Nosić okulary czy nie nosić? oto jest pytanie

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Różnica grubości jest naprawdę spora, to fakt, ale nie da rady wycieniować twoich obecnych szkieł - musiałbyś kupić nowe, już tak odpowiednio wycieniowane. Poza tym to nie grubość szkieł zależy od oprawki, ale dobierając oprawkę bierzemy pod uwagę szkła.

Tak jak mówiłam, ja płaciłam 370 zł (nie pamiętam, czy miałam jakąś zniżkę, czy nie, ale wydaje mi się, że to pełna kwota), czyli bez ceny oprawek za szkła wyszło mi jakieś 250 zł.
 

Jetfire

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Jak bd miał kiedyś chwilę to muszę skoczyć do Vision Express i się zorientować...

Mam taki problem...
Zanim zacząłem nosić okulary, to moje oczy były duże tzn. no nie ogromne jakieś ale miały normalny rozmiar, a teraz kiedy noszę okulary i kiedy je zdejmę to oczy mam mniejsze... Wyglądam jak krecik, ale kiedy założę znów okulary to oczy mam znowu takie jak wcześniej czyli większe...

Czy to normalne?

I jeszcze jedno...
Mój kolega nosił okulary od podstawówki... Jakoś 6-7 lat i teraz ich nie nosi, bo mówi że widzi już lepiej...
A podobno okulary tylko korygują, a nie poprawiają wzroku... A on miał wadę podobną do mojej...
Mój drugi kolega też tak z 5-6 lat nosi okulary i w wakacje zgubił je i czekał miesiąc aż matka mu kupi nowe i chodził bez nich i też widział lepiej... Oglądał TV z daleka i wszystko widział...

Więc okulary poprawiają wzrok czy nie?
Podobno zależy to od rodzaju i rozmiaru wady wzroku... Podobno przy minusach się nie poprawia wzrok, a przy plusach się poprawia... Tak słyszałem... Ale moi koledzy mieli właśnie minusy i mieli podobne wady do moich...

Więc jak to jest?
 

PrincessNrOne

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2008
Posty
342
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Mi się wydaje że noszenie okularów nie poprawia wzroku, bo gdyby tak było to już dawno nie musiałabym ich nosić. Na początku jakieś 3-4 lata temu miałam bardzo małą wadę. Dziś z każdym dniem ona mi się powiększa. Ostatnio koleżanka poradziła mi operację wzroku. Wiem, że to duże koszta i ryzyko ale chyba warto zainwestować
 

Jetfire

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja na razie za młody raczej na taką operacje jestem i dużo o tym czytałem i już wolę do końca życia nosić okulary niż ryzykować...
Po takiej operacji niektórzy widzą zamazany obraz i czasem zamiast po operacji widzieć lepiej to widzą gorzej niż przedtem, ryzyko jest duże i ja wolę nie ryzykować...

Musiałbym być zdesperowany chyba, żeby pójść na laserową operacje...
I musiałbym mieć na prawdę dużą wadę wzroku, a moje -1,5 i -2,5 to aż tak dużo nie jest... Inni mają gorzej... -7, -9 od dziecka i nie podejmują się takich operacji...
 

PrincessNrOne

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2008
Posty
342
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Wiadomo jak to przy każdej operacji jest ryzyko że się nie uda, kwestia kwalifikacji i profesjonalizmu lekarza oraz naszego szczęścia. Zdania są podzielone, podobno 25% ludzi po operacji widzi gorzej, ale zawsze trzeba mieć nadzieje że my znajdziemy się w tych 75% ;)
 

