Nietypowa strona, jaki skrypt?

Aero01

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
chciałbym wykonać stronę – coś w stylu portalu ogłoszeniowego z możliwością prywatnych rozmów, między użytkownikami.
Strona ma umożliwiać stworzenie kont dla wykonawców i usługodawców.
Wykonawcy uzupełniają dane i tworzą swoje portfolio/stronę profilową, ustalają ceny za standardowe usługi.
Usługodawcy mają możliwość przeglądania bazy wykonawców. Szukanie odbywa się na zasadzie szukania konkretnej osoby wg. wybranej wcześniej usługi lub przeszukania całej bazy wg. wymagań ustawionych w filtrze.
Po wytypowaniu wykonawców mogą z nimi dogadać szczegóły realizacji poprzez prywatne rozmowy.
Wykonawcy oczywiście wszystkie oferty widzą tylko po zalogowaniu i odpowiadają na zasadzie prywatnej korespondencji z zainteresowanymi klientami.
Jest to ogólny zarys pomysłu, aktualnie nie mam pojęcia w jakim systemie go najlepiej wykonać. Myślałem o darmowych systemach, chociaż jeśli ktoś mógłby polecić jakieś płatne pasujące do tego projektu, to oczywiście wezmę je pod uwagę.
Ze względu na konta użytkowników i prywatne wiadomości na myśl przychodzą skrypty do tworzenia forum internetowego.
Ze względu na potrzebę stworzenia normalnej strony i dopiero opisanej funkcjonalności na podstronie może sprawdziłby się Wordpress, Joomla?
Jeśli chodzi o moje doświadczenie to jest ono nikłe i jak na razie pracowałem tylko w Wordpressie. Zakładam, że do stworzenia strony będzie potrzebna pomoc innych osób i biorę pod uwagę związane z tym koszty. Jeśli chodzi o system, wtyczki to oczywiście im więcej darmowych elementów, tym lepiej, ale zdaję sobie sprawę, że trzeba będzie jednak zainwestować w niezbędne dodatki.

Czy ktoś może ma doświadczenie w tego typu projektach i mógłby polecić jaki skrypt wybrać?
Chciałbym uniknąć konieczności przenoszenia strony na inny po pewnym czasie, ze względu ograniczeń systemu.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Nie warto stawiać serwisów na gotowcach - lepiej wybrać coś unikatowego, ale to już zależy po prostu od tego, jakim budżetem na to wszystko dysponujecie. Ogólnie to będzie droższe, ale na pewno rozwiązanie pod każdym względem zdecydowanie bardziej praktyczne.
 
Do góry