!!!!!!!!!niemieckiiiiii......wazneee!!!!!!

kasienka:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
408
Punkty reakcji
0
tak mam waznaaaa sprawe i to bardzo...musze jak najszybciej dostac jakies rozmowki po niemiecku...chodzi o temat..kupno mieszkania...tylko to ma byc takie serio serio,bo mam jechac z jakims niemecem kupowac chate a nie bardzio wiem oco mogem pytac...wiec nie wiem,moze jakies scenki,moze same zwroty....ale wiecie,takie troche trudniejsze,bo jako tako ja umiem niemiecki...

z gory dzieki za pomoc...ale pliska jak cos macie to przeslijcieeee :niepewny: buziacki ;)
 

butterfly

marzycielka
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
405
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
zielone wspomnienie
die Wohnung - mieszkanie
jmd. eine ~ vermieten - wynająć komuś ~~
von jmd. eine ~ mieten-- wynająć od kogoś ~
eine ~ kaufen-kupić ~
umziehen --przeprowadzić się
sich niederlassen/ sich ansiedeln-- osiedlić się

leer stehende Hauser besetzen -- zasiedlić pusto stojące domy

der Wohnraum -- izba mieszkalna
Mangel an ~ --brak mieszkań
ein Mangel an erschwinglichem ~ -- brak mieszkań po przystępnej cenie

sich nach einem neuen Haus umsehen -- rozglądć się za nowym domem
sich nach einer neuen Wohnung umsehen -- .............................mieszkaniem
sich fur eine Wohnung im Zentrum interessieren -- interesować sie mieszkaniem w centrum
eine Wohnung in gunstiger Lage suchen --poszukiwać korzystnie położonego mieszkania
gute Verkehrsverbindungen--dobre połączenie komunikacyjne
zu einem erschwinglichen Prei -- za przystępną cenę



ehh na razie tyle jak bede mieć troszke wiecej czasu to napisze jeszcze coś
Trzymaj się powodzenia :D

[ Dodano: 8 Czerwiec 05, 18:13 ]
polecam "Deutsch Słownik tematyczny" Ewy Marii Rostek ..dla młodzieży szkolnej, studentów i nie tylko
 

kasienka:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
408
Punkty reakcji
0
butterfly, dzieki kochana...niom mam nadzije ze jesce mi cos kliknies...a jakbys miala to nie wiem,moze jakies zwroty jak sie chce to mieszaknie wynajac...nie wiem o co tam sie pyta...oprocentowanie czy cos w tym stylu...ale oki ciom tam bedzies miec to pisz,zawse ciosik sie przyda....jak narazie dzieki ;)

niom cekam moze ktos zna jesce jakas stronkeee..... :niepewny:
pozdrowki
 

butterfly

marzycielka
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
405
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
zielone wspomnienie
kasienka:), nie mialam czasu wczoraj sorki ale jak dalej tego potrzebujesz to napisze jak wroce do domu bo teraz jestem w szkole :zalamany:

[ Dodano: 10 Czerwiec 05, 08:30 ]
a z niemca mam miedzy 2/3 cos mnie nie doceniają w tej szkole :zdegustowany: :zdegustowany:

pozdrawiam i 3maj się ;)
 

kasienka:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
408
Punkty reakcji
0
butterfly, niom bylabym ci bardzio widzieczna bo mito jest potrzabne na przyszly tydzien,wiec jesce troche czasu mam...

niom faktycnie cie nie doceniaja...ja tomialam5..niom i maturka na 95%...ale sie chwale....ihihhi ;)

pozdrowionka ciepltkie laska ;)
 

butterfly

marzycielka
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
405
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
zielone wspomnienie
kasienka:) napisał:
niom faktycnie cie nie doceniaja...ja tomialam5..niom i maturka na 95%...ale sie chwale....ihihhi Mruga


hehe ja mialam miec 5 tylko pozniej byl nagly spadek formy i wpadlo zbyt duzo pal :zdegustowany:

[ Dodano: 11 Czerwiec 05, 19:49 ]
poszukam i jeszcze cos napisze bo na razie nie znalazlam nic ciekwego :dezorientacja:

Trzymaj sie cieplo :p
 

lolasz

BIGPostownik - Prywatny ochroniarz Niki !!!
Dołączył
29 Maj 2005
Posty
821
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Świony
noo nie no !! W każdym razie gratuleuje ja mam 2 naciągane z niema :D:D:D :dezorientacja:
 

butterfly

marzycielka
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
405
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
zielone wspomnienie
lolasz, a ja dziś zdawałam na 3 :zdegustowany:
pozdrawiam :p

[ Dodano: 14 Czerwiec 05, 18:40 ]
nie lubie niemca....strasznie :(

[ Dodano: 15 Czerwiec 05, 19:13 ]
kasienka:), zajrzyj tam: http://www.dep.pl/plde
to jest słownik polsko-niemiecki bo ja nie wiem co ci jeszcze napisać :dezorientacja:
 
A

Andrus

Guest
Ja zdawałem na 5 i miałem wykuć czasowniki modalne, przyimki i zaimki. Ja kułem w sumie z 3 h, a ona mi dała 2 zdanie, które juz wcześniej bym jej dobrze przetłumaczył.
 

kasienka:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
408
Punkty reakcji
0
lolasz...niom wies w razie czego mozes sie zglaszac na korki po znajomosci ;) hihihi

Andrus...coz,takie zycie ucznia...ihihi...ale co tam,pomysl jaka masz satysfakcje ze tera to umies..........ihihhi :p choc wierze ze nie chcialo ci sie tego zakuwac...hihi ;)

butterfly
...niom spoko,juz chyab wszystko...dzieki i tak bardzio ;) pozdrowki
 
Do góry