nostradamus

pucuś

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
a może nad morze?;)
Też się nad tym zastanawiam :) A wizja III wojny światowej mnie przeraża,bo jeśli będzie tak jak z II,to na pomoc za bardzo nie mamy co liczyć...
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
W myśl zasady Polak potrafi to Polska wyjdzie zwycięsko z III wojny światowej i każdej kolejnej. Także nie mamy się co obawiać ;)
 
M

MacaN

Guest
po prostu potrafimy w trudnej sytuacji się zjednoczyć i prowadząc uciążliwe działania partyzanckie zniechęcimy wroga do okupowania naszego terenu i uciskania nas. :) aczkolwiek wolałbym, byśmy byli zdolni powstrzymać jakiś ewentualny atak na nas i natychmiast poprowadzić ofensywę, nie ponosząc dotkliwych strat..
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Najlepszą obroną jest atak ;)

Ciekawi mnie jak ACTA ma się do końca świata i czy Nostradamus i to przepowiedział ?
 
M

MacaN

Guest
Persage III 28,4 Na statkach i skleconych łodziach będą uciekać tysiące, Wielka Trwoga Wielka Panika w oczach synów Izaaka! Półksiężyc i z góry i z dołu będzie wszystkich rznął i biczował, Izraelu jeszcze nigdy SZATAN nie zgotował Tobie takiego losu.


hmmm... a to ? czy nie przypomina to sytuacji, która być może będzie możliwa w razie ataku Izraela na Iran ?

A poza tym to może parę nowych :


Centuria 10/werset 86

Jak Gryf będzie królem Europy, towarzyszyć mu będzie lud Orlego kraju.
Połączone oddziały wojskowe z czerwieni i bieli. Kierować się będą przeciwko królowi Babilonu.

To mogło juz być.


Centuria 5/werset 81

Biały królewski ptak da ostrzeżenie nocą. Mur na wschodzie upadnij, grzmot i błyskawice. W ciągu siedmiu dni będą u bram.

To jest ciekawe...

Kraj , uhonorowany najmniej, osiągnie zwycięstwo. Siłę swą pozna w działaniu . Ziemię przemieni, zazdrośnik zginie.


Centuria 1/werset 69

Wielki kawał skały, owalny i długi na 7 stadionów
po czasie pokoju przyniesie wojnę, głód i powodzie. Przybędzie z daleka, a za jego sprawą upadną całe państwa, również te starożytne i szanowane .

No cóż.. być może III wś. wywoła nie człowiek a meteoryt ?
 

Radlei

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
A zabijcie mnie, nowego użytkownika, za takie necro po sześciu latach. Niemniej temat poświęcony jest właśnie tak długotrwałej analizie tematu przepowiedni, więc przybywam z przyszłości podzielić się informacjami. ODŚWIEŻAM.

MacaN napisał:
To co Wielkiemu Słowianinowi się nie udało
To jego mierny mały brat dokończy
Nie siłą a słowem przekonywania
Małe Kraje Wschodu zrobją z nim konfederację


Francja i Polska zdobywcy Nieba
Wraz z Nowym Neptunem,Smokiem i Brazą
Będą dawali wszystkim wybawienie
I miłość do gwiazd która wszem zapanuje.

Alamach część III 444,8

W końcu dwudziestego przed Bożym ciałem,
Narodzi się biednemu Słowianinowi Trzeci Krak,
Potomek Wielkiego Królewskiego Rodu Jagiellonów,
Będzie największy z dwóch przed nim i dwóch po nim
Niezwyciężony dowódca,wyzwoli kraj od wpływu muzułmanów
Zostanie Królem Polski i dwunastu Narodów Europy -jako przyjaciel Henryka!
Kilka przemyśleń na początek. Być może widzę coś, czego inni nie widzą. Możliwe, że małym bratem słowianina jest następca Putina. Wielki Słowianin to brzmi jak Rosja. Putin chce wojny i to bardzo (niezamierzenie). Odwala manewry jak Adolf H., znany malarz - próbuje wybadać naszą cierpliwość i dołącza sobie coraz to nowe tereny, żeby w Rosji żyło się lepiej. Jego następca, którego władanie przypadnie na koniec XXI wieku to dla mnie jego mały brat.
Pierwsza myśl to konfederacja Rosji z Białorusią i krajami arabskimi typu Syria i inne obecnie wspierane przez Putina kraje.
Myślę też, w drugiej wersji, że w związku z polityką Rosjan dojdzie do konfederacji Państw wschodniej europy - Polski, Litwy, Białorusi, Łotwy, Ukrainy i być może kogoś jeszcze. Wtedy miernym bratem wielkiego słowianina byłaby Polska, a wielkim dziełem przez nią dokończonym byłoby zjednoczenie krajów słowiańskich. Ale tu mi coś zgrzyta.

