Nie zdałam matury :( czy iść do szkoły policealnej?

EwelkaKe

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Miałam tego pecha, że nie zdałam matury i wciąż się zastanawiam czy pójść do szkoły policealnej. Wiem, ze mam juz malo czasu, ale wciaz nie umiem podjac decyzji, co mi da taka szkoła? i czy warto?
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Nie próbowałaś pisać poprawki?

Po policealnej będziesz mieć tytuł technika. Dodatkowy dyplom zawsze się przyda :) Skoro nie masz matury i nie możesz iść na studia, to moim zdaniem jak najbardziej warto. Niektóre kierunki są darmowe, więc tym bardziej się opłaca. Zawsze możesz zrezygnować, jeśli nie będzie ci odpowiadać. A te płatne nie są aż takie drogie.
Jaki kierunek cię interesuje?
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Ja niestety również " nie zdałam " swojego czasu bo miałam przykry incydent z tramwajem :) i spóźniłam się 2 minuty przez co nie wpuścili mnie do szkoły. Także najzwyczajniej w świecie poczekałam na kolejny rok a przy okazji znalazłam sobie prackę :) żeby czas nie był stracony. Co do szkoły policealnej to sama nie wiem czy one są w ogóle warte zachodu oraz $$ dlatego gdyż w większości przypadków nie są one brane pod uwagę chyba że idzie się na kierunki typu informatyka gdzie na 2 roku można przystąpić do ECDL który to rzeczywiście się liczy :) ale to tylko moje skromne zdanie.
 
W

wiki9969

Guest
Ja skończyłam dwa kierunki w szkole policealnej i trzeci zaczynam. I właśnie dzięki trzeciemu kierunkowi znalazłam pracę. Każda szkoła się liczy jeżeli nie spoczniemy tylko na niej. ;)
 

ropucha_89

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
131
Punkty reakcji
6
Zapisz się do policealnej i powodzenia :). Maturę możesz pisać w przyszłym roku.
 

Mimi50

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, idź do policeallnej szkoły, nie marnuj roku, bo poźniej cięzko ci będzie wrócić do nauki, a tak kontynuujesz temat. Tak jak ktoś napisał maturę zdasz za rok i zobaczysz co dalej. Ja chodze do darmowej szkoły policealnej, wiec mam pewnosc ze w razie co moge zrezygnować, ale akurat takiego zamiaru nie mam bo jestem z tej szkoły zadowolona.
 

EwelkaKe

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Kurcze to może faktycznie pójde do policealnej szkoły. Mimi50 a jaka to szkoła co jesteś z niej zadowolona? Maturę i tak chce napisać to oczywiste. Podejdę do niej za rok i zobaczę co dalej. Teraz nie chce takiego roku laby, muszę coś ze sobą zrobić bo zwariuję.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Jeżeli nie możesz poprawiać matury, to zawsze warto iść do szkoły policealnej. Przynajmniej nie będzie to stracony czas. Za rok spróbujesz znowu i jak się uda, pójdziesz na studia.
 

Mimi50

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
EwelkKe ta szkoła policealna do Studium Kształcenia Kadr ja u nich robiłam też kursy wcześniej więc już trochę ich znam, że tak powiem. Daj znać jak zdecydujesz co robisz, ale ja też Ci proponuje iść do tej szkoły policealnej póki co.
 

Nuada

Malkontencki
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
585
Punkty reakcji
25
Wiek
32
Miasto
Łódź
Najwyraźniej nie każdy musi mieć maturę i być mgr. Ktoś wyżej pisał dobrze o pracy, a ta przede wszystkim uczy pracy. Także powodzenia i rozsądku przy podejmowaniu następnych decyzji.
 

EwelkaKe

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Na razie zapisałam się do szkoły policalnej w skk zobaczymy jak bedzie, ale jestem dobrej myśli. Dzięki za dodanie otuchy :)
 

LeszekTwardy

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Napisz coś o tej szkole jak się rok zacznie. Jakie są twoje wrażenia. Ja słyszałem, że tam fajnie uczą, ale daj znać jak coś.
 

AnetPot

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2012
Posty
9
Punkty reakcji
1
EwelkaKe napisał:
Miałam tego pecha, że nie zdałam matury i wciąż się zastanawiam czy pójść do szkoły policealnej. Wiem, ze mam juz malo czasu, ale wciaz nie umiem podjac decyzji, co mi da taka szkoła? i czy warto?
Córka mojej koleżanki miała bardzo podobną sytuację. Były płacze krzyki, tupanie nogami bo chciała iść na studia...a wiadomo, bez matury


na studia nie ma szans... wszyscy byliśmy mocno zaangażowani w to żeby znaleźć jakieś rozwiązanie, i ktoś rzucił hasło 'szkoła policealnaa'. Na początku nikt nie brał takiej opcji pod uwagę, ale Kasia zaczęła się pytać znajomych i okazało się, że nie wszyscy idą na studia. Zaniosła papiery do łódzkiej omegi i jak na razie czekamy na rozwój wydarzeń, w końcu jak będzie miała jakiś dalszych znajomych w nowym otoczeniu to zmieni nastawienie i wszystko się poukłada.
 

Mimi50

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Nie jestem przekonana do omegi, bo ja też tam startowałam i się nie mogłam dogadać w sprawie dokumentów. Teraz jestem w SKK i jestem zadowolona.
 
Do góry