drukowania tekstów. (windows 98). Ten typ nie chce współdziałać z internetem (komunikuje, że brak sterowników), za to dobrze mi się na nim pisze, a do innych celów mogę czasem używać sprzętu użyczonego.
Teraz ten staruszek nie włącza "drugiego biegu" (nie słychać by zaczynał pracować wentylator) i nie jest możliwe korzystanie z niego bez interwencji - naprawy przez elektronika - widzę ciemność.
Czy można uzyskać unowocześnienie tego rupiecia przez wymianę części oprogramowania? Czy to w ogóle warta skórka za wyprawkę?
Podaj specyfikację komputera i sprecyzuj co chcesz modernizować software czy hardware ? Rozkręć go, wyczyść z kurzu. Jest tutaj na forum poradnik jak to zrobić. Kiedy go uruchamiasz zwróć uwagę na to który wiatrak nie działa. Jeżeli brak sterowników to trzeba je pobrać i zainstalować.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Dziękuję, Gressil.
Moja główna watpliwość polega na nieufnosci do informatyków, którzy uważają, iż lepiej jest kupić od nich używany, ale nowszy od mojego komputer.
Spróbuję pogmerać w trzewiach mojego "wraka"
 
W

wiki9969

Guest
Ja mam problem i trochę wstyd mi za to, ale nie wiem gdzie się zwrócić. A mianowicie, chciałam zgrać na płytę CD kilka piosenek przy pomocy NERO. I niestety podczas próby nagrania wyskoczyło mi, że "funkcja jest niepoprawna". Co może być tego przyczyną?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
wiki9969 napisał:
Ja mam problem i trochę wstyd mi za to, ale nie wiem gdzie się zwrócić. A mianowicie, chciałam zgrać na płytę CD kilka piosenek przy pomocy NERO. I niestety podczas próby nagrania wyskoczyło mi, że "funkcja jest niepoprawna". Co może być tego przyczyną?
W którym momencie wyskakuje Ci ten komunikat ? Próbowałaś użyć innego programu do nagrywania ?
 
W

wiki9969

Guest
Nie próbowałam, bo mam stary komputer (podobnie jak Wilk). Komunikat pojawia się przy wyborze miejsca zapisu.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jaki posiadasz system operacyjny ? Dzieje się tak tylko z CD czy kiedy próbujesz nagrać na DVD również ? Spróbuj zainstalować na przykład http://infrarecorder-portable.softonic.pl/ Nie trzeba go instalować ma mniejsze wymagania systemowe niż nero więc na pewno nie spowolni Ci działania komputera. Przy pomocy tego programu powinno się udać.
 
W

wiki9969

Guest
Ja mam Windowsa xp. Próbowałam nagrać na płytach CD i DVD. W obydwu przypadkach pojawiało się to samo. Mam nadzieję, że ten program zadziała. Dzięki za pomoc.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
To tera ja!

Otóż dzisiaj włączając komputer usłyszałem bardzo niepokojący dźwięk wydobywający się z obudowy. Wyobraźcie sobie muchę, ale nie taką zwykłą, lecz maszynową i wielką - taki właśnie jest to dźwięk. Uparte brzęczenie. W obawie przed ewentualną eksplozją mojego komputera zajrzałem do środka. Jako źródło całego zamieszania określiłem rejon z okolic wiatraczka, który to moim zdaniem jest właśnie problemem. Licząc, że to podziała, wyczyściłem ładnie wnętrze pudła, lecz nie rozwiązało to problemu. Nadal brzęczy i nie przestaje tego robić.

Jakieś pomysły jak rozwikłać zagadkę? :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Thyme napisał:
To tera ja!

Otóż dzisiaj włączając komputer usłyszałem bardzo niepokojący dźwięk wydobywający się z obudowy. Wyobraźcie sobie muchę, ale nie taką zwykłą, lecz maszynową i wielką - taki właśnie jest to dźwięk. Uparte brzęczenie. W obawie przed ewentualną eksplozją mojego komputera zajrzałem do środka. Jako źródło całego zamieszania określiłem rejon z okolic wiatraczka, który to moim zdaniem jest właśnie problemem. Licząc, że to podziała, wyczyściłem ładnie wnętrze pudła, lecz nie rozwiązało to problemu. Nadal brzęczy i nie przestaje tego robić.

Jakieś pomysły jak rozwikłać zagadkę? :)
Czyściłeś tylko powierzchownie czy demontowałeś również wiatrak i radiator ? Rozumiem, że piszesz o wiatraku znajdującym się przy procesorze tak ?
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Tak. Powierzchownie to to niekoniecznie było, bo mi obiad nawet wystygł.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Chodzi mi o to czy ściągnąłeś wiatrak i wyczyściłeś radiator ? Odkręć obudowę, włącz na chwilę komputer i przyjrzyj się dokładnie z którego miejsca dochodzi hałas. Następnie o ile możesz zrób zdjęcie tego miejsca i wstaw. Być może przewody doprowadzające napięcie do wiatraka się poluzowały lub jakiś brud dostał się do wnętrza wiatraka. Postaraj się opisać to bardziej szczegółowo.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Ok, to później wrzucę, bo teraz zmykam. ;]


Tak się złożyło, że już problem rozwiązany. Problemem był nie ten wiatraczek, o którym myślałem, ale jakiś wewnętrzny głos mi podpowiadał, by jednak zajrzeć do zasilacza ^_^
 

lolka23

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2009
Posty
77
Punkty reakcji
9
Witam!
Wczoraj podczas włączania komputera pojawił się problem. 1/3 ekranu działa jakby z opóźnieniem. Długo się rozgrzewa. Gdy pojawia się tło pulpitu nawet po kilku minutach nie widać zmian. Ponadto na źle działającym obszarze nie widać kursora. Z czym może być problem? Szwankuje karta graficzna czy monitor i co może być nie tak? Z góry dziękuję za pomoc.
 

Attachments

  • 20140331_131321.jpg
    20140331_131321.jpg
    863,2 KB · Wyświetleń: 0

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Za mało danych podałeś aby to jednoznacznie określić. Może to być wina monitora, karty graficznej, sterowników...
 
Do góry