Nowa "zabawa z alkoholem" - śmierć poniosły 4 osoby

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Co jakiś czas media powiadamiają nas o nowych modach panujących wśród młodzieży. Mamy za sobą "słoneczko", "harlem shake" oraz kilka innych, bardziej lub mniej dziwnych. Wraz z rozpoczęciem roku 2014 do Polski przywędrowała nowa zabawa związana z alkoholem o niewiele mówiącej nazwie "Neknominate". Polega ona na wytypowaniu osoby która spożyć ma wskazaną dawkę trunku (zazwyczaj jest to spora dawka napoju wyskokowego). "Podjęcie" takiego wyzwania jest nagrywane a następnie umieszczane w internecie (najczęściej na portalu społecznościowym). W naszym kraju moda na neknominate panuje od kilku dni, ale już zdążyła pozbawić życia cztery osoby. Poniżej link do przykładowego nagrania - jednego z wielu.

https://www.facebook.com/photo.php?v=722498804442067&set=vb.721528921205722&type=2&theater

Oczywiście takich materiałów możemy znaleźć o wiele więcej. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarce.


Co sądzicie na temat nowej "zabawy" ?
 
M

MacaN

Guest
To dość śmieszne. Na ludzi działa chyba ta nominacja... W zasadzie, to nie bardzo to wszystko rozumiem. Co to za problem wypić piwo ? Żaden, dlatego nie widzę sensu w całej tej zabawie. Zrozumiałbym, gdyby przez wykonanie takiego zadania moża się było pochwalić... nie wiem, niech będzie to wyzwanie na 100 pompek :)
 
M

MacaN

Guest
Tzn. wiem, o co chodzi w tych wyzwaniach, bo mam nimi całego facebooka ostatnio zapaćkanego :p Po prostu nie widzę w tym żadnego sensu, bo jedyne na kogo można się wykreować, to wykreować się na debila.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Dla nas to bez sensu, dla gówniarzy natomiast jest to okazja do udowodnienia, jacy to oni dorośli. Jak mniemam, z ich punktu widzenia pijaństwo jest wyznacznikiem doświadczenia życiowego. Pokażą, że potrafią wypić piwo za razem, stają się życiowymi weteranami. Problem tylko jest taki, że wypicie piwa w szybkim tempie nie jest wcale wielkim wyzwaniem - niemało miałem okazji, gdy trzeba było wypić je szybciutko. A to z racji zbliżających się zajęć, a to z racji zbliżającego się pociągu. Mimo to jednak nigdy nie sądziłem, że mogę być dzięki temu taki...sławny :p

Na filmiku to inna sprawa. Ciekawe są wszakże komentarze ochrzaniające go za to, że wypił całą wódkę za jednym razem. No, skoro są takimi kaskaderami, to może i sami powinni spróbować czegoś trudniejszego. Wódki akurat tak szybko nigdy nie piłem, z wyjątkiem "wyścigu" polegającego na nalaniu jakichś pięciu kieliszków i ich spożyciu przed konkurentem.

Jak dla mnie jest to szczyt idiotyzmu. Do tego, z mojej rozmowy z pewną osobą, która się w to "bawiła" wynikało, że nawet jeśli komuś się uda sprostać temu heroicznemu wyzwaniu, i tak nic nie wygra. Może jedynie przegrać. Skoro sama ta zabawa jest głupia, to jak nazwać fakt, że i tak nikt nic nie zyskuje?

No ale ciekaw jestem, w jaki sposób zginęły te cztery osoby? Chodzi o to szybkie picie wódki, czy te zabawy z puszką piwa?
 
