(Nie)chrześcijańska Europa

muminek1003

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
320
Punkty reakcji
0
Europa zachodnia,pomimo pogańskich wpisów w kodeksy oraz swobodnych,często niemoralnych obyczajów jest o wiele bardziej chrześcijańska od nas,a to dlatego,że prawa człowieka,pracownika i obywatela sa tam szanowane przez Państwo i prawo.U nas jest przeciwnie,ludzie pracy są w przebiegły i nikczemny sposób pozbawiani wynagrodzenia za pracę,a w korupcji przodujemy w Europie.Niestety,zachwalany przez Ciebie KrK uczestniczy w tym procederze strzyżenia owiec do gołej skóry.Polska jako jedyny kraj europejski nie przyjęła Karty podstawowych praw obywatela UE,gwarantującej prawa pracownicze i socjalne.Przyjęciu tej karty sprzeciwiali się pracodawcy w Polsce oraz Kościół.Pozostawiam to bez komentarza.
duzo belkociku oj duzo
jako ze jak rozumiem nie wiesz co jest w tejze karcie praw podstawowych to prosze: http://files.filefront.com/Karta+Praw+Pods...;/fileinfo.html
co do samego przekazu
wykaz gdzie to niby ta zachodnia europa jest bardziej chrzescijanska, prosze napisz cokolwiek...
bo toto nie ma nic wpolnego z chrzescijanstwem

ale do rzeczy
uwazam ze czynienie z roznych innosci czegos wg czego ma zyc reszta speleczenstwa to aberracja, to ze np jest 1 % homoseksualistow nie musi wcale oznaczac dyktatu nadtolerancji dla nich - nawet jesli bys tego chcial/chciala
widzisz czlowiek jest pracownikiem 8 godzin a pozniej jest konsumentem, stad nie moralnym jest aby za wszelka cene moj/twoj wolny czas po pracy byl wg tego co i jak sobie wymysli jakis urzednik (sklep ma byc zamkniety - bo ochrona pracownika itd itd) o tym ma decydowac tenze pracownik i jego pracodawca nikt inny,
panstwo ma za zadaniem bronic nienaruszalnosci granic, oraz mego prawa do nietykalnosci przed zamachem innej osoby (przestepstwo), proste?
wybacz ale co do pozbawiania wynagrodzenia bredzisz (gazety i tv to nie jest rzeczywistosc) owszem wyjatki takie sie zdazaja, co wiecej zostalem okradziony przez swego pracodawce na 1200 zl ale na cale szczescie takei sytuacje to margines, przy zmiejszajaym sie bezrobociu, zniknie calkowicie
co do korupcji, mikrutkie masz pojecie o temacie, u nas jest duzo drbnej korupcji, maloi duzej w tzw cywilizowanej europie odrotnie, czy wg ciebie musi byc ustawione 100% kontraktow rzadowych jak np w niemczech? to jest cacy?
wymieniona karta to jeden z najbardziej absurdalnych sposobow na zaprowadzenie w danym kraju socjalizmu kuchennymi drzwiami, jakos sobie tego nie zycze, btw nie tylko polska tego nie podpisala.... (warto wiedziec a nie powtarzac bzdury za jakims tvn)
a czesi?

co do glownego watku
czy to sie komus podoba czy tez nie
nasz system panstwa i prawa wyrasta z tradycji rzymskiej oraz judeo - chrzescijanskiej
stad
zerwanie z podstawami etyczno-prawnymi funkcjonowania spoleczenstwa
nieuchronnie musi prowadzic do jego degeneracji
a importowani kolorowi sobie poradza...
za 20 lat przewiduje ze w zachodniej europie zacznei sie szybki powrot do klasycznego myslenia, ale obawiam sie ze bedzie juz za pozno
rodowici anglicy, holendrzy, niemcy czy francuzi beda w swoich krajach mniejszoscia...
Czy ktoś ciebie utrzymuje?Bo gdybyś sam pracował w Polsce,to nie pisał bys takich nonsensów.Chcesz powrotu do pańszczyzny,dziesięciny,analfabetyzmu,państwa wyznaniowego?Jeśli chodzi o poziom korupcji ,Polska uplasowała się obok Bułgarii i Rumunii.Cały czas ekipy majstrują koło Kodeksu Pracy,wymazują prawa pracownicze.Powinniśmy się uczyc od rozwiniętych krajów zachodnioeuropejskich,a nie paplać o państwie wyznaniowym.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
muminku dziecko drogie
tak utrzymuje mnie moja pensja, pensja mojej zony
po za tym te pensje musza jeszcze wystarczyc na mieszkanie samochod, jakies kredyty, dziecko nasz