Francja i Polska.. ciekaw jestem, czy "Francja" to alegoria, czy też faktycznie z Francją będziemy współpracować. Nie gra mi tutaj Francja jako kraj ze względu na ramy czasowe, w jakich umieściłem inne wydarzenia, które wiążę z Francją właśnie. Chodzi o te wszystkie wersy o wojnie z islamem. Przecież Francja to wylęgarnia islamistów.. wydają się niczego nie rozumieć..

W końcu dwudziestego tysiąclecia urodzi się ktoś wielki, a jak Marszałek powiedział - Będzie Boga prosił, żeby wielkich ludzi Polakom nie dawać. Chyba akurat skończy się z Bogiem kłócić pod koniec XXI wieku..
Neptun - Ukraina (patrz herb - cholerny trójząb, jak u Neptuna). Smok - od zawsze Chiny. Tylko co to jest Braza? Ja wpadłem tylko na nazwisko Kardynała z Brazylii. Ciągnie się za nim jakaś polityka, więc dorzucam do pieca, że być może będzie to Papież. Tylko, że spodziewam się tych wydarzeń dopiero za 50+ lat, czyli odpada. I nie jest to nic w temacie astronautyki. Braza- Brazylia?
W połączeniu z innymi wersami - Zdobywcy Nieba .. czyżby Poland can into space? Czy w ciągu najbliższych 100 lat będziemy głównymi odkrywcami jakiejś sensacji, która dosłownie zbawi świat? Patrząc dziś na nasze rodzime zaplecze naukowe (a może raczej zapał młodzieży do odkrywania kosmosu) - bardzo możliwe. Wtedy miłość do gwiazd będzie zrozumiałym do bólu wersem. To my wpadniemy na rozwikłanie tajemnicy wydłużenia życia, albo czegoś równie niesamowitego?

Part 2:
MacaN napisał:
Persage XI 33, 7

Smok i Wielbłąd wykupili ukradkiem tajemnice
Niszczycielska broń Słowianina nie wystartuje
Niebo nad Rusią będzie we władzy wrogów
Kres Wielkiego Państwa i Narodu stanie się faktem

Persage I 64,1

Dziesięciu będzie sparaliżowanych w działaniach
Wielka Rada będzie bezwolna przez prawo veta
Każde z mocnych będzie blokowało prawie wszystko
Pięciu starych póżniej dojrzy swój błąd.

Persage II 12,34

Unia przez opory nie będzie działać
Wszyscy zobaczą jaka jest słaba
Taliban będzie się cieszył i zbroił swoich
Aż wyda rozkaz do wybuchu rebelii

Europo bez Jezusa - już nie jesteś sobą
I ci bez wiary i ci od Mahometa
Przez długie lata będą cię opluwać
I od wewnątrz niszczyć aż do samych kości
Chińczycy i Arabowie (Smok i Wielbłąd - Saudyjczycy?) w jakiś sposób dorwą się do planów budowy czegoś, co Rosjanie będą szykować do zniszczenia czegoś. Jak ich znam - bomba atomowa wielkości małego miasta (nie wybuch, sama bomba).
Wkurzą się i napadną na Rosję. Mamy trzecią wojnę. Chociaż Putina już nie będzie. Rosji po jakimś czasie również.

Unia Europejska (Pięciu starych, czyli założycieli - było ich sześciu, a jednym jest Wielka Brytania, która właśnie robi wypad) rozpadnie się na kawałeczki, bo każda decyzja będzie blokowana. Stare kraje nagle olśni, ale będzie za późno. Jasna cholercia, ja mam do emerytury tę Unię znosić?

I wtedy na scenę wchodzę ja, cały na biało .. to znaczy - islamiści wykorzystują totalny bałagan w UE i zaczyna się Wojna Domowa na terenie całej (poza Polską hehe) europy. Dozbrajani przez swoich ziomków islamiści zaczną korzystać z życia.

