nostradamus

M

MacaN

Guest
nie, nie zrozumieć. to Może mówić o czymś, czego jeszcze nie możemy zrozumieć.. raczej chodziło mi o to, że jeśli kraj Jagiellonów po 500 latach powstanie z kolan i mamy wątpliwości czy to Polska czy Litwa to ta przepowiednia mówiąca o Polsce i Francji jako krajach panujących ten spór pomoże rozwiązać ;)
 

elcia119

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
warszawa
strach myśleć co to będzie , Królowa Saba też w swoich przepowiedniach dość konkretnie opisywała przyszłość i jest zapis o 3 wojnie światowej .Ale nie określała kiedy będzie koniec świata bo to zależy  od ludzi - jeżeli się poprawimy to czas nam będzie wydłużony , a jeśli się pogorszymy co jest bardziej prawdopodobne będzie skrócony. nie pamiętam ile będzie znaków o nadchodzącym końcu ale co jeden to gorszy.....
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Trzecia wojna światowa to oczywistość więc i dużo przepowiedni o tym. A rozpęta się on na bliskim wschodzie bo tam jest i broń atomowa i zacofanie!
 
M

MacaN

Guest
Bieda + potężna broń + chęć zemsty, bądź wyrównanie poziomu życia = wojna To oczywiste.

Ale apropo 3 wojny.. te 3 teksty należy jako całość czytać jest to wpis z almanachu :

Alamach część IV 701,1 W czasie trwania trzeciej- Polska rozszerzy granice, Częściowo pokojowo- a częściowo zbrojnie, Od Skandynawii,krajów Bałtyckich i Prus ,aż po Krym i czarne morze- Ziemię Słowian,południowych,Węgrów i Rumunów,- Zajmie zniszczone ziemie po Łabę -a Francja się zgodzi Pod Moskwą i na Kaukazie będzie błyszczał jej Orzeł

I dalej 702,1 Po trzydziestu latach od końca trzeciej Cała Biedna Ruś zostanie przyłączona Na Uralu urośnie grożny przeciwnik bliski Turkom i Tatarom Tylko Polska będzie w stanie bronić tam bram Europy Anglo-Amerykanie i Turcy będą przeciwnikami jej i Francji
W Warnie Król Polski wzniesie Wielki Obelisk ku chwale i przestrodze przeciwników.

Orzeł Biały na jego piersi ,złote berło i korona, Największy z dwóch przed nim:Wyzwolicielem i Papieżem, W mieście Maryi po zwycięstwach i trudach padnie na kolana, Będzie się modlił i leżał na marmurze całą noc- Póżniej ucałuje obraz Maryi i Świętego Papieża-na koniec W Warszawie na placu Zbawiciela zbuduje Jego Wielką Statuę!
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
To są dosłownie jego słowa? Napisał Polska czy sam dopisałeś te kraje?

I dalej 702,1 Po trzydziestu latach od końca trzeciej Cała Biedna Ruś zostanie przyłączona Na Uralu urośnie grożny przeciwnik bliski Turkom i Tatarom Tylko Polska będzie w stanie bronić tam bram Europy Anglo-Amerykanie i Turcy będą przeciwnikami jej i Francji
W Warnie Król Polski wzniesie Wielki Obelisk ku chwale i przestrodze przeciwników.

A to nie tyczy się odsieczy wiedeńskiej?
 
M

MacaN

Guest
nic nie dopisywałem... odsiecz wiedeńska ? Angloamerykanie przeciwni nam i Francji ?
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Wątpię żeby kiedykolwiek doszło do współpracy militarnej z Francją.....już raz miali nam pomóc i co? każdy wie jak się to skończyło zaco sami późnij zapłacili wraz z Anglikami.
 
M

MacaN

Guest
hmmm... myślę, że gdyby nie współpraca z Napoleonem to dziś Polski by nie było.
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Była by była. Francuzi to tchurze. gdyby pomogli nam jak obiecywali przed drugą wojną światową oni sami by nie zostali podbici. A co do przepowiedni to masz jeszcze jakieś o Polsce i nadchodzących konfliktach i sosuszach ?
 
M

MacaN

Guest
Nie.. to najciekawsze, co znalazłem ;)

ale mam taką, którą pewnie wielu czytało a może być ciekawa, tym bardziej że mamy 2012 :D


Dwadzieścia plus dwa razy sześć będzie świadkiem,
Mądrość z niebios ześle radość planecie.
Znikną choroby, zważy i głód. Rzym uradują ocalone dusze.
Uczeni wyrażą podziw. Astrologia potwierdzona. Nowa era dla nauki.


a tutaj taka ciekawostka : można połączyć tą przepowiednię z dwoma z pierwszej strony o kraku i dziedzicu rodu ?Jagiellonów


Nowy władca pojawi się na 50 stopniu północnym;
Uratuje rybę, niegdyś potężna. Pokój na tysiąclecie. Rzym się
odbudowuje. Boska ręka może się już oddalić. Odradzająca się Ziemia
długo będzie goić rany.


kraków leży na 50 stopniach szerokości geograficznej północnej ;)

// edit : cos jest nie tak z tym polem do pisania :/ może powinniście się tym zająć ? bo jak klikam back space, żeby usunąć literkę to przenosi mi całe zdanie, albo cały akapit do innego tekstu i zmienia czcionki..
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Ta pierwsza przepowiednia mówi o jakimś odkryciu i to bardzo ważnym wręcz wiekopomnym - jak dla mnie.