DeathAngel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
A tam, :cenzura:enie o Szopenie.
Po pierwsze, oplaca sie kupywac soczewki na stronach internetowych. Dokladnie takie same soczewki, ktore u okulisty kosztowaly 120 zł za 3 miesiace, kupuje po 60 zl (opakowanie to samo, firma ta sama, wszystko jest dokladnie takie same). Tak samo plyn. Dwa razy taniej mozna kupic.
Po drugie, gadacie cos, ze w soczewkach nie mozna spac w nocy. Place 60 zl za 3 miesiace i moge w soczewkach spac (osoby w wieku do ~21 lat nie powinny, na poczatku sie do tego stosowalem, ale po 2 miesiacach uzywania spie w soczewkach a zdejmuje na noc dwa razy w tygodniu, zeby oczy odpoczely, nigdy nie mialem zadnego problemu z oczami).
Po trzecie "założenie soczewek od kilku sekund do kilku minut (w czasie których nienawidzisz świata)" - może tak, ale tylko przez pierwsze 2 tygodnie, potem zakladanie i sciaganie trwa chwile, przy ktorej odczuwa sie jedynie lekki dyskomfort.
Jedyna wada soczewek - w miejscach, gdzie jest mala wilgotnosc (galerie, centra handlowe) po jakimś czasie spędzonym w srodku (3 - 4 godizny) zaczynaja bolec oczy, ale ten bol jest do przyzwyczajenia.
"Czyli w 70 zł miesięcznie powinno się zamknąć." 70 zł chyba na 3 miesiące.
"Czytałem cały ten temat i widzę, że jedni mówią, że w soczewkach nie powinno się spać, a inni, że czasem zasypiali w soczewkach... Coś może się stać z okiem, kiedy zasnę z soczewkami?
Jeżeli tak bd dłubał sobie codziennie w oku, aby założyć soczewki, to mogę sobie jakoś uszkodzić oko? Jeżeli na początku nie bd umiał za bardzo ich zakładać..." - kazdy ma swoje zdanie, na poczatku przez miesiac - dwa, radze ci sciagac na noc, a potem mozesz spac (moje zdanie), lecz jezeli oczy zaczna robic ci sie czerwone lub bedzie sie cos z nimi dzialo, to przestan to robic. Co to uszkodzenia oka podczas zakladania, jesli nie bedziesz robil tego olowkiem, to nic sie nie powinno stac. Aha, gdy rano wstaje, to potem przez caly nastepny dzien w ogole nie czuc soczewek, oczy sie przez noc "przyzwyczajaja" na tyle, ze nie czujesz ich w ogole.
Aktualnie kupuje:
http://www.szkla.com/91_purevision-6-szt-krople-renu-gratis.html
http://www.szkla.com/157_horien-500-ml.html
 

koci

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wydaje mi sie ze przeciez nie trzeba nosic okularow, ja nosilem 4 lata i odstawilem na bok przerzucilem sie na szkla z optiva.pl
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Ja noszę soczewki od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście na początku jak chyba każdy miałem z tym problem (zakładanie, zdejmowanie), ale szybko się nauczyłem i teraz jest spoko. Jak dla mnie szkła są o wiele bardziej wygodne od okularów. Obraz w soczewkach też jest lepszy (bardziej ostry, niezamazany). Nie mam problemów z zaparowaniem jak przy okularach. Generalnie stawiam na szkła. I też kupuję przez Internet - bo taniej. I nigdy nie miałem z tym problemów, trzeba tylko mieć zaufany sklep. Ale jesli ktoś dopiero chce zacząc nosić, to musi wybrać się do okulisty, żeby ten go zbadał i przepisał odpowiednie soczewki.
W soczewkach nie śpię (oczy muszą odpoczywać) ale raz zdarzyło mi się zasnąć po imprezie w soczewkach i wielkiej tragedii nie było. Oczy rano miałem trochę zmęczone, ale to może też wina imprezy :p
 

polarnik

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
Sporo osób napisało, że lepiej kupować soczewki w sprawdzonych tradycyjnych sklepach, bo tu chodzi o wzrok. I zgodzę się, że to musi być sprawdzone miejsce i nie można kupować soczewek na allegro, ale myślę, że są dobre sklepy internetowe, w których można kupić soczewki. Dobrym przykładem jest strona szkla.com - to renomowany sklep i sporo osób tam kupuje. A jeśli wychodzi taniej niż w tradycyjnym sklepie, to po co niepotrzebnie wydawać kasę?
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie soczewki, okulary nie są złe, tyle że wygląda się w nich jak wygląda :) I jak będziesz przerzucała się na soczewki kup sobie pryzmin, ja na początku miałam problem z przyzwyczajeniem oka. Dopiero okulista poradził mi borówki jako te, które wpływają łagodząco na oczy.
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Jak dla mnie okulary każdemu pasują:) sama nie noszę choć bardzo bym chciała ;]
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Moim zdaniem to czy wybrać okulary, czy soczewki to jest tylko sprawa indywidualna, bo jedni noszą okulary i nie wyobrażają sobie tego, żeby założyć soczewki, no i pewnie też jest odwrotnie. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ważne jest tylko to, żeby wybrać rozwiązanie najlepsze dla nas, czy to będą okulary, czy soczwki. ;)
 

Jetfire

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja noszę okulary od lipca tamtego roku i muszę powiedzieć że źle się w nich czuje i chcę się przerzucić na soczewki.
I mam w związku z tym pytanie. Czy u każdego optyka dostanę pakiet startowy? Bo oglądając filmik na stronie szkła.com jest tam mowa o pakiecie startowym... I na jakimś forum czytałem, że jakaś dziewczyna zapłaciła 70 zł za badanie i dostała 5 sztuk soczewek jednodniowych, 1 szt. soczewek miesięcznych, pojemnik, płyn 60 ml i krople do oczu... Ale czy takie pakiety startowe są u każdego optyka? Nawet w niepublicznym zakładzie okulistycznym? Ja mam zamiar wybrać się do szpitala. Tam jest okulista u którego właśnie rok temu robiłem badanie, ale czy tam taki pakiet dostanę?

