Nowości z Askany

blejk8

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
mam nadzieję, że moje informacje uznacie za pożyteczne i nie będą nikomu przeszkadzać;))

Galeria Askana pomogła zebrać plastikowe nakrętki, dzięki którym niepełnosprawny 5 letni Kacperek Ruchniewicz ma swój wózek.

Poprzez należące do Caelum Development Galerie i Centra Handlowe, w tym Galerię Askana, udało się zakupić wózek dla 5 letniego Kacperka Ruchniewicza. Przez niespełna rok od rozpoczęcia akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Kacperka zebrano prawie 6,5 mln plastikowych nakrętek, które ważyły 16 248 kg. Całkowity dochód z ich sprzedaży tj. 8300 zł trafił na konto Państwa Ruchniewicz, dzięki czemu 5 letni chłopiec po zakupie specjalnego wózka może poruszać się bardziej samodzielnie.
W akcji zbierania zakrętek udział wzięło wiele firm, instytucji oraz osób prywatnych. Największe podziękowania należą się przedszkolakom i uczniom ponieważ w akcji uczestniczyły wszystkie gorzowskie przedszkola oraz wiele szkół i przedszkoli z całego regionu, które zebrały w sumie ponad 10 ton nakrętek!

Aby wyrazić wdzięczność wszystkim dzieciom z przedszkoli, które przyłączyły się do akcji, zapraszamy je na bezpłatną zabawę do Askalandii, krainy zabaw mieszczącej się w Galerii Askana. W najbliższym czasie skontaktujemy się ze wszystkimi przedszkolami aby przedstawić szczegóły tej formy podziękowań – ujawnił Bartłomiej Bujnowski, manager ds. marketingu Caelum Development odpowiedzialny m in. za Galerię Askana.

Kacperek urodził się 31.01 2006 r. z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, pęcherzem neurogennym, obustronnym zwichnięciem bioder oraz stopami końsko-szpotawymi. Lekarze nie dawali mu dużych szans na przeżycie (bardzo duży otwarty rozszczep), nie mówiąc już o samodzielnym radzeniu sobie w życiu.
 

Konrad Driesen

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2012
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Drezdenko
Pewnie, że lubimy takie info. Co tam polecisz ciekawego? Szukam tanich spodni, ręczników, widelcy i słuchawek. Poważnie pytam Nawijaj, co tam wiesz :)
 
Do góry