Niemcy kroją żywe zwierzęta w obojniach...

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Znam aż 4 ubojnie (szefów). Byłem tam wiele razy. Widziałem jak to się robi. W Polsce wygląda to całkiem inaczej i w czterech przypadkach wyglądało tak samo!

1. zwierzęta oczekujące uboju nie widzą i nie słyszą tego co się dzieje w środku! Zwierze wpuszczane jest dopiero gdy pierwsze już nie żyje.
2. większość ludzi tam pracujących potrafi nawet pogłaskać byka a te machaja ogonami ... zero stresu!
Jeden gość daje nawet każdemu byczkowi garstkę słomy. Codziennnie od lat przychodzi do pracy z olbrzymim workiem siana. Ludzi epytali po co ci to a on na to: jeśli one się nie stresują to ja mam czystsze sumienie.
3. zwierze które dostało elektryką w łeb (bo u nas też tak jest) a nadal są oznaki życia to dodatkowo wpija się z pistoletu pneumatycznego bardzo gruby i ostry szpikulec w łeb.
I wiesz że robią to wszyscy bez względu na to czy widać oznaki życia czy nie?
Ludzie boją się ciąć żywego zwierzaka.
Gdy zwierze wisi to wisi juz w 100% martwe.
4. najpierw podcinają gardło by upuścić krew
5. nikt nie dotyka piłą zwierzęcia gdy ono jeszcze żyje! Nikt! Za takie coś inni pracownicy zarąbali by gościa na miejscu!

Wiesz jakie panuje tam powiedzenie?
"Bądź człowiekiem - nie Hitlerowcem"
Skąd to się wzieło, jak myślisz?
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
To przeciez zdaję się rytualny ubój dla żydów i arabów, oni muszą mieć mięso z zwierzą które wykrwawiły się za życia. Polska jest gigantem w tym uboju w europie.
W każej większej ubojni są takie sale.
W moim rodzinnym miescie jest duży zakład mięsny tam cały czas jest grupa żydów która pilnuje aby zwięrzeta były jak najdłuzej żywe podczas uboju.
Te sztuki ktore za wczesnie zdechły są niekoszerne.


_____________________ napisał:
W Polsce wygląda to całkiem inaczej i w czterech przypadkach wyglądało tak samo!
To jest wtedy gdy zwierzeta sa dla Polaków, my eksportujemy bardzo dużo miesa do Izraela i na rynki żydowskie w europie, tam mieso musi byc koszerne ze zwierzecia ktore umarło z upływu krwi i było przytomne podczas tego procesu.
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
przecież tego zabronili ustawowo
Niby jest, ale w moim miescie o ile moi znajomi mówią prawde żydzi sa prawie caly czas w zakladach.
Ja tez kilka razy widzialem ich na miescie. W tym roku chyba tylko raz.
To artykul z 2014 roku wtedy juz ponad rok obowiązywał zakaz.
Byc moze to dalej dziala .Pieniądz potrafi wszystko.
Ubój rytualny, czyli bez uprzedniego ogłuszenia, jest w Polsce nielegalny od stycznia zeszłego roku. Jednak od dłuższego czasu pojawiały się informacje, że nadal się odbywa za cichym przyzwoleniem inspekcji weterynaryjnej. Wiadomo było np., że do rzeźni bydła w Golinie (Wielkopolskie) regularnie przyjeżdżają rzeźnicy i rabini z Izraela, ale nie było dowodów, że ubój, którego wraz z pracownikami rzeźni dokonują, jest ubojem bez ogłuszenia.

Teraz dziennikarze zdobyli dowód pośredni: mięso z autentycznym certyfikatem koszerności.

Koszerne mięso w Warszawie...

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" Wiktor Ferfecki kupił mięso - głęboko mrożoną wołowinę i części kurcząt - w warszawskim sklepie z koszerną żywnością. Pochodzi z zeszłorocznego uboju, a więc z czasu, gdy ubój bez ogłuszenia był już nielegalny.

Kurczaki pochodzą z rzeźni w woj. śląskim, a certyfikowane są przez rabina z Francji. W tej rzeźni odmówiono wyjaśnień. Wołowina pochodzi z rzeźni w Golinie Biernacki sp. z o.o. Certyfikuje ją rabin z Izraela i przedstawiciele żydowskiego rabinatu Bejt din w Manchesterze.

Prezes rzeźni w Golinie Tomasz Kubik zapewnił, że mięso pochodzi z uboju z ogłuszeniem. Nie wie, dlaczego rabini certyfikują je jako koszerne. Także obowiązany do nadzoru nad tą rzeźnią powiatowy lekarz weterynarii z Jarocina Paweł Marcinkowski twierdzi, że każdy ubój odbywa się z ogłuszeniem. Przedstawiciele rabinatu Bejt din pisemnie zapewnili dziennikarza, że certyfikowane przez nich mięso nie pochodzi z uboju z wcześniejszym ogłuszeniem i że polskie służby weterynaryjne poinformowały ich, że ubój rytualny na potrzeby wspólnoty wyznaniowej żydowskiej jest w Polsce dozwolony.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Serwor, Ty serio mówisz? Jak zyje na ten temat nigdy nic nie słyszałem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to to prokuratura jest w takim razie umoczona, Ziobro w służbie Żydów ?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Kurdę, klawiatura wała mi tnie./ Chyba procek się sypnął. W tytule jest błąd.
 
Do góry