Tak się zastanawiam co może mieć spólnego Jagiełło i Rzym?
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Religie i to, że polaczki zawsze są za nią. Więc może w jakiś sposób przyczynimy się do odnowy wiary w kościele. Jakby nie było mowy o rybie to można było by uznać, że polacy zbudują imperium podobne do starozytnego rzymu. Ale to się wyklucza z tronem piotrowym.
Co do pierwszej to pewnie wynalezienie jakiegoś leku na chorobę która zabija wielu(AIDS/rak czy jakaś inna). Przynajmniej ja tak sadze, chyba, że wynajdziemy eliksir młodości, lub nieśmiertelności ale to jest zbyt fantastyczne;]
 
M

MacaN

Guest
w pierwszej chodzi mi raczej o słowa " mądrość z nieba ześle radość planecie "

może obca cywilizacja przyniesie jakieś nowe technologie?

co do drugiej : hmmm... Polska jest jednym z najbardziej katolickich krajów :) może król Polski po wygraniu przez nas III wś. pomoże odbudować kościół ?
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Ufo raczej nam jej nie przyniesie. Prędzej jakieś odkrycie pozwoli nam jeszcze głębiej penetrować kosmos i to z niego astronauci przyniosą nam coś ciekawego i użytecznego co poprawi jakość życia na ziemi, może jakiś nieznany surowiec, który okaże się lekiem......


Pozdrawiam.
 
M

MacaN

Guest
Być może.. faktycznie, szansa na przylecenie do nas obcej cywilizacji jest dość nikła... tzn. na pewno obce cywilizacje istnieją, ale większa jest szansa na trafienie 6 w totka kilka razy z rzędu, niż na to, że przylecą one na ziemie w chwili, gdy nasza cywilizacja jest w stanie rozwoju... ale to inny temat :)

Niemniej jednak słowa " mądrość z nieba " wskazują na inteligencję a nie surowiec :) a w roku 2012 ( czyli obecnym ) na pewno nie znajdziemy a tym bardziej nie sprowadzimy kosmicznych surowców..
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Surowce, których ludzie nie znają bo nie ma ich na ziemi mogą dać nam mądrość czyli na przykład zaczniemy wytwarzać z nich leki, prawie darmową energię bez ograniczeń czy coś zupełnie innego. Mądrość może być różnie rozumiana bo przecież na tym opierają się te przepowiednie, że można to interpretować.
 
M

MacaN

Guest
tak, ale w 2012 na 100% tych surowców nie sprowadzimy :)

Ja to w zasadzie chciałbym, aby cos się wydarzyło ( zapewne nie tylko ja zresztą :) ) ale jak będzie to zobaczymy :D
 
M

MacaN

Guest
bo samo DOLECENIE np. do marsa zajmie nam multum czasu, a co tu mówić o przygotowaniu rakiety do tego lotu, Doleceniu na jakąś planetę ( o dużej asteroidzie nie mówię, bo tego nie będziemy w stanie zrobić przez najbliższe 2 dekady.. ) zbadaniu próbek, odkryciu że te próbki mogą mieć taki i taki wpływ na taką i taką chorobę, a potem przyleceniu z tymi surowcami na ziemię i wdrożeniu ich w obieg ( że już nie wspomnę o tym, że koncerny lecznicze tak szybko by nie pozwoliły na leczenie ludzi tymi surowcami. )

Bądźmy realistami, wolnomyślicielu. już bardziej prawdopodobne jest przylecenie obcej cywilizacji niż twoja teoria.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
bo samo DOLECENIE np. do marsa zajmie nam multum czasu, a co tu mówić o przygotowaniu rakiety do tego lotu, Doleceniu na jakąś planetę ( o dużej asteroidzie nie mówię, bo tego nie będziemy w stanie zrobić przez najbliższe 2 dekady.. ) zbadaniu próbek, odkryciu że te próbki mogą mieć taki i taki wpływ na taką i taką chorobę, a potem przyleceniu z tymi surowcami na ziemię i wdrożeniu ich w obieg ( że już nie wspomnę o tym, że koncerny lecznicze tak szybko by nie pozwoliły na leczenie ludzi tymi surowcami.

Baaa. NASA twierdzi, że przy obecnym rozwoju technologii ponowne lądowanie na Księżycu, będzie możliwe dopiero pod koniec tej dekady (czy nawet później). Ja się w takim razie pytam: Czy oni tam k....de na pewno te 43 lat temu wylądowali?
 
Do góry