NowoczesnaPL, powtórka z rozrywki?

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Witam.
Zapewne część z Was słyszała o nowym projekcie politycznym, który pojawił się na horyzoncie. A mianowicie stowarzyszenie "Nowoczesna.pl", w którego skład wchodzą m. in. znany ekonomista Ryszard Petru oraz starzy znajomi jak Leszek Balcerowicz, Władysław Frasyniuk i Andrzej Olechowski. Stowarzyszenie jeszcze nie jest oficjalnie partią, ale Petru nie wyklucza takiej możliwości jak i startu w jesiennych wyborach. Partia miałaby być "przeciwwagą" dla partii, które specjalizują się w wydawaniu pieniędzy, ponieważ główną ideą forsowaną przez Petru jest: "nauczyć Polaków jak pieniądze zarabiać."
Czy to ma sens? Jeden z sondaży pokazał, że ten nowy twór może liczyć na "dzień dobry" na 11%.
Jak myślicie, zawojują polską scenę polityczną? Jeśli tak, to z jakim efektem?
Czy może jesteśmy po raz kolejny świadkami powstania "idealnej partii dla obywateli" na czymś co już było i z ludźmi, którzy już byli?
Niektórzy mówią, że ten projekt, ta partia która nie ma co ukrywać powstaje, jest "dzieckiem" PO.
Jakie są Wasze odczucia?

http://www.polskatimes.pl/artykul/3865987,partia-kukiza-stowarzyszenie-nowoczesnapl-jesienia-czeka-nas-wielkie-polityczne-trzesienie-ziemi,id,t.html
 
M

MacaN

Guest
11% a gdzie o nich mówili, że aż 11% wyborców chciałoby taki twór poprzeć ? Tylu ludzi nawet nie wie o chęci stworzenia partii Balcerowicza.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie, to taki medialny pomysł, które w zetknięciu się z rzeczywistością stanie się niczym
 
S

serwor

Guest
Balcerowicz juz jedną partie zniszczył, a była to potężna partia z samymi gwiazdami.
Ogólnie Balcerowicz to typ czlowieka ktory potrafi tylko niszczyc.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
swojej kariery jakoś nie zniszczył
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
swojej kariery jakoś nie zniszczył
Ja wiem, był jednym z najwazniejszych ludzi w Panstwie a teraz?
Był szefem parti która miala poparcie w mediach dużo wieksze niz PO i....... zniszczyl tą partie.

Herbatniczek napisał:
dokładnie, to taki medialny pomysł, które w zetknięciu się z rzeczywistością stanie się niczym
No i sam napisales, z Wielkiego SZu stał sie maleńkim macherem o ktorym czasem ktos sobie przypomni.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale ja pisałem o jego karierze osobistej i ta raczej się nie łamie, kasy mu raczej nie brakuje
 

edith_bb

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Davidas napisał:
Witam.
Zapewne część z Was słyszała o nowym projekcie politycznym, który pojawił się na horyzoncie. A mianowicie stowarzyszenie "Nowoczesna.pl", w którego skład wchodzą m. in. znany ekonomista Ryszard Petru oraz starzy znajomi jak Leszek Balcerowicz, Władysław Frasyniuk i Andrzej Olechowski. Stowarzyszenie jeszcze nie jest oficjalnie partią, ale Petru nie wyklucza takiej możliwości jak i startu w jesiennych wyborach. Partia miałaby być "przeciwwagą" dla partii, które specjalizują się w wydawaniu pieniędzy, ponieważ główną ideą forsowaną przez Petru jest: "nauczyć Polaków jak pieniądze zarabiać."
Czy to ma sens? Jeden z sondaży pokazał, że ten nowy twór może liczyć na "dzień dobry" na 11%.
Jak myślicie, zawojują polską scenę polityczną? Jeśli tak, to z jakim efektem?
Czy może jesteśmy po raz kolejny świadkami powstania "idealnej partii dla obywateli" na czymś co już było i z ludźmi, którzy już byli?
Niektórzy mówią, że ten projekt, ta partia która nie ma co ukrywać powstaje, jest "dzieckiem" PO.
Jakie są Wasze odczucia?