Widoczne tak bardzo dzisiaj - ataki ateistów i islamistów (lewactwo ogólnie rzecz biorąc) spowodują zniszczenie Unii Europejskiej (i może Europy jako-takiej).
MacaN napisał:
Nagle Dumna Synagoga zapłonie Ogromnym Ogniem,
Rozświeci On niebo pobliskich krajów na wiele mil,
Po krótkich jękach i płaczu zalegnie Wielka Cisza!
Jak by całe życie nagle wymarło i przestało istnieć,
Po trzech dniach ISLAM wkracza aby dokończyć dzieła śmierci!
Okrutna rzeż i gwałty-noże,szable i sztylety krwawią w rękach rzeżników!
Bomba Atomowa na Izrael. Palestyńczycy dokończą dzieła. Bóg szykuje niezły burdel za te wszystkie lata odwracania się od niego

Part 3:
MacaN napisał:
jeśli wszystkie są prawdziwe to ta spełni się lada moment aż dziw jak tu wszystko jest jasne i klarowne.. niczego się nie trzeba domyślać ani nic interpretować :
Orzeł Biały na jego piersi ,złote berło i korona,
Największy z dwóch przed nim:Wyzwolicielem i Papieżem,
W mieście Maryi po zwycięstwach i trudach padnie na kolana,
Będzie się modlił i leżał na marmurze całą noc-
Póżniej ucałuje obraz Maryi i Świętego Papieża-na koniec
W Warszawie na placu Zbawiciela zbuduje Jego Wielką Statuę!

ale to by oznaczało 2 rzeczy: że polska będzie monarchią i że JP II zostanie nazwany świętym.

co do reszty to zachęcam do interpretowania każdej przepowiedni i pisania swych interpretacji
Kolego. Ja tu wpadam po 6 latach i aż płaczę, tak się to jeszcze bardziej wyklarowało!
Jan Paweł II już jest świętym! Lada moment będzie tylko Piątka Starych założycieli w UE
Islam pokazuje co potrafi, a co jest napisane w przepowiedniach!

Part 4:

MacaN napisał:
Dwadzieścia plus dwa razy sześć będzie świadkiem,
Mądrość z niebios ześle radość planecie.
Znikną choroby, zważy i głód. Rzym uradują ocalone dusze.
Uczeni wyrażą podziw. Astrologia potwierdzona. Nowa era dla nauki.



Nowy władca pojawi się na 50 stopniu północnym;
Uratuje rybę, niegdyś potężna. Pokój na tysiąclecie. Rzym się
odbudowuje. Boska ręka może się już oddalić. Odradzająca się Ziemia
długo będzie goić rany.


kraków leży na 50 stopniach szerokości geograficznej północnej
Jestem dzieckiem w tym momencie, ale chodzi o 2066. Na razie jestem tak zafascynowany, że nic innego do głowy mi nie wpada. Jestem jak typowy maniak, który odwleka datę przepowiedni.
W innych wersach było napisane, że Polacy odwalą coś na niebie. W kosmosie? Czy chodzi o jakieś odkrycie? Czy chodzi o .. ucieczkę na inną planetę? O co chodzi z "ocalone dusze"?
Będzie jakaś wojna atomowa, co nie? I planeta się zacznie rozpadać.. heh. Ewentualnie coś mniej hardkorowego, czyli jakaś wiedza/rzeczy, która przyczyni się do złotej ery ludzkości.

A tutaj jest dla mnie proste. Ten wers mówi o tym Trzecim Kraku, który uratuje Chrześcijaństwo i doprowadzi do wiecznego pokoju. Wiecie, że osiągnięcie czegoś tak wielkiego równa się masowej zagładzie? To by wyjaśniało tekst o ranach Ziemii. Naprawa zniszczeń to jedno, ale repopulacja to kwestia setek lat. I uwierzyć, że ja to wszystko zobaczę na swoje oczy. Człowiek może zwariować
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
pucuś napisał:
Też się nad tym zastanawiam :) A wizja III wojny światowej mnie przeraża,bo jeśli będzie tak jak z II,to na pomoc za bardzo nie mamy co liczyć...
Putin tworzy rezerwy finansowe...
 

roqq

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
otóż znalazłem pare przepowiedni nostradamusa na takiej jednej stronie i jest tam całkiem dużo o polsce. wszystko w porządku ale ja kiedyś czytałem, że on o polsce bardzo mało pisał..

Nie jestem pewien, ale tekst wygląda na zaczerpnięty z opracowania opublikowanego w 2010 przez Aretuzę, jednego z bardziej znanych ekspertów od przepowiedni Nostradamusa. [ https://chomikuj.pl/czasx/teksty ]
 
Do góry