Nowy rower

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Wielki COME BACK tematu. Na wstępie proszę o nienabijanie się ze mnie i nienabijanie mnie w butelkę (alternatywa dla tego pierwszego).
Wiosna 2009, wiosna 2010 - minął rok, a ja nie mam jednośladu. Plany się pokrzyżowały i kasa śmignęła na inny cel. Teraz wiem, że to ten najwłaściwszy czas. Życie bez roweru nauczyło mnie pokory
i na pewno będę się o niego troszczył. Mam dwóch faworytów i jedną opcję zastępczą.
1. Unibike Evolution - 1.6k
2. Kellys Quartz - 1.6k
3. Kellys Viper - 1.3k

Nie jakieś tam DSC, tylko normalne rowery, które mi się podobają. Mam teraz straszną nerwówkę, bo muszę wybrać pomiędzy Evo a Quartz'em. Jak sobie przypominam wszystkie złe wybory w moim życiu,
to ogarnia mnie szał, dlatego nie chcę popełniać kolejnego błędu. Te rowery nie różnią się prawie niczym, ale czuję, że coś jednak jest na rzeczy. Na wszystkich forach remis, jedni chwalą to,
drudzy tamto. Czy Wy widzicie jakieś znaczące różnice, które mogą wpłynąć na moje samopoczucie, komfort jazdy itp.? Może rama coś mówi? Dodatkowo mój osąd zaburza dynamiczny wygląd Evolutiona.
Stoi w miejsu a jedzie.

Teraz druga część. Muszę się zabezpieczyć na wszelki wypadek parowania gotówki. Czy do 1300zł znajdę coś lepszego, niż Kellys Viper? Czekam z niecierpliwością zjadającą zęby na odzew.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Masz jeszcze to:
http://www.kross.pl/rower/33-Level_A2_V-brake.html

A i allegro:
http://allegro.pl/item984076180_kross_level_a4_deore_xt_rock_shock_dart2_warto.html !! !! ;-)

W tym Kellys Quartz jest amortyzator RST? To jak się zdecydujesz na rower z tym czymś, to od razu to zmień w sklepie jak się da na jakąkolwiek inną firmę...

A jak wybierasz tylko z tych trzech to bierz Evolutiona jak najszybciej ;) Jak ja kupowałem swojego Authora to też ludzie polecali Evolutiona...
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Masz dar Stuq! Teraz już jestem pewien. Dzięki i pozdrawiam serdecznie
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Daj znać później jak się sprawuje itd ;-) I fotki :D
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Wygrał je*any!!! :D Tyle oczekiwania, tyle cierpliwości, tyle namawiania, oglądania i porównywania. Wreszcie dosiadłem mojego potwora. I zaraz po tym ruszyłem w podróż do domu (17km).
Nie czuję nóg i pleców, za to kłucie w głowie jest oznaką wielkiej dumy :sexy: . Cała ta trasa wydawała się być zupełnie inna. Bliskość samochodów ciężarowych, kamyki,
w końcu chmary komarów - cudownie! Co zauważyłem po tej przejażdżce?
- opony są naprawdę szerokie i na asfalcie to czuć,
- do zmiany biegów nie trzeba używać praktycznie żadnej siły, czuje się tylko przeskok łańcucha i większe/mniejsze opory w toczeniu,
- przy ramie 19' nie mam większych problemów z manewrami,
- siodełko, choć wąskie, jest wygodne,
- waży prawie 14kg, ale jest spokojnie za co złapać,
- hamulców jeszcze nie "rozgrzewałem", ale nie trzeba naciskać mocno, żeby porządnie zwolnić.

Na razie tyle, bo dalej jestem strasznie podekscytowany ^^ Jutro wrzucę jakieś foty i pewnie będę miał pytania...
Pozdrawiam ;)
 

Studencik

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2008
Posty
183
Punkty reakcji
2
Wiek
38
To ja się podepnę.
Szukam jakiegoś roweru MTB tak do 1200-1300 zł. Polecicie coś konkretnego?
Póki co wypatrzyłem Scott, model Aspect 60. Możecie coś powiedzieć nt. tego roweru?
Jakie macie opinie o Kellys?
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
To ja się podepnę.
Szukam jakiegoś roweru MTB tak do 1200-1300 zł. Polecicie coś konkretnego?
Póki co wypatrzyłem Scott, model Aspect 60. Możecie coś powiedzieć nt. tego roweru?
Jakie macie opinie o Kellys?

To przeczytaj ten temat i znajdziesz odpowiedź...
Co do Scotta to szału ni ma...
 
Do góry