(Nie)chrześcijańska Europa

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Narzędzia tortur stosowanych przez "Ojców"Inkwizytorów są do obejżenia w necie,radzę zajżeć.Zachowały się w muzeach zachodnioeuropejskich i są istotnym dowodem na zbrodniczość KrK.Sposoby ich stosowania są wyobrażone na starych rycinach i obrazach średniowiecznych,dosłownie włos się jeży na głowie,nawet osoby zahartowanej przez ogladanie horrorów.Jak wttłumaczyć takie okrucieństwo i bestialskie zwyrodnienie?
Fanatykowi tego nie wytłumaczysz - niestety :niepewny:

Niech żyje Piotr Skarga i reszta walczących w obronie jedynego Boga.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Narzędzia tortur stosowanych przez "Ojców"Inkwizytorów są do obejżenia w necie,radzę zajżeć.Zachowały się w muzeach zachodnioeuropejskich i są istotnym dowodem na zbrodniczość KrK.Sposoby ich stosowania są wyobrażone na starych rycinach i obrazach średniowiecznych,dosłownie włos się jeży na głowie,nawet osoby zahartowanej przez ogladanie horrorów.Jak wttłumaczyć takie okrucieństwo i bestialskie zwyrodnienie?

Powtórzę: nie mówimy tu o powrocie do inkwizycji, analfabetyzmu czy innych przywar średniowiecza, lecz o powrocie do pewnych zasad moralnych chrześcijańskiej Europy i odstępstwie od nich w dzisiejszej Europie (Vide Holandia).

Fanatykowi tego nie wytłumaczysz - niestety :niepewny:
Niech żyje Piotr Skarga i reszta walczących w obronie jedynego Boga.

Patrz wyżej^
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Powtórzę: nie mówimy tu o powrocie do inkwizycji, analfabetyzmu czy innych przywar średniowiecza, lecz o powrocie do pewnych zasad moralnych chrześcijańskiej Europy i odstępstwie od nich w dzisiejszej Europie (Vide Holandia).
A co z tymi co nie są chrześcijanami ? Czemu oni mają się podporządkowywać zasadom wiary której oni nie wyznają ?
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
Narzędzia tortur stosowanych przez "Ojców"Inkwizytorów są do obejżenia w necie,radzę zajżeć.Zachowały się w muzeach zachodnioeuropejskich i są istotnym dowodem na zbrodniczość KrK.Sposoby ich stosowania są wyobrażone na starych rycinach i obrazach średniowiecznych,dosłownie włos się jeży na głowie,nawet osoby zahartowanej przez ogladanie horrorów.Jak wttłumaczyć takie okrucieństwo i bestialskie zwyrodnienie?

Enki to daj linki. Zobaczymy te narzędzia tych zbrodniarzy ''chrześcijańskich''. Ludzi z klasy ''kąkolu''. Bez względu czy to papież, kardynał czy tylko zwykły parafianin.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Narz%C4%99dzie_tortur

Wszyscy ci kaci i oprawcy do dziś smażą się w piekle a ich ofiary, ale tylko te niewinne są w Niebie.
Bywało po prostu tak że kat-szuja wykańczał takiego samego szuje z korzyścią dla społeczeństwa.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
A co z tymi co nie są chrześcijanami ? Czemu oni mają się podporządkowywać zasadom wiary której oni nie wyznają ?

