O drobnych problemach pisz tutaj!

Sativ

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Witam,
Mam antywirusa avast5 którego już od dłuższego czasu nie używam. Odinstalowałem go w panelu sterowania, i nie wiem dla czego ciągle znajduje się na C/program files, poprzez co ciągle wyskakują mi jakieś aktualizacje. W jaki sposób mogę się pozbyć tego syfu z kompa.
 

kinia966

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Hej. Otóż mam problem z zamykanie laptopa ASUS K50IJ, ponieważ gdy chcę go normalnie na świecie wyłaczyć po przez wcisniecie ZAMKINJ on w ogole nie reaguje. Nawet nie reagują wszelkiego rodzaju opcje zamykania ( wyloguj, zablokuj itp). I wyłaczanie laptopa musze dokonywac poprzez zamkniecie klapy.. Dodam że mam Win. 7.Prosze o pomoc.
 

katja_szym

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam!
Czy można ustawić firewall w taki sposób aby e-maile bez tematu wiadomości przerzucał od razu do spamu lub kosza?
z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
 

tylko_ja.4

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
siema ;D
problem jak dla mnie troche pilny, więc proszę o szybkie w miarę mozliwości odpowiedzi.
zainstalowałam na laptopie grę "Syberia" 2 czesci nawet. zmieniałam konto, więc postanowiłam usunąc i od nowa zainstalowac...
no i myk jest taki. nie odinstalowalam, tylko usunelam i teraz jak wlaczam plytke z gra i daje "uruchom" to nic sie nie dzieje. zainstalowac tez sie nie da /wyswietlalo sie pole/.
2 pytanie. czy jak skopiuje sobie piosenki na dysk CD-RW to czy potem moge na nia dodawac lub usuwac utwory?
dzieki z góry.
 

ravik74

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2008
Posty
32
Punkty reakcji
1
Wiek
50
Miasto
Łódź
siema ;D
problem jak dla mnie troche pilny, więc proszę o szybkie w miarę mozliwości odpowiedzi.
zainstalowałam na laptopie grę "Syberia" 2 czesci nawet. zmieniałam konto, więc postanowiłam usunąc i od nowa zainstalowac...
no i myk jest taki. nie odinstalowalam, tylko usunelam i teraz jak wlaczam plytke z gra i daje "uruchom" to nic sie nie dzieje. zainstalowac tez sie nie da /wyswietlalo sie pole/.
2 pytanie. czy jak skopiuje sobie piosenki na dysk CD-RW to czy potem moge na nia dodawac lub usuwac utwory?
dzieki z góry.

1. zainstaluj jakikolwiek program do przeglądania/wyszukiwania wpisów w rejestrze systemu np. JV16 PowerTools i usuń wszystkie pozostałości w rejestrze po zainstalowanej/usuniętej grze wpisując dokładnie nazwę tej gry. Powinno pomóc.
2. jeśli przy zapisywaniu wybierzesz opcję multisesji i nie zakończysz sesji po nagraniu to możesz do woli usuwać i dodawać utwory.
 

tylko_ja.4

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
1. zainstaluj jakikolwiek program do przeglądania/wyszukiwania wpisów w rejestrze systemu np. JV16 PowerTools i usuń wszystkie pozostałości w rejestrze po zainstalowanej/usuniętej grze wpisując dokładnie nazwę tej gry. Powinno pomóc.
2. jeśli przy zapisywaniu wybierzesz opcję multisesji i nie zakończysz sesji po nagraniu to możesz do woli usuwać i dodawać utwory.

ravik74
dzięki ;D
jeszcze się zastanawiam nad 1 rzeczą... bo nie znam się totalnie na płytach.
do nagrania piosenek najlepsza będzie płyta: CD-R, CD-RW czy CD-R Audio? ;D
i czy na każdej da się dodawać/usuwać utwory?
w domu mam same CD-R...
 

ravik74

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2008
Posty
32
Punkty reakcji
1
Wiek
50
Miasto
Łódź
ravik74
dzięki ;D
jeszcze się zastanawiam nad 1 rzeczą... bo nie znam się totalnie na płytach.
do nagrania piosenek najlepsza będzie płyta: CD-R, CD-RW czy CD-R Audio? ;D
i czy na każdej da się dodawać/usuwać utwory?
w domu mam same CD-R...

