Nowy rower

mejbis

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Muszę sobie kupić nowy rower, bo stary niestety przestał spełniać swoją funkcję :)
Długo, długo szukałam, aż wkońcu znalazłam :)
Tylko, że ja niestety kompletnie się nie znam na tych sprawach, a rower spodobał mi się głównie z wyglądu ;)
Chciałam więc spytać jakiegoś fachowca, czy rower o zamieszczonym poniżej opisie, jest godny zakupienia?

Ilość biegów: 21
Rama:Aluminium 6061 Lady 17"
Widelec: Amortyzowany BTC R1
Przerzuta przód: Shimano TZ 30
Przerzutka tył: Shimano TZ 50
Manetki: Shimano RS 35 lady
Kaseta: Shimano 7v
Hamulce: V-Brakes BMX alu
Mechanizm korbowy: stalowy BTC
Piasty: Parallax alu
Obręcze: alu 26"
Opony: 26"x1.95 CST
Siodełko: Bottecchia eagle
Kierownica: stalowa MTB BTC
Waga: 14.00 kg
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Po pierwsze podaj kwotę jaką możesz wydać na nowy rower...
A co do pytania to osprzęt jest z tej niższej półki. I 14kg przy tak małej ramie to zdecydowanie za dużo.
 

kasia90

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Mam pytanie: czy jest tu osoba która zna się na rowerach i może mi jakiś polecić? Próbuje znaleźć jakiś odpowiedni to spokojnych wycieczek za miasto w weekend. Nie chcę nic drogiego ale sprawdzonego. Czekam na propozycje. Dzięki
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Podaj kwotę jaką możesz przeznaczyć na ten sprzęt...
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
ehh.. każdy chce porady ale nikt nie poda ile może wydać pieniędzy.
Jeśli to ma być rower którym czasami będziesz robić wypada za miasto, to chyba trekkingowy będzie najlepszy dla Ciebie. I w mieście i poza miastem się spisze. Jeśli coś niedrogiego a trwałego, to może Kross Trans Continental lekko ponad 800 złotych. Jak podasz więcej info, to dostaniesz lepszą odpowiedź :)
 

bobi86

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
117
Punkty reakcji
0
No i nie wiemy, o jaki konkretnie rower koledze chodziło i ile chce na niego dać... Ja osobiście od kilku lat jeżdżę Giantem (konkretnie na Boulderze) i markę jako taką spokojnie mogę polecić. Dobry stosunek ceny do jakości, choć ogólnie nie są to najtańsze rowery.
 

acidation

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Szczerze powiedziawszy wydaje mi się, że rower to nie jest rzecz, którą kupuje się raz w roku, więc polecałbym zakup czegoś lepszego, bo rower za 8 stówek, to raczej nie należy do najporządniejszych. Może przemówiłoby do Ciebie bardziej coś takiego - nie wiele droższe, a przynajmniej wiesz, że rama nie pęknie i kółko się nie złamie ;-)
 

Afeni

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Polecam np rowery czeskiej firmy Leader Fox... w Amigo Bike są o ile się nie mylę przeceny 25% (u mnie w mieście np.amigo-bike jest w Hi Mountain nie wiem czy w innych też tak jest).
Do 1000zł już spokojnie można kupić całkiem dobry rower.
ja mam ten model http://amigo-bike.pl/sklep-produkt-leader-fox-2010-rower-l-fox-factor-26-2010-12938.html i osobiście jestem bardzo zadowolona, dosyć dużo kilometrów już nim zrobiłam a w dalszym ciągu jest jak nowy.
Przed kupnem porównywałam w podobnej cenie rowery Kellysa i Crossa jednak zawsze Leader Fox wypadał lepiej (lepszy osprzęt w tej samej cenie)
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
Witam mam pytanie otóż chciałbym zakupić rower mojej narzeczonej, jedyne wymaganie z jej strony to hamulce tarczowe (moim zdaniem inne rzeczy są ważniejsze, ale cóż kobieta...) chciałbym wiedzieć co proponujecie. Rower ma służyć przede wszystkim do jazdy po mieście (do pracy) i na rekreacyjne wypady za miasto. Słyszałem, że Giant robi fajne rowery dla kobiet. Dodam, że narzeczona ma 170 i waży 65 kgZastanawiałem się nad rowerem w stylu holenderskim, co myślicie? Mieliście podobne przejścia ze swoimi paniami?
 
