Nowy komputer - Proszę o sprawdzienie poprawności temperatur i napięc

AdrianV2

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
Witam, mam nowy komputer którego specyfikacje podaje na samym dole , przeprowadziłem różne testy za pomocą programów HWMonitor czy też HD tune , i teraz proszę o analize osoby bardziej zaawansowane . Mianowicie na zdjęciu nr. 1 mam wszystkie okienka z programu HD tune proszę o sprawdzenie czy wszystko ok. Zdjęcie nr. 2 przedstawia temperatury , przy AD1 są to temperatury zaraz po włączeniu komputera , natomiast AD2 są to temperatury po jednej godzinie pracy bez obciążenia ( przeglądanie stron internetowych , oglądanie filmików na YouTube ) . Następnie zdjęcie nr. 3 przedstawia temperatury po jednej godzinie gry w rozdzielczości Full HD przy wszystkich ustawieniach grafiki na MAXX , gra w trybie Multiplayer z 12 graczami na mapie, gra to Sniper Ghost Warrior 1 (nie jest to jakaś nad wyraz wymagająca gra ale w Full HD potrafi zrobić swoje ) Posiadam obudowę Gladius X80 a ona ma regulator obrotów i wszystkie wentylatory jakie mam w obudowie są podpięte pod ten regulator , podczas grania był on również ustawiony na maksymalne obroty (oprócz podstawowych wentylatorów posiadam dwa dodatkowe ale takie tanie więc nawet jak są ustawione na max to i tak dają tylko leciutki powiew powietrza ) wentylatorów w obudowie jest 5 , trzy wciągające i dwa wyciągające. Dodam że po wyłączeniu gry , temperatura karty graficznej bardzo szybko spada do około 40 stopni (w ciągu kilku sekund po wyłączeniu gry z 66 stopni robi się około 40 ). I ostatnie zdjęcie nr 4 przedstawia napięcie, chciałbym się dowiedzieć czy są one prawidłowe bo np. nie które z nich ( na zdjęciu zaznaczyłem je czerwoną kreską) cały czas skaczą i nie wiem czy to normalne , tak samo jest z temperaturami rdzeniów procesora też ciągle skaczą tak +1 -1 stopień. Bardzo byłbym wdzięczny za jakieś odpowiedzi gdyż komputer był dość drogi i chce mieć pewność że wszystko jest w porządku. Dziękuje pozdrawiam.





procesor Intel i5 4670K 3.4 Ghz 6MB cache (nie podkręcony)
płyta główna Asrock Z87 extreme 4
karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 770 2GB (nie podkręcona)
Chłodzenie CPU thermaright Macho BlackWhite 140mm
dysk twardy seagate Baracuda 1TB 7200 obr/min
Zasilacz XFX Pro Series 550W
 

Attachments

  • zdjecie nr 1.png
    zdjecie nr 1.png
    365,7 KB · Wyświetleń: 9
  • zdjecie nr 2.png
    zdjecie nr 2.png
    188 KB · Wyświetleń: 10
  • zdjecie nr 3.png
    zdjecie nr 3.png
    101,5 KB · Wyświetleń: 10
  • zdjecie nr 4.png
    zdjecie nr 4.png
    155,7 KB · Wyświetleń: 7
S

serwor

Guest
Na napieciach sie nie znam ale temperatury moim zdaniem normalne,czym sie podniecac.

A swoją drogą ta karta graficzna jest zdaje sie fabrycznie podkręcona.
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Hmmm zielony nie jestem ale coś mi się nie wydaje że Zasilacz 550W wystarczy na GTX 770 i intel i5.... ja mam sam kartę Radeon r7 250 i minimalnie ona potrzebuje 400W a jest o wiele słabsza od twojej a o procesorze to już nie wspomnę :p No pewnie normalnie chodzi ale komputery się składa np. z zasilaczem 800W dla podobnych kart graf. i prockach co ty masz.. :)
 

AdrianV2

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
Co ty gadasz :p 800W to bym mógł mieć jakbym robił SLI z tej karty graficznej i podkrecił procka , nie przesadzaj 550W wystarczy na ten sprzęt :p


co prada mój GTX 770 wymaga minimum 600W zasilacza ale te wymagania producenta są zawsze sporo zawyżone
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
AdrianV2 napisał:
Co ty gadasz :p 800W to bym mógł mieć jakbym robił SLI z tej karty graficznej i podkrecił procka , nie przesadzaj 550W wystarczy na ten sprzęt :p


co prada mój GTX 770 wymaga minimum 600W zasilacza ale te wymagania producenta są zawsze sporo zawyżone
No ale wiesz już się tak daje żeby było najlepiej jak się hajs zgadza hehe :p
 
Do góry