Nowoczesne metody ogrzewania

Ciekawski 51

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wszystkie instalacje zamontowane w Twoim domu ulegają naturalnemu zużyciu i co pewien czas należy je wymienić. Instalacja grzewcza należy do najmniej żywotnych instalacji nie tylko dla tego że staje się instalacją coraz bardziej awaryjną, ale staje się przestarzałą pod względem technicznym, a co za tym idzie mniej ekonomiczną. Instalację grzewczą powinno się wymieniać co 15 – 20 lat.

W każdej dziedzinie związanej z budownictwem dokonuje się wielki postęp. Jednak w dziedzinie centralnego ogrzewania odnotowujemy największy skok technologiczny. Są produkowane coraz nowocześniejsze kotły na wszystkie rodzaje paliw, tak na stałe jak i na ciekłe. Są produkowane pompy ciepła wykorzystujące ciepło z wód podziemnych (kolektor pionowy), gruntów (kolektor poziomy) oraz
z powietrza. Coraz częściej instaluje się też kolektory słoneczne.

Chcę Państwu przybliżyć bardziej tematykę sposobów ogrzewania, aby można wybrać tę najwłaściwszą metodę na ogrzewanie Państwa domu.
Na moim blogu: http://remontdomupielgnacjaogrodu.blogspot.com co tydzień będę omawiała jedną z metod nowoczesnego ogrzewania.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Też fakt. Wszystko się rozwija.
Dla osób, ktore się budują to na pewno najistotniesza sprawa.
Znalazlem fajną stronę, można wiele się nauczyć, a jak ktoś się zdecydowal na kocioł to będzie przydatne
Zębiec - Jaki Kocioł
 

Budtrade.pl

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Sposobów na ogrzewanie jest obecnie całe mnóstwo - od ekologicznych po zupełnie futurystyczne, jak na przykład ogrzewanie na... podczerwień. Wystarczy zresztą zerknąć do naszego działu z ogrzewaniem, żeby zobaczyć, że wybór jest ogromny.
 

gbshaw

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Metod ogrzewania jest cała masa, ale nie każda dobrze sprawdza się w naszym kraju. W tej chwili chyba najbardziej racjonalnym wyborem są piece weglowe.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Metod ogrzewania jest cała masa, ale nie każda dobrze sprawdza się w naszym kraju. W tej chwili chyba najbardziej racjonalnym wyborem są piece weglowe.

Znajomi mi Zębca doradzali. Stąd moje odwiedziny na ich konfiguratorze. Jeszcze się zastanawiam, bo trzeba wykalkulowac wszystko, nie tylko paliwo, ale także firmę produkującą kotły.
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
To maż fajnych znajomych którzy Ci źle nie życzą bo Zębiec to solidna firma a ich kotły są niezawodne. A ich konfigurator to też duży plus,inne firmy mogą brać z niej przykład.
 
Dołączył
4 Lipiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Witam.
Faktycznie dobra rada, choć mam alternatywę w postaci firmy Ling Duo. Czytałem również niepochlebne opinie ale mój sąsiad używa i jest ok.
A tak w ogóle to zachęcam do lektury fachowego instalatora. Temat ten wielokrotnie był poruszony.
Pozdr
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
co do ogrzewania to ważne też jest docieplenie domu, może wiecie coś więcej o docieplaniu ścian poprzez wełnę mineralną? słyszałem że to bardzo ekologiczne no i daje efekt w postaci ograniczenia utraty ciepła i hałasu z zewnątrz. Docieplał się ktoś z was?
 

Ewa Debska

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Tak to prawda. Szklana wełna mineralna firmy Knauf Insulation jest produktem o wysokim stopniu zawartości surowców wtórnych, zawiera szkło, które nawet w 60% pochodzi z recyklingu i sama w 100% nadaje się do ponownego przetworzenia. Poza tym poprawia jakość powietrza we wnętrzu budynku oraz tak jak wspomniano już wyżej ogranicza hałas. Produkowana jest według nowoczesnej metody ECOSE® Technology, dzięki czemu jest wolna od wszelkich chemicznych barwników i ma naturalny, brązowy kolor. Inwestując w tego typu docieplenie domu, nie tylko ograniczamy utratę ciepła i oszczędzamy na rachunkach, ale także dbamy o nasze środowisko.