Jak idziesz do kraju muzułmańskiego to nie pijesz wódki i przestrzegasz ich zasad, za których złamanie grozi kara (często w oczach europejczyka strasznie niehumanitarna). Oczywiście nie sugeruję tu brania przykładów z islamistów i ich kar. Europa powstała na gruncie chrześcijaństwa, zapominając o pewnych zasadach niszczymy funfamenty.
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Jak idziesz do kraju muzułmańskiego to nie pijesz wódki i przestrzegasz ich zasad, za których złamanie grozi kara (często w oczach europejczyka strasznie niehumanitarna). Oczywiście nie sugeruję tu brania przykładów z islamistów i ich kar. Europa powstała na gruncie chrześcijaństwa, zapominając o pewnych zasadach niszczymy funfamenty.
Fundamentalne religie Europy to pogaństwo, religie starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu. Czemu nie chcesz do tego wracać ? Patrzysz na to tylko przez pryzmat swojej wiary, a zrozum że są ludzie którzy nie chcą mieć z nią nic wspólnego.
Powiedz mi która religia jak nie chrześcijanizm wyrządziła w Europie najwięcej szkód ?
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Temat leci offtopem że hej. Jednym słowem b...del się robi panowie. Jeżeli to się nie zmieni od teraz stosuje procentowe upomniania lub poprostu go zamykam.

pozwole sobie zauważyc ,że nie zauważam offtopu , jak mało kiedy wszystko tu pasuje
aborcja i zarobki i utrzymanie rodziny i geje iiii ...
Przeciez w temacie jest Europa NIE chrześcijanska :eek:k: .
A jaka powinna być ,i co to sa korzenie chrześcijanstwa ?

Jak idziesz do kraju muzułmańskiego to nie pijesz wódki i przestrzegasz ich zasad, za których złamanie grozi kara (często w oczach europejczyka strasznie niehumanitarna). Oczywiście nie sugeruję tu brania przykładów z islamistów i ich kar. Europa powstała na gruncie chrześcijaństwa, zapominając o pewnych zasadach niszczymy funfamenty.
O własnie , każdy kraj ma swoje Prawa ,które przestrzega ,z jakim skutkiem
to juz mało istotne ,ale PRAWO ma .
I teraz zgodnie do tego ludzie oczekują ,ze Bóg zaakceptuje ich Prawa i zamknie Swoje Oczy
i Swoje Prawa unieważni ?
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
I teraz zgodnie do tego ludzie oczekują ,ze Bóg zaakceptuje ich Prawa i zamknie Swoje Oczy
i Swoje Prawa unieważni ?
A jeśli ten "bóg" jest tworem wyimaginowanym to czemu człowiek ma się przejmować jakimiś niby prawami bożymi.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
jasne - wyimaginowany
przecież to ty zawiesiłes słonce i nakazałeś świecic ....
ty załozyłeś granice morzu ...
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
jasne - wyimaginowany
przecież to ty zawiesiłes słonce i nakazałeś świecic ....
ty załozyłeś granice morzu ...
Ale ja nie powiedziałem że boga nie ma. Bóg jest, tylko w tym sęk, kim on jest i jaki jest ? Skąd wiesz, że to chrześcijański bóg ?
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
A czy ja powiedziałam ,ze Bóg JEST chrześcijanski ?
Nie, ale mówiłaś o zasadach bożych w temacie dotyczącym chrześcijaństwa więc wątpliwe żeby chodziło Ci o coś innego niż chrześcijaństwo. Poza tym piszesz słowo bóg z dużej litery co oznacza że wierzysz w istnienie "Boga" chrześcijańskiego.
A jeśli się myle , i jednak mówisz o jakimś bliżej nieokreślonym bogu , to skąd wiesz jakie są jego zasady ?
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Nie, ale mówiłaś o zasadach bożych w temacie dotyczącym chrześcijaństwa więc wątpliwe żeby chodziło Ci o coś innego niż chrześcijaństwo. Poza tym piszesz słowo bóg z dużej litery co oznacza że wierzysz w istnienie "Boga" chrześcijańskiego.
A jeśli się myle , i jednak mówisz o jakimś bliżej nieokreślonym bogu , to skąd wiesz jakie są jego zasady ?
Czy YHVH okresli Siebie w TOrze w Tanachu ,co do religii czy to ludzie nadali Jemu ,
własne przynależności religijne .
Wierzę w Boga Izraela Boga Abrahama -Ichaka -Jakuba -Daniela - Izajasza -
Pawła - Miriam - Debory - Anny - Symeona - Judy - Jana itp itd
Jego Zasady sa dobrze znane -
,.,.,.,





cleardot.gif
Drodzy Bracia i Siostry
Niech łaska i pokój Pana będą z Wami wszystkim w cudownym imieniu Jezusa Chrystusa, amen! Pan nasz Bóg jest zawsze godzien wszelkie chwały ze względu na Jego wielką miłość, dobroci i miłosierdzie jakie On rozleje na nas w Chrystusie. A więc bądźmy zawsze Mu wdzięczny, amen!