Jedynie na płycie CD-RW lub DVD-RW można usuwać zapisane pliki.
Do nagrania płyty audio(takiej którą możesz odtwarzać na zwykłym kompakcie(deck`u)) najlepsza będzie płyta CD-R i musisz wybrać pozycję zapisu "audio"-(audio track) natomiast pliki mp3 możesz zapisywać na każdej płycie jako dane(data)
 

kinia966

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Witam:) Chcę sobie zainstalować tmaster na laptopie windows 7, mam legalną instalkę ale jak chce ją otworzyć to mi pisz: wersja tego pliku jest niezgodna z wersją systemu Windows. Sprawd z w informacjach dotyczących systemu na tym komputerze, jaka wersja programu jest potrzebna (x86- 32-bitowa czy x64-64-bitowa) a nastepnie skontaktuj sie z wydawcą oprogramowania. Czy są jakies szanse abym to zainstalowała na moim kompie? prosze o odp:)
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
A ja bym się chciał dowiedzieć czy jest możliwość publikowania swoich własnych oznaczeń w Google Maps (tudzież Google Earth)? To jest oznaczeń miejsc, zdjęć...
 

tylko_ja.4

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
nie wiem czy to jest drobny problem. BARDZO PILNE!!!!!!!
ostatnio robiałam prezentację i wszystko u mnie na laptopie było OK.
włączyłam go na następny dzień wieczorem /wczoraj dokładnie/ i ... bluescreen. wyłączyłam od razu, chyba źle zrobiłam ;(
i teraz po włączeniu ukazuje się na czarnym tle komunikat " błąd odczytu dysku. wciśnij ctr + alt +del aby zrestartować".
no i myk jest taki, ze to jest błędne koło, bo tak robię, jest restart i pojawia się to samo. i to samo. i to samo.
laptop ma z 8 lat na pewno, w tym czasie był c1-2 razy w naprawie, był dokładnie czyszczony, wgrany antywirus, ms office i wgl.
przy każdym ściąganiu muzyki /z innych komputerów/ i przerzucaniu na laptopa zawsze odwirusowywałam, z tym że 2 dni przed awarią antywirus wykrył 3 robaki /usunięte, pi\liki wyleczone/.
i teraz mam pytanie, co z tym zrobić, bo sdzukam po znajomych jakichś informatyków, którzy zrobiliby to nieodpłatnie, bo mama raczej kasy na naprawę ani nowego laptopa nie wyłozy ;/ w sensie ze nie bardzo mam kase....
serio, BŁAGAM O SZYBKIe ODPOWIEDZI!
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Najprostsze rozwiązanie weź bootowalną płytę Linuksa, pendrive'a odpal i skopiuj co Ci potrzeba. Druga opcja wyciągnij dysk twardy, idź do kogoś, podłącz do komputera i skopiuj co Ci potrzeba. Jeżeli masz Windows 7 spróbuj tego
 