I drugie pytanie... Są różne rodzaje soczewek i w pudełkach jest różna ilość. Np. Kupuje soczewki 3 miesięczne 6 sztuk. To znaczy że mam 6 par soczewek. To w takim razie jeżeli nie uszkodzi mi się żadna z soczewek to soczewki starczą mia na 18 miesięcy?? Czy po 3 miesiącach już tracą datę ważności i są już do wyrzucenia? Jak to jest?
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
Ja noszę okulary od lipca tamtego roku i muszę powiedzieć że źle się w nich czuje i chcę się przerzucić na soczewki.
I mam w związku z tym pytanie. Czy u każdego optyka dostanę pakiet startowy? Bo oglądając na stronie szkła.com jest tam mowa o startowym... I na jakimś forum czytałem, że jakaś dziewczyna zapłaciła 70 zł za badanie i dostała 5 sztuk soczewek jednodniowych, 1 szt. soczewek miesięcznych, pojemnik, 60 ml i krople do oczu... Ale czy takie pakiety startowe są u każdego optyka? Nawet w niepublicznym zakładzie okulistycznym? Ja mam zamiar wybrać się do szpitala. Tam jest okulista u którego właśnie rok temu robiłem badanie, ale czy tam taki pakiet dostanę?

I drugie pytanie... Są różne rodzaje soczewek i w pudełkach jest różna ilość. Np. Kupuje soczewki 3 miesięczne 6 sztuk. To znaczy że mam 6 par soczewek. To w takim razie jeżeli nie uszkodzi mi się żadna z soczewek to soczewki starczą mia na 18 miesięcy?? Czy po 3 miesiącach już tracą datę ważności i są już do wyrzucenia? Jak to jest?

ja wczoraj byłam u okulisty prywatnie na doborze soczewek, zalecił mi miesięczne i jedne dostałam + pudełko + płyn , za całą wizytę zapłaciłam 100 zł, normalnie bierze 60, więc za te akcesoria dałam 4 dychy. Jeżeli soczewki są na 3 miesiące, tzn że po tym czasie już nie nadają się do użytku, ale jak masz 6 par i nosisz tylko jedną z nich to te nieużywane możesz potem używać przez kolejne 3.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
jeśli chodzi o pytanie z tematu tego wątku to myślę, że wszystko jest sprawą indywidualną. Bo jedni lubią okulary a inni soczewki.
I myślę, że jeśli się już decydujemy na to, żeby zmienić okulary na soczewki, to dobrze jest wybrać się do okulisty, żeby dobrał najlepsze dla nas soczewki. A z tego, co napisała moja przedmówczyni wynika, że nie jest to jakaś droga "impreza" ;)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
W moim salonie optycznym są soczewki Szajna i własnie teraz z perspektywy noszenia okularów po 2 miesiącach z takimi soczewkami wiem ze to najlepszy wybór. Ja długo pracuje przy komputerze i jednak dla mnie to najlepsze takie rozwiązanie. Zapytajcie w swoich salonach optycznych. To mój najlepszy wybór.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
modliszka23 napisał:
W moim salonie optycznym są soczewki Szajna i własnie teraz z perspektywy noszenia okularów po 2 miesiącach z takimi soczewkami wiem ze to najlepszy wybór. Ja długo pracuje przy komputerze i jednak dla mnie to najlepsze takie rozwiązanie. Zapytajcie w swoich salonach optycznych. To mój najlepszy wybór.
Tylko ze soczewki lubia platac figla, wiec gdybym ja mial taki problem to nawet bym nie uzywal soczewek.


luomo napisał:
jeśli chodzi o pytanie z tematu tego wątku to myślę, że wszystko jest sprawą indywidualną. Bo jedni lubią okulary a inni soczewki.
I myślę, że jeśli się już decydujemy na to, żeby zmienić okulary na soczewki, to dobrze jest wybrać się do okulisty, żeby dobrał najlepsze dla nas soczewki. A z tego, co napisała moja przedmówczyni wynika, że nie jest to jakaś droga "impreza"
mruga.gif
dokladnie, tak jak mowisz. ja nigdy w zyciu raczej nie chcialbym soczewek, sceptycznie nastawiony do nich jestem. okulary od zawsze, z tego co slyszalem to mega problemow ze sciaganiem tych soczewek, ale nie mi oceniac, nigdy ich nie nosilem, a zle zdanie niestety sobie wyrobilem, taki ze mnie zly gosc. :huh:
 

Viktor

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2017
Posty
10
Punkty reakcji
0
Sporo osób nie widzi problemu żeby przyzwyczaić się do soczewek. Dla niektórych to noszenie ich jest wygodniejsze, od noszenia okularów. Myślę, że to po prostu kwestia gustu.
 

malwarossa

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ja sobie nie wyobrażam włożyć palucha do oka żeby zalozyc soczewkę, raz widziałam jak koleżanka to robi i nie mogłam patrzec normalnnie :p ale na szczeście nie potrzebuje, może jakby była potrzeba to bym sie musiała przemóc bo w okularach to mi chyba nie do twarzy.
 
Do góry