Ja chcę Was zachęcać poprzez te wersety które nam pokazują jak wielka jest Boża miłość względem ciebie i mnie, Jego lud. "Miłością wieczną umiłowałem cię, dlatego tak długo okazywałem ci łaskę"-Jeremiasz 31:3. "Albowiem Bóg tak umiłował świat (postaw twoje imię tu), że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, (czyli ty-podstaw twoje imię tu) kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny" (zdrowe, spokojne, radosne, obfite, wieczne , niekończące życie)-Jan 3:16. "Cóż tedy na to powiemy?
Jeśli Bóg za nami, któż przeciwko nami? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale za nas wszystkich wydał, jakżeby nie miał z Nim darować nam WSZYSTKIEGO..Któż (albo co) odłączy od miłości Chrystusowej? Czy utrapienie, czy ucisk, prześladowanie, czy głód,..."(PS. przeczytaj Rzym.8:31-39).

Czy kiedykolwiek zadawałeś(łaś) sobie pytanie 'Czy Bóg mnie kocha?' 'Gdzie jest Jego miłość?' Dlaczego nie pomógł mi jeśli naprawdę mnie kocha?' Wiem, że niektórzy z nas już sobie zapytali(ły) dlaczego przechodzisz przez te bóle, smutki i rozczarowania, zastanawiając się czy Bóg naprawdę cię kocha.
Ale czy w ogóle wiesz jak bardzo Bóg cię kocha? Nieraz my nie zdajemy sobie sprawę tego.

Jaki jest dowód, że Bóg cię kocha? Te wersety wyżej wymienione oraz inne -"Bóg zaś daje dowód Swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grześnikami, Chrystus za nas umarł"-Rzym. 5:8, nam pokazują wyraźnie, że Bóg nas kocha. A więc drogi(a), Bóg jest miłością i jest pełen miłości ku tobie. Jego miłość ku tobie i mnie się nie zmienia- to jest wieczna i bezwarunkowa! Ps zanotuj: Ta miłość Boża ku tobie nie zależy od tego co zrobiłeś (łaś) albo czego nie zrobiłeś (łaś). My nie robimy nic aby zasłużyć na Jego miłość. Po prostu nas kocha i wylewa tą miłość na ciebie i mnie.
Chwała Bogu za tą bezwarunkową miłość ku nam!
Czy są rzeczy które oczekujesz aby Pan uczynił cośz dla ciebie? Czy oczekujesz aby Bóg interweniował w twoim życiu czy sytuacji, czy w rodzinie, ale jeszcze tego nie miało miejsce? Pamiętaj, że ten problem czy ta trudność nie zmienia fakty, że Bóg cię kocha.
Naprawdę Bóg cię widzi i chce ci pomóc. Jeśli oddałeś (łaś) mu tą sprawę, to zaufaj i czekaj nie Niego. Nie wierz kłamstwo szatana, że Bóg nie kocha i nie się troszczy o tobie, ponieważ Bóg nie oszczędził Swego jednorodzonego Syna Jezusa, lecz wydał aby umarł dla ciebie. A więc Pan na pewno da ci rozwiązanie do twojej sytuacji dzięki Jezusowi w tobie.
Jeśli jesteś nowonarodzonym dzieckiem Bożym-czyli przyjąłeś (łaś) Jezusa jako twojego Pana i Zbawiciela, według Jan.1:11-13, 3:3-6, Rzym.9:9-10, i idziesz za Bogiem i Jego słowem, to Bóg we wszystkim współdziała dla twojego dobra-Rzym. 8:28. Bardzo dziękujemy Ci Panie za twoją wielką miłość i troski ku nam. Proszę daj nam docenić tą miłość i zawsze cię uwielbiać i kochać cię całym sercem, całą duszą czy umysłem i całym ciałem, amen! Proszę przeznacz czas aby przeczytać i medytować nad ten materiał oraz inne fragmenty Biblii, które mówią o Bożej miłości i odpowiadaj Bogu mówiąc Mu jak bardzo Go kochasz i doceniasz Jego miłość względem ciebie. To Mu się podoba. Módl się i proś Boga o łaskę aby Go więcej miłować. Niech Bóg Cię błogosławi
Rajmondo
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Wierzę w Boga Izraela Boga Abrahama -Ichaka -Jakuba -Daniela - Izajasza -
Pawła - Miriam - Debory - Anny - Symeona - Judy - Jana itp itd
Jego Zasady sa dobrze znane -

