Nietypowe ozdabianie ścian

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
terefere_kuku napisał:
ja robiłam taki trawertyn i wcale to nie było trudne. Wystarczy się na filmik instruktażowy nalookać i wszystko wyjdzie. W mieszkaniu z kolei zrobiłam sobie ścianę betonową i wygląda rewelacyjnie - tak mrocznie :D :D
fajna sprawa z tymi farbami strukturalnymi, żałuję że ich nie było tyle 15 lat temu jak chałupkę budowałam za to teraz podczas remontu mogę poszaleć

Jak chcesz to zobacz sobie inne struktury, ja szukałam inspiracji w necie, dużo zdjęć i pomysłów.
widziałam u znajomych ten beton z magnat ceramic. Zrobili sobie taką sale kinową, czerwone kotary, pluszowe fotele i ten brton. Obłędnie to wygląda :)
 

ukasz Rakowicz

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mi się podobało jak u znajomych widziałem „fresk” na ścianie. Jakis student wydziału plastycznego namalował u nich na zamówienie ciekawy obrazek. Oryginalnie.
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
Nie uważam żeby malowanie ścian mogło być czymś nietypowym. Dla mnie nietypowe jest nałożenie na ścianę np. płaskorzeźby. Taka dekoracja jest o wiele ciekawsza i mało spotykana.
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Płaskorzeźba na ściane? Hm... całkiem, całkiem może być to niezłe. Beton architektoniczny jest spoko ale nie wiem czy chciałabym mieć ściany w tej płycie. Natomiast ciekawsze dla mnie są elementy dekoracyjne jakie można dostać właśnie z tego tworzywa - to np. strukturalne ścienne dekoracje SET, które można zamówić sobie np. w kolorach. Całkiem fajnie to wygląda.
 

Py Ra

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
30
Punkty reakcji
2
Ja się bałem, że jak położymy trawertyn to będzie się brudził. Moja siostra ma i jak coś wlezie w szparę to tylko biadoli. Rozważaliśmy jeszcze okleiny ścienne od Vescom, ale wydawały się za nudne. W końcu kpiliśmy fototapetę i wyszła nawet nawet.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Ten po lewej wygląda o wiele ciekawiej. Tylko nie maluj całego pokoju w tym stylu. Jedna ściana z takim mocnym akcentem będzie wystarczająca.
 

anbaa

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o nietypowe ozdabianie ścian, a jednocześnie praktyczne to polecam tablicę suchościeralną Webtablica.

Jest przezroczysta, lekka i przylega do ściany. Można stosować jako nakładka na szablon lub powieszona na tapetę czy bezpośrednio na ścianę. Można po niej pisać, tworzyć rysunki. Nie zmienia koloru i powieszona jednocześnie chroni ścianę przed zabrudzeniami.
 

apaczko

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2015
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja u siebie w mieszkaniu narysowałem sam mapę na ścianie. Wygląda super a nakład finansowy praktycznie żaden. Pokój jest cały pomalowany na zieleń, tylko prostokąt 100x60cm zostawiłem biały (obramowany ciemniejszym odcieniem zieleni) i na nim ołówkiem narysowałem całość. Teraz się łamię, czy użyć tuszu kreślarskiego do pokolorowania mapy (mnóstwo roboty i trochę pieniędzy) czy tak zostawić
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Bardzo fajnie to wygląda. Ale pasuje bardziej do jakiegoś baru, niż do domu.
 

janpasek70

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2017
Posty
53
Punkty reakcji
0
W moim salonie jedna ściana wykonana jest ze starej, czerwonej cegły. Dla mnie wygląda super, gdyż sama w sobie jest ozdobą. Współgra z kominkiem, tworząc niepowtarzalny klimat. Mimo, że jest wiekowa, nie stwarza problemów z użytkowaniem czy utrzymaniem w czystości. Zabezpieczyłem ją preparatem w nowoczesnej technologii na bazie srebra, którego skład przyczynia się do zachowania dobrego wyglądu cegły i nie dopuszcza do osiadania kurzu.
 

KRK07

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2018
Posty
2
Punkty reakcji
0
Znudziły mi się juz tynki strukturalne. Był na to szał kilkanaście lat temu, ale jakoś od początku mi to nie podchodziło. Siostra właśnie wprowadziła się do nowego mieszkania, w salonie zrobili sobie ścianę w panelach 3D imitujących cegłę- pięknie to wygląda! Kupowali we wrocławskiej firmie, przez internet, z dostawą do domu, więc można zaoszczędzić czasu na jeżdżenie po marketach budowlanych.
Tutaj można znaleźć panele i galerię:
interdek.pl/produkt/panel-3d-imitacja-cegly/
 

ursacheba

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2022
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ja jestem za betonowymi ścianami albo za starą cegłą.. Podobają mi się jeszcze wszelkiego rodzaju panele 3d.
Panele 3D to zależy jakie, bo niektóre trochę tandetnie wyglądają. Zależy jaki materiał. Beton fajny, ale najlepsza opcja to cegła. Co prawda nie każdy ma taką w ścianie, by sobie odsłonić, ale zawsze można położyć na tym, co się ma. Może to być lico z cegły, albo elabrick. Teraz to nawet kolor można dobrać pod siebie, bo nie są tylko czerwone. A wygląd zawsze na plus.
 

mork

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2023
Posty
8
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
tapety ścienne te strukturalne z wyższej półki - zmieniają przestrzeń
 
Do góry