B

benjamima

Guest
Myślę, że nawet w NASA nie robią rowerów holenderskich z hamulcami tarczowymi :pP

A tak na serio, to z Twojego opisu ( poza tym 'stylem holenderskim' ) wynika, że najlepiej pasowałby do niej rower MTB - połączenie roweru na szosę i bardziej nierówny teren, np właśnie za miasto. Ja osobiście mam Kross'a, także radzę rozejrzeć się za tą marką. Co do modeli, to zależy jaki jest Twój limit cenowy. W najtańszych pieniądzach masz ten model: Hexagon V6 2011. Daj znać, jak tam z pułapem cenowym, to może wybierzemy coś jeszcze lepszego :p
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
@benjamina ja przekazuję to co moja narzeczona wymyśliła :) ja sam kompletnie się na tym nie znam i pytam o radę. Jeśli chodzi o przedział cenowy, to wynosi on 1300 - 1500 zł. Nie wiem czy uda mi się odłożyć więcej. Zobaczyłem sobie model polecany przez Ciebie Hexagon V6 2011, a co myślisz o tym http://www.giant-bicycles.com/pl-PL/bikes/model/revel/7730/45293/ ? Kumpel mi polecił taki model. Dzięki za radę :)
 
B

benjamima

Guest
Hm, no ten od Ciebie sporo przekracza Twój budżet, skoro masz tylko 1300-1500 zł. A te rowery różnią się tylko marką, i osprzętem w przerzutkach. Amortyzator jest ten sam w obu modelach. Biegów mają tyle samo, geometria identyczna. Zresztą, porównaj sam specyfikację na Mudserwisie :) Ja bym nie kombinował, tylko brał Kross'a - idealnie wpisuje się w budżet, osprzęt jest niemal identyczny, więc za co i po co przepłacać ? :)
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
@benjamima po świętach budżet przeznaczony na rower trochę się zwiększył :) w tym tygodniu z pewnością zakupimy już rower. Podczas świąt trochę poczytałem i parę rzeczy porównałem. Revel 1 Gianta ma hamulce hydrauliczne,a Kross mechaniczne, i w sumie z mechanicznymi jest mniej zabawy z serwisowaniem, a przy dobrej regulacji też dobrze działają. Jednak słyszałem, że hamulce hydrauliczne są lepsze, fakt są trochę droższe, ale nie zmienia to faktu, że wiodą prym wśród hamulców. Ważne jednak, aby nauczyć się je sprawnie obsługiwać. Zastanawiam się tylko czy lepiej startować z hydraulicznymi hamulcami, czy później zmienić na hydrauliczne?
 

Specjalista_Giant

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Do użytku rekreacyjnego hamulce tarczowe nie są aż tak konieczne. Jednak jesli już - to warto kupić hamulce hydrauliczne. Decyzję o dobraniu hamulców trzeba podjąć przed zakupem. Jeśli najpierw kupimy na hamulcach v-break to później możliwa wymiana na tarcze hydrauliczne bedzie wiązala sie dodatkowo z wymianą piast, samych hamulców, manetek itp... Koszty będą wysokie. Poza tym nie każdy model ramy jest przestosowany do założenia hydrauliki. Jeżdzę na rowerach Giant od lat, więc mogę Ci polecić model Revel 1. Pozdrawiam,
 
B

benjamima

Guest
Dragon85 - pozazdrościć budżetu rosnącego w święta. Też bym tak chciał ;) Aczkolwiek w moim przypadku zazwyczaj jest odwrotnie... :p

Co do tematu. Jeśli zależy Ci na hamulcach hydraulicznych aż tak bardzo, żeby wyłożyć dodatkowe 600 złotych, śmiało. Nie zamierzam Cię od tego odżegnywać - na pewno technologia jest bardziej zaawansowana niż w przypadku hamulców mechanicznych. Zastanowiłbym się tylko, czy jest to dla Ciebie aż tyle warte, albo inaczej - czy koniecznie jest Twej narzeczonej potrzebne ;)

Nawiązując do wypowiedzi specjalisty - ja jeżdżę od lat na zjazdówce Kross'a, i też mógłbym ją każdemu polecić, aczkolwiek w przypadku jazdy rekreacyjnej nijak tu nie pasuje. Tak samo jak według mnie drogie MTB, jakim tutaj jest wspomniany przez niego model. Dwa razy taniej, przy czym na pewno nie dwa razy gorzej plasuje się wspomniany przeze mnie Kross, który z tego co widzę jeszcze potaniał, w serii AXON - KLIK - jest za nieco ponad 1000 złotych. Zawsze staram się szukać najlepszego stosunku jakość/cena, i tutaj wypada on niezbicie na korzyść Kross'a.
 

mybike

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Znajomy miał Krossa i średnio był zadowolony. Jak kupił to mu łańcuch ciągle przeskakiwał. I co sie okazało - w fabryce założyli mu za długi. No i wizyta w serwisie, skracanie łańcucha. Co do hamulców tarczowych - jeśli tarcze to tylko hydrauliczne. Mechaniczne nie sa w stanie wytworzyć odpowiedniego ścisku na szczękach. A jak wiemy - im bliżej środka koła tym siła na zatrzymanie musi być większa. Zatem albo hamulce v-ki np. Avid single digit (5 lub 7) albo hydrauliczne hamulce. Ten Giant jest ok. Z taką jazdą sobie poradzi. Tu mam jeszcze coś w nieco bardziej kobiecej formie propozycję. Pozdrawiam...
 
Do góry