NIKON d3000 czy SONY DSLR-A230 ?

Status
Zamknięty.

poczatkujacaania

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Od dawna interesuje mnie fotografia, lecz dopiero teraz chcę zacząć moją przygodę ze zdjęciami. Mam w planach zakup lustrzanki, lecz jak już wspomniałam, jestem dopiero początkująca - niezbyt znam się na aparatach, dlatego liczę na waszą pomoc. Zerkałam na różne modele w necie i szczególnie utkwiły mi w pamięci: NIKON d3000 i SONY DSLR-A230. Co sądzicie o tych aparatach? Który byście wybrali? Jakie są wasze opinie na ten temat? Może zaproponujecie mi jakieś inne, łatwe do obsługi, dość tanie a zarazem dobre modele? Gorąco pozdrawiam, Ania. :)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Ja kupując aparat również brałam ten model Nikona pod uwagę i myślę że mogę go polecić. Sama w rezultacie zdecydowałam się na młodszego brata tego modelu D3100. Chcąc Ci zaproponować jeszcze jakąś lustrzankę musimy wiedzieć w jakiej cenie ma się zmieścić?

SzklanaDama
 

poczatkujacaania

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Chciałabym wydać na nią maksymalnie 2500zł - lecz nie ukrywam, że byłoby mi na rękę, gdyby kosztowała ona mniej. :)
 

poczatkujacaania

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ogólnie to wszystko po trochu :D ale tak szczególnie to chciałabym fotografować krajobrazy, ludzi oraz robić zdj makro.
 

zielona_czacha

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
49
Punkty reakcji
23
gdybym miała taki wybór na pewno wybrałabym nikona :)
jednak to jest marka, która mówi sama za siebie.
sony to nie to samo :)
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Do krajobrazów na początek obiektyw kitowy starczy. Do makro przydałoby się coś lepszego, aczkolwiek tutaj można pokombinować z obiektywami na M42 i ich odwrotnym mocowaniem.
Co do samej lustrzanki i takiego budżetu to już tutaj nie raz pisałem. W takim przedziale cenowym w sumie obojętne z której firmy aparat weźmiesz - dostaniesz praktycznie to samo, tzn takie same możliwości.
Najlepiej pójść do Fotojokera, RTVEuroAGD i pomacać różne puszki, zobaczyć, która najlepiej leży w dłoni. Ergonomia puszki przy fotografii też jest ważnym elementem.
Do wyboru masz sporo, Canon 1100D, Nikon o którym wspomniałaś, Sony. Ja bym od siebie jeszcze polecił rozejrzeć się za Sony A450/500/550. Można popatrzeć też na Pentaksy, ale ich już nie znam. Zaraz przyjdzie pewnie Filozof i coś z tej marki doradzi ;)

gdybym miała taki wybór na pewno wybrałabym nikona :)
jednak to jest marka, która mówi sama za siebie.
sony to nie to samo :)
Brać Nikona tylko dlatego, że nazywa się Nikon? Co, marka Nikon powoduje, że zdjęcia lepsze wychodzą?
 

h1tm4n1500

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Nie chodzi o nazwę marki lecz o możliwości i szeroką gamę szkieł jakie oferuje Nikon. Szkła nikona również są najlepsze.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Ja jestem użytkownikiem Starszego brata d3000 juz od wielu lad (d60)
Uważam że to na prawde fajne aparaty dla początkującego fotografa, menuintuicyjne, mozliwości sporo.

Co do makro, z obiektywem kitowym i odpowiednimi nakładkami tez można cos pokombinować :)

Sony nie polecam. I nie uważam żeby w tym przedziale cenowym wszystkie aparaty dawały te same możliwości, może parametry zbliżone, ale wykonanie, maeriały i odzwierciedlenie kolorów jest na prawdę rożne.

Nikon to marka specjalizująca się w lustrzankach cyfrowych, tak samo jak i Canon... pozostałe typu sony robia wszystko i nic..

Chociaż z wyobraźnią i tymi aparatami można robić na prawde świetne zdjęcia ^^
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Nie chodzi o nazwę marki lecz o możliwości i szeroką gamę szkieł jakie oferuje Nikon. Szkła nikona również są najlepsze.
Co do szkieł zgoda, ale Sony cały czas się rozwija. Warto dodać, że Sony odziedziczyło po Minolcie/KM sporo szkieł, bardzo ciekawych. Do tego mamy sporo Sigm/Tamronów.

Sony nie polecam. I nie uważam żeby w tym przedziale cenowym wszystkie aparaty dawały te same możliwości, może parametry zbliżone, ale wykonanie, maeriały i odzwierciedlenie kolorów jest na prawdę rożne.

Nikon to marka specjalizująca się w lustrzankach cyfrowych, tak samo jak i Canon... pozostałe typu sony robia wszystko i nic..
Akurat wykonanie N D3000 też pozostawia wiele do życzenia ;)
Nie ma się co oszukiwać, to że produkuje je N czy C nie da od razu lepszego wykonania. Wszystkie lustrzanki entry level niestety są wykonane z nienajlepszej jakości materiałów. Jedne lepiej, inne gorzej, ale zależy to tylko od konkretnego modelu a nie od marki.
A możliwości są zbliżone, czy tego chcesz czy nie. Oczywiście nie mówię, że wszystkie mają te same funkcję, ale bardzo zbliżone. W jednej będzie coś, czego w innej nie będzie, ale i na odwrót.
A argument o tym, że Sony produkuje wszystko i nic jest żałosny. Taki argument gdy zaczyna brakować innych argumentów. Przykro.

Chociaż z wyobraźnią i tymi aparatami można robić na prawde świetne zdjęcia ^^
A Nikonem wystarczy nacisnąć spust migawki i samo zrobi się świetne zdjęcie?
 
Status
Zamknięty.
Do góry