Niepełnosprawny dysk HDD

AdrianV2

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
Witam, wczoraj mój dysk twardy (Seagate BarraCuda, 3.5'', 2TB, SATA/600,7200RPM, 64MB cache) uległ awarii lecz nie całkowitej jeśli można to tak nazwać. Mianowicie dysk podczas przerzucania plików (30GB) z jednej partycji na drugą (z tym że obie partycje na innych dyskach) zaczął wydawać dziwne dźwięki typu stukanie, pukanie,szelest. Od razu wyłączyłem komputer a dzisiaj rano podczas uruchamiania komputera dysk wydawał normalny dźwięk ale działał 5x wolniej,(komputer też ładował się 5x wolniej choć windows jest na innym dysku) udało się wejść do plików z tego dysku ale działa on baardzo powoli, chciałem przerzucił kilka najważniejszych plików na drugi dysk i jakoś się udało chociaż prędkość przenoszenia pokazywała że nie przekracza 100kb/s ale szło szybciej niż te 100kb/s, po około 20 min dysk znowu zaczął pukać, stukać i się zaciął więc go wyłączyłem, myślę że się nagrzał i dlatego zaczął stukać, rano jak go uruchamiałem był jeszcze zimny więc podejrzewać ze to dlatego przez chwilę działał. Zależy mi na odzyskaniu jeszcze kilku plików z tego dysku, możliwe ze uda się to zrobić jeszcze poprzez sam dysk jeśli nie to jaki jest jeszcze sposób? Jakiś program można do tego użyć? Bardzo proszę o jakąś poradę, dodam że dysk jest w miarę nowy bo ma 8 miesięcy więc jest jeszcze na gwarancji, pozdrawiam.

Zdjęcia z CrystalDiskInfo poniżej:
 

Attachments

  • 1.png
    1.png
    1,1 MB · Wyświetleń: 0
  • 2.png
    2.png
    1,1 MB · Wyświetleń: 0
S

serwor

Guest
Ciesz się że tylko dysk, ja straciłem i-5 8600K i Płytę głowną MSI Z 370 PRO , zazdroszczę, co prawda po miesiącu dostałem od Intela procesor ale MSI płyty nie uznało na gwarancji.
 
Do góry