A

alfabeta11

Guest
To wszystko nie ma większego sensu ale co poradzić? Kolejna głupia zabawa, o której słuch zaginie za kilka dni.
No i jak widać po linku, który podesłał Macan, to wcale nie musi być takie proste :D

Co do całej sprawy to poszła kolejna, choć mniej popularna fama z oddawaniem krwi. Oczywiście popularności takiej nie ma bo gimbaza krwi nie może oddać ale koncepcja bardzo fajna jest ;)
 
W

wiki9969

Guest
Thyme napisał:
No ale ciekaw jestem, w jaki sposób zginęły te cztery osoby? Chodzi o to szybkie picie wódki, czy te zabawy z puszką piwa?
Rzecz w tym, że ta "zabawa" nie ogranicza się jedynie do picia piwa. A jak wiadomo alkohol wprowadza w organizmie nieodwracalne zmiany oddziałując m.in. na układ krążenia powodując np. zaburzenia pracy serca.
W małych ilościach jest to tak praktycznie niezauważalne. Ale jeżeli za alkohol biorą się dzieci, bądź też osoby które na codzień nie piją to u nich wypicie przykładowej flaszki może doprowadzić do śmierci.
I tak było w przypadku tych osób.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
wiki9969 napisał:
wypicie przykładowej flaszki może doprowadzić do śmierci.
Niestety młodzi ludzie nie mają o tym zielonego pojęcia-alkohol w dużej dawce jest trucizną.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Dla mnie ta "zabawa" jest całkiem bez sensu, nie widzę tutaj niczego, czym można by się chwalić. Nie wiem, dlaczego niektórzy myślą, że jak wypiją na raz butelkę piwa, to będą jakąś elitą... Co najlepsze, widziałam, że niektórzy moi znajomi też się w to bawią, w tym wieku to już w ogóle głupota :lol:
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Nie wiem co tu jest do komentowania.

Ludziom się zwyczajnie nudzi i pokazują swój debilizm.
Może wśród takich samych pajaców wzbudzą oni jakiś szacunek (?) , ale u ludzi normalnie myślących jedynie odrazę i pożałowanie.
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Niestety na tych czterech osobach się może nie skończyć.
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Empeg napisał:
Niestety na tych czterech osobach się może nie skończyć.
No i o co Wam chodzi? Paru debili mniej, zawsze to coś :D
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Debile debilami, ale rodziny też cierpią.
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Empeg napisał:
Debile debilami, ale rodziny też cierpią.
Wiem o tym doskonale. Pozwól, że użyję skrótu myślowego, bo jak się rozpiszę, to zrobi się offtop. Zatem skrót myślowy - to nie Internet ma wychowywać i przekazywać wartości.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Empeg napisał:
Debile debilami, ale rodziny też cierpią.
Dokładnie-matki tych dzieciaków z pewnością nie wpoiły im głupoty-zwykłe młodzieńcze wybryki,wielu tak postępuje pod wpływem kolegów-to jedna z tych rzeczy o których w dorosłym życi mówimy-ale byłem durny...niestety.
Szkoda tyko,że dla niektórych konczy się tragicznie.
 
G

Gentelmen

Guest
Szkoda,że kończy się tragicznie i szkoda,że za głupotę młodości można stracić życie.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
wiki9969 napisał:
No ale ciekaw jestem, w jaki sposób zginęły te cztery osoby? Chodzi o to szybkie picie wódki, czy te zabawy z puszką piwa?
Rzecz w tym, że ta "zabawa" nie ogranicza się jedynie do picia piwa. A jak wiadomo alkohol wprowadza w organizmie nieodwracalne zmiany oddziałując m.in. na układ krążenia powodując np. zaburzenia pracy serca.
Poza tym co napisałeś, zwyczajne zakrztuszenie i uduszenie niestety.
Ogromna dawka alkoholu wysokoprocentowego, która szybko się wchłania nie może przejść bez echa. Poza skutkami w układzie krążenia powoduje porażenie centralnego układu nerwowego, co z kolei trwale uszkadza mózg albo dochodzi do zgonu. To chemia, trucizna.
Dla mnie to nie zabawa a głupota. Jeden z wielu przypadków, gdy nie warto podążać za trendami i ich całym stadem baranów.
 
Do góry