W sytuacji, w której obecnie obserwujemy bezustanną wojnę między PO a PIS i kilkunastoma ostatnimi laty czczych obietnic wyborczych Polacy maja już dość i chcą zmiany na coś nowego, coś czego jeszcze nie było. Stąd zapewne tak dobry wynik Kukiza. Stąd też zapewne zapowiedź tworzenia się nowego ruchu - stowarzyszenia - nowoczesnaPL, który ma koncentrować ludzi młodych, wykształconych, pełnych, energii, pasji ale też i specjalistów. Stowarzyszenie w założeniu swoim nie będzie przyjmować w swoje struktury osób, które działały w innych partiach politycznych. A znane nazwiska jak chociażby Balcerowicz mają jedynie wspierać ten ruch z zewnątrz. A dlaczego? Bo trzeba przestać obiecywać ludziom gruszki na wierzbie. Żeby coś obiecać trzeba najpierw znaleźć na to środki. Albo się je zarobi albo się zaoszczędzi. Czy ruch polityczny, który nie będzie obiecywał cudów tylko realnie patrzył na możliwości ma szanse? Myślę, że tak - ale tylko wśród ludzi poważnych i jasno myślących.
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
agniesa napisał:
W sumie jak wystartują to jedynie PO odbiorą głosy. więc w sumie why not:)

I w sumie chyba o to chodzi. Zabiorą PO, ale poparcie i tak zostanie "w rodzinie", znaczy się elektorat PO nie zniknie z dnia na dzień, a Kukiz jest za mało konkretny by na dłużej zatrzymać przy sobie części niezadowolonych wyborców Platformy. NowoczesnaPL przypomina PO, ale mimo wszystko jest czymś nowym. W sam raz dla rozczarowanych i znudzonych sympatyków Platformy. A partie, które są do siebie podobne, bardzo łatwo mogą stworzyć koalicję :) A taka koalicja utrzymałaby przy życiu i PO i NowoczesnąPL. Niby coś nowego, "odświeżonego" a jednak to samo.
 
N

NieMaMnieWiecJestem

Guest
Davidas napisał:
Witam.
ideą forsowaną przez Petru jest: "nauczyć Polaków jak pieniądze zarabiać."
Czy to ma sens?
Jakie są Wasze odczucia?
Mialem takiego nauczyciela od chemii w LO, który twierdził, ze szkola nie powinna uczyć tylko zaintrygowac do nauki. Taaa... To pewnie stad takie marne wyniki matur.


Będą uczyć jak kraść?? :)
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
bardziej Unia Wolności bis
A jaka to róznica? PO powstało gdy padała UW to była arka dla dzialaczy UW, tam uciekali gdy UW toneła, teraz to samo zrobiono z tą nowoczesną tyle że teraz ta nowoczesnaPL to partia która ma być oplacana przez obcy kapitał i ogolnie banksterow. Chcą aby zlikwidowac finansowania parti przez panstwo , chca aby partie były utrzymywane przez korporacje miedzynarodowe. A więc prywatne panstwa zarzadzane przez ludzi oplacanych przez prywatne firmy.


Herbatniczek napisał:
myślenie schematyczne
Chyba twoje.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
pożyjemy zobaczymy, równie dobrze można pisać że PIS to arka dla działaczy AWS
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
pożyjemy zobaczymy, równie dobrze można pisać że PIS to arka dla działaczy AWS
Masz racje, w zasadzie można też tak napisac, czasy rzadów AWS UW to był czarny okres dla Polski i dlatego politycy z tych parti które wtedy rzadziły musieli uciekac i robic sobie nowe partie -arki .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
no widzisz, najpierw współpracowali a potem się pokłócili, jak to w rodzinie
 
Do góry