kasi19

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Kilka dni temu kupiłam nowego laptopa, z wgranym Windowsem 7 i programem Norton Internet Security. Ciągle wyskakują mi jakieś ostrzeżenia, bardzo dużo rzeczy ów antywirus czy jak to nazwać. Ale to bym przeżyła. Jednak zrobiłam dzisiaj zdjęcia i chciałam je wrzucić na laptopa, dostałam powiadomienie, że zagrożenie jest, ale Norton zaraz usunął coś.exe . Sprawdzam kartę pamięci - karta chroniona przed zapisem, nie mogę otworzyć zdjęć, nic, nawet na aparacie teraz. Chciałam sprawdzić czy to akurat to SD zepsute i wrzuciłam kartę z telefonu - efekt taki sam, wszystko usunięte, usunął to Norton, jakiś program exe. Co robić? czy odzyskać te pliki zapisane tam wcześniej, a jeśli nie to co zrobić z nortonem, żeby na przyszłość nie było czegoś takiego?
proszę o odpowiedź
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Zakładam że wystarczy przywrócić plik z kwarantanny. W głównym oknie NISa klikasz "zaawansowane", następnie "poddaj kwarantannie" wyszukujesz plik z karty i klikasz na przywróć.
Co zrobić żeby więcej się to nie zdarzyło? Wejdź w "ustawienia", następnie "Ochrona w czasie rzeczywistym", i w zakładce "SONAR" przestaw "Automatycznie usuwaj zagrożenia" na "zapytaj mnie".
 

tylko_ja.4

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
kolejny mój problem ;PP
co to może być, jeżeli do tej pory mp3 /sweex clipz mp3 player 2GB/ działała, że tak to ujme po podłączeniu do komputera, a teraz nie działa...? znaczy spadł mi raz, ale potem nic się nie działo, kablem usb podłącza się żeby ją naładować, ale teraz próbowałam na kilku komputerach i nic sie nie dzieje ;( i pytanie czy to kwestia kabla, czy mp3, przy założeniu, że nie ma jeszcze 500 ładowań /podobno po tylu przestaje działać/ i muzyka na niej idzie?
cholera jasna, mój sprzęt mnie chyba przestał lubić ;((
 

TRM

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam

Ktoś mi podpowie jak tutaj podlinkować sygnaturę? Tak... łopatologicznie, bo ja noga jestem z tej dziedziny... ;) :D
 

lolka23

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2009
Posty
77
Punkty reakcji
9
Mam mały problem z pulpitem. Ucina mi 80 % tapety. Obojętnie co bym nie ustawiła zawsze część pozostaje biała. Stało się tak gdy coś przekombinowałam w Właściwości pulpitu->pulpit->dostosuj pulpit->sieć Web I tam coś chyba usunęłam. Ponadto od kiedy rozpoczął się ten problem, system dłużej się uruchamia . Mam system Windows xp.
Z góry dziękuje za wszelkie porady i sposoby jak mogę rozwiązać ten problem.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Mam mały problem z pulpitem. Ucina mi 80 % tapety. Obojętnie co bym nie ustawiła zawsze część pozostaje biała. Stało się tak gdy coś przekombinowałam w Właściwości pulpitu->pulpit->dostosuj pulpit->sieć Web I tam coś chyba usunęłam. Ponadto od kiedy rozpoczął się ten problem, system dłużej się uruchamia . Mam system Windows xp.
Z góry dziękuje za wszelkie porady i sposoby jak mogę rozwiązać ten problem.


Nie mam xp od kilku lat ale wiem w czym problem wejdź tam i odznacz opcję związaną z pulpitem sieci web (nie pamiętam czy dokładnie tak to się nazywa)
 

MWMC

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
102
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
BBK
mam prośbę do was wszystkich :_)
proszę o pomoc!
mianowicie nie potrafie się posługiwać programem moorhunt lub ygoow
http://www.ufs.pl/ na tej stronie aby uzyskać rangę fullmember czyli opełne członkostwo trzeba zrobic upload o mniej więcej wartości 400 mb chciałbym bardzo to zrobić lecz nie potrafie czy ktoś mógłby mi w tym pomóc??
opisać krok po kroku??
 

tfujbug

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Hej, mam zapytanie dotyczące facebooka, czy jeśli usunę czyjąś lub moją wiadomość z konwersacji, to nikt jej nie widzi, czy znika tylko u mnie? i czy mogę usunąć konwersację, której jestem uczestnikiem a nie założycielem? :)
 
Do góry