-------------
eRzecznik Knauf Insulation

"Czas zaoszczędzić energię" - http://www.knaufinsulation.pl
EkoSzkoła, ekologiczne docieplanie szkół -http://www.facebook.com/AkcjaEKOSZKOLA
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
a jaki jest okres gwarancji tzn po ilu latach należy ją wymienić?
 

pinkflaming

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wymienić wełnę? Z tego co słyszałam, to prawidłowo zamontowana wełna spełnia swoją rolę przez cały okres eksploatacji budynku.
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
pinkflaming też tak słyszałem, ale wole się upewnić czy to prawda
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
a ktoś z was docieplał swój dom wełną? jaką wybraliście i czy faktycznie rachunki na ogrzewanie spadły?
 

Adam Sztabach

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam,
jeżeli wełna mineralna zostanie prawidłowo zamontowana oraz według wskazówek producenta, oczywiście nie ma potrzeby jej wymiany. Natomiast gwarancję na produkt daje producent.
Chętnie odpowiem na inne pytanie.
Zachęcam także do zapoznania się ze stroną firmy Knauf Insulation, gdzie znajdują się przydatne informacje na temat technologi ECOSE oraz porady dla inwestora
http://www.knaufinsulation.pl/

Pozdrawiam
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
na tej stronie macie 3 rodzaje wełny: kamienną, szklaną i HERAKLITH która będzie najlepsza do ocieplenia zewnętrzego ścian bocznych domu??
 

pinkflaming

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
na tej stronie macie 3 rodzaje wełny: kamienną, szklaną i HERAKLITH która będzie najlepsza do ocieplenia zewnętrzego ścian bocznych domu??


Przeglądając ich ofertę najlepsze wrażenie zrobiła na mnie szklana w "ecose technology" - fachowcem nie jestem, ale jej specyfikacja (zwłaszcza ze względów ekologicznych) wydaje się być faktycznie szczególna

Przeglądając ich ofertę najlepsze wrażenie zrobiła na mnie szklana w "ecose technology" - fachowcem nie jestem, ale jej specyfikacja (zwłaszcza ze względów ekologicznych) wydaje się być faktycznie szczególna

http://knaufinsulation.pl/files/ki_...a welna mineralna w ECOSE Technology.pdf .pdf dołączam broszurę na potwierdzenie swoich słów

Witam,
jeżeli wełna mineralna zostanie prawidłowo zamontowana oraz według wskazówek producenta, oczywiście nie ma potrzeby jej wymiany. Natomiast gwarancję na produkt daje producent.
Chętnie odpowiem na inne pytanie.
Zachęcam także do zapoznania się ze stroną firmy Knauf Insulation, gdzie znajdują się przydatne informacje na temat technologi ECOSE oraz porady dla inwestora

Pozdrawiam


Jakie warunki i okres trwania gwarancji daje wasza firma?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Adam Sztabach

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jakie warunki i okres trwania gwarancji daje wasza firma?

Przede wszystkim firma Knauf Insulation nie sprzedaje samego produktu lecz system. Gwarancja jest taka jak w innych firmach- czyli na okres użytkowania budynku. Poprawnie zamontowana wełna zgodnie ze wskazówkami producenta daje nam gwarancję na to, że nie wystąpią takie zjawiska jak pleśń, grzyb itp.
 
Z

zypek84

Guest
Mnóstwo ludzi wykorzystuje w swoich domach grzejniki dekoracyjne. Powiedzcie mi - czy to ma większy sens?
Piszę tutaj o takich grzejnikach jak te - http://www.e-inclusive.pl/Grzejniki/Grzejniki-dekoracyjne.html
Czy dekoracja może ogrzewać?
 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
Dekoracja wtedy ma sens,kiedy wygląd ma większe znaczenie od kosztów exploatacji.Wszelkie osłony elementów wymiany ciepła i ich upraszczanie zmniejszają ich sprawność.Rozwiązanie dla bogatszych estetów.
 
Do góry