A skąd masz pewność że bóg w którego wierzysz nie jest bogiem wyimaginowanym ?
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
"Spacer po szpitalu psychitarycznym pokazuje, że sama wiara nie dowodzi niczego"
oj nie wiedziałam ,ale teraz cie bardziej rozumiem ....
Jezus może ci Pomóc jeśli Go poprosisz jesli sie ukorzysz ,wyznaj grzechy i oddaj swoje nedzne zycie
a On cie wskrzesi .
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Fanatykowi tego nie wytłumaczysz - niestety :niepewny:

Niech żyje Piotr Skarga i reszta walczących w obronie jedynego Boga.
Po pierwsze to radzę przeczytać to:
Rafał A. Ziemkiewicz - Stosy kłamstw o Inkwizycji
http://www.datapolis.com/grzes/inkw_rz.htm
Po drugie.
" Nie można całkowicie wykluczyć tortur w Inkwizycji, ale ta instytucja stawała się dopiero ślepo oddana torturowaniu, kiedy dostawała się w ręce świeckie lub protestantów. Na przykład Kalwin w 1553 roku skazał na śmierć doktora Serveta, odkrywcę krążenia krwi. Ale żałosne bajki o torturowaniu i zabiciu Galileusza są częściej poruszane przez libertynów. Trochę to dziwne, bo tak na prawdę Galileusza skazano na tygodniowe odmawianie paru psalmów. Ależ straszne tortury. "
Po trzecie.
Proces inkwizycyjny to nazwa przyjętej procedury karnej w sprawach kryminalnych (karnych):
"Drugim zaś typem procesu był proces inkwizycyjny (zwany po łac. inquisitorium). Jego główną charakterystyką było to, iż postępowanie było wszczynane z urzędu. Również funkcje prowadzącego śledztwo, oskarżyciela i wydającego wyrok były skupione w jednym ręku. Oskarżony nie był stroną w procesie, lecz tylko przedmiotem dochodzenia i postępowania. Z reguły jego prawa do obrony i apelacji były niezwykle ograniczone, nie miał on również prawa do swobodnej konfrontacji ze świadkami oskarżenia. Kolejną cechą procesu inkwizycyjnego było jego częściowe, a czasami nawet całkowite utajnienie. W procesie inkwizycyjnym podobnie jak w procesie skargowym obowiązywała teoria dowodów formalnych. Dowody w zależności od rangi dzieliły się na pełne (probationes plenae), półpełne (probationes semiplenae), mniej niż półpełne (probationes minus quam semiplenae) i tak dalej. Ostatecznym dowodem było przyznanie się oskarżonego (Confessio est regina probationum. - Przyznanie się jest dowodem koronnym.; Confessus pro iudicato habetur. - Ten, który się przyznał, uważany jest za osądzonego.). Tortury były dozwolonym środkiem prowadzącym do uzyskania najważniejszego dowodu, jakim było przyznanie się oskarżonego."
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3167
 
Do góry