Nowa szkoła - jak poznac nowych ludzi?

marigold7

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jak zdobyć nowych znajomych? Po wakacjach idę sama do liceum. Jestem osobą nieśmiałą i nie wiem jak tam sobie poradzę. Może udzieliłby mi ktoś rad, jak zjednać sobie ludzi? Bo chyba nikt do mnie sam z siebie nie zagada...

A może jest tu taka osoba, która też idzie do IX LO w Łodzi.. ?
 

mati444

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Sam się nad tym zastanawiałem ale przepis jest prosty musisz się zaprzeć i wykrzesać z siebie tyle odwagi ile zdołała pomysł że tutaj nikt cię nie zna masz więc czyste konto i nawet jeśli nie jesteś odwazna możesz choć częściowo to upozorować wszyscy przecież będą zestresowani.Na początek przysiąść się do kogoś kto wygląda fajnie a na razie siedzi sam i proponuje żebyś do tego kogoś zagadalaała pytając czy można się przysiąść tak zaczyna się
wiele przyjaźni pozwiam
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Tak, jeden sposób - na tupet.
Przeciwstawny - na powściągliwość i życzliwe odpowiadanie na grzeczne "zaczepki".
Ręczę, że w krótkim czasie miejscowi "śmiałkowie" zechcą się dowiedzieć - ktoś Ty, skąd, jaka jesteś?
Ludzie są różni i w każdym nowym zespole są chętni do zawierania znajomości.

Gdyby trafiła się okazja - powiedzmy profesorka spytałaby czy są chętni do poustawiania stolików i posprzątania, to zgłoś się jako trzecia, czwarta. Przy pracy i w mniejszym gronie jest łatwiej zagadać
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
poproś kogos o notatki. na studiach zawsze działa, myślę, że w LO też da radę.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Bywają w wielu szkołach tak zwane wycieczki integracyjne. Nie olej!
 

lightinside

Bywalec
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
352
Punkty reakcji
38
Wiek
32
Miasto
pod krą...
A czemu miałby ktoś do Ciebie nie zagadać?

Czujesz się, gorsza od innych?

Jeżeli ludzie nawiązują kontakt to znaczy że ktoś zaczyna, biorac pod uwagę że nie każda relacja jest z Tobą, znaczy że ktoś inny też musi zagadywać.

Skoro ktoś zagaduję innych to czemu nie Ciebie?

Może to zabrzmiało oschło, za co przepraszam, ale to czysta logika, swoją drogą mój ulubiony dział matematyki.

Zachowuj się normalnie nic na siłe, a do jakiego profilu trafiłaś?


Napewno ktoś do tego liceum idzie;)... ale to nie ja:) zastara na to jestem^^!
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Spokoooojnie nie martw sie!
Na rozpoczęciu roku staniesz sobie ze swoją nową klasą, powiesz cześć wszystkim, potem faktycznie dobrym pomysłem jest dosiąść się do kogoś wyglądającego sympatycznie.

Nie stresuj się tylko po prostu bądź otwarta :)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Jestem osobą nieśmiałą i nie wiem jak tam sobie poradzę.
Rok temu miałam dokładnie taką samą sytuację- nowa szkoła, nowi ludzie, co prawda szłam do tej szkoły z moją przyjaciółką, ale ona zamierzała się po jakimś czasie przenieść gdzieś indziej.
Powiem Ci, że nie było tak źle, miałam w klasie osoby, które przyszły z kolegą/koleżanką, więc kogoś już znały- nie były same a więc miały w pewien sposób lepiej, jednak zalazły się również osoby, które przyszły do tej szkoły same, nikogo nie znały, wcześniej uczyły się bliżej swojego miejsca zamieszkania- takie osoby same często 'zagadywały' jak widziały, że jestem sama i nie bardzo mam odwagę się odezwać. Z czasem coraz częściej ze sobą rozmawialiśmy, oprócz mówienia sobie 'cześć' dyskutowaliśmy na lekcjach, a w końcu staliśmy się znajomymi. Ludzie w liceum mają już trochę rozumu, często są to bardzo komunikatywne osoby, lubią poznawać ludzi, są sympatyczni i rozmowni.
 

Chromosom

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
329
Punkty reakcji
20
Wiek
30
Miasto
Gliwice
Można też być samowystarczalnym i nie szukać znajomych na siłę, ale jednocześnie nie zamykać się, gdy ktoś jest chętny do nawiązania kontaktu :)
 

Revengex33

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Białystok
Przedewszystkim przez wakacje praca nad sobą i swoją odwagą.
Jezeli już znasz listę swojej klasy, znajdź te osoby na facebooku i zagadaj... tak zawsze łatwiej będzie i już z kimś się zakolegujesz, znajdziesz kogoś do ławki i będzie zawsze jakoś lepiej niż od samego początku poznawanie się. Możesz zawsze się z taką nowo poznaną osobą spotkać przed rokiem szkolnym.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Rób coć radzą. Ale nawet jak nic nie zrobisz, to wnet się przekonasz, że strach ma wielkie oczy. 100% pewności, bo inaczej być nie może! Czuj duch!
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Nie rozumiem problemu. Idziesz do nowej szkoły, nie każdy tam się zna przecież więc też będą szukać nowych znajomości, szczególnie w klasie.
Gorzej by było gdybyś ogólnie sama, samiutka była w mieście.

Głowa do góry dziewczyno! Źle na pewno nie będzie!
 
Do góry