Chcesz powrotu do pańszczyzny,dziesięciny,analfabetyzmu,państwa wyznaniowego?
co to z czego wywiodles takie absurdy?
zapewne z niewiedzy, ale mnie to nie boli ... poczytaj

Jeśli chodzi o poziom korupcji ,Polska uplasowała się obok Bułgarii i Rumunii.
mnie nie iteresuja rankingi robione przez jednych urzednikow o innych urzednikach.. bzdury

Cały czas ekipy majstrują koło Kodeksu Pracy,wymazują prawa pracownicze.
ja to akurat widze dokladnie odwrotnie - caly czas rosna przywileje pracownicze, nie przerwanie, a to ze jakis posel czy minister cos pogada o zmniejszeniu absurdow w prawie pracy a je poglebia nowymi przywilejami
biore z zwykla populityczna polityke, jestem prawnikiem z wyksztalcenia i zadawalem kiedys prawo pracy i znam je w chwili obecnej, tedy nie bredz prosze... a poczytaj

Powinniśmy się uczyc od rozwiniętych krajów zachodnioeuropejskich,
uczyc? moze poszanowania prawa (skandynawowie tylko i szwajcarzy- pech bo czesc z nich nie w ue i ma w glebokim powarzaniu karte praw podstawowych, ktorej oczywiscie nie przeczytalas? a dalem linka plik w wordzie...

a nie paplać o państwie wyznaniowym.
a no tak zapomnialem ze polska to teokracja strasznie przepraszam...
 

muminek1003

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
320
Punkty reakcji
0
muminku dziecko drogie
tak utrzymuje mnie moja pensja, pensja mojej zony
po za tym te pensje musza jeszcze wystarczyc na mieszkanie samochod, jakies kredyty, dziecko nasz

Chcesz powrotu do pańszczyzny,dziesięciny,analfabetyzmu,państwa wyznaniowego?
co to z czego wywiodles takie absurdy?
zapewne z niewiedzy, ale mnie to nie boli ... poczytaj

mnie nie iteresuja rankingi robione przez jednych urzednikow o innych urzednikach.. bzdury

ja to akurat widze dokladnie odwrotnie - caly czas rosna przywileje pracownicze, nie przerwanie, a to ze jakis posel czy minister cos pogada o zmniejszeniu absurdow w prawie pracy a je poglebia nowymi przywilejami
biore z zwykla populityczna polityke, jestem prawnikiem z wyksztalcenia i zadawalem kiedys prawo pracy i znam je w chwili obecnej, tedy nie bredz prosze... a poczytaj

uczyc? moze poszanowania prawa (skandynawowie tylko i szwajcarzy- pech bo czesc z nich nie w ue i ma w glebokim powarzaniu karte praw podstawowych, ktorej oczywiscie nie przeczytalas? a dalem linka plik w wordzie...

a no tak zapomnialem ze polska to teokracja strasznie przepraszam...


muminku dziecko drogie
tak utrzymuje mnie moja pensja, pensja mojej zony
po za tym te pensje musza jeszcze wystarczyc na mieszkanie samochod, jakies kredyty, dziecko nasz

Chcesz powrotu do pańszczyzny,dziesięciny,analfabetyzmu,państwa wyznaniowego?
co to z czego wywiodles takie absurdy?
zapewne z niewiedzy, ale mnie to nie boli ... poczytaj

mnie nie iteresuja rankingi robione przez jednych urzednikow o innych urzednikach.. bzdury

ja to akurat widze dokladnie odwrotnie - caly czas rosna przywileje pracownicze, nie przerwanie, a to ze jakis posel czy minister cos pogada o zmniejszeniu absurdow w prawie pracy a je poglebia nowymi przywilejami
biore z zwykla populityczna polityke, jestem prawnikiem z wyksztalcenia i zadawalem kiedys prawo pracy i znam je w chwili obecnej, tedy nie bredz prosze... a poczytaj

uczyc? moze poszanowania prawa (skandynawowie tylko i szwajcarzy- pech bo czesc z nich nie w ue i ma w glebokim powarzaniu karte praw podstawowych, ktorej oczywiscie nie przeczytalas? a dalem linka plik w wordzie... Brawe,Niemowlę dzielne w kołysce,obrzezane,wychowane w luksusie przez prominentów ,kwintesencjo żydowskich byznesowych elit trzymających w nędzy i ciemnocie polskie masy robotnicze:Jak długo będziecie robić ludziom pranie mózgu wciskając te syjonistyczne brednie i bełkot politruków rodem z SB i KGB?Czy kiedykolwiek wyszedłeś na spacer z Zatoki Czerwonych Świń strzeżonych przez ochroniarzy i komandosów izraelskich,żeby dowiedzieć się,jak żyją Polacy?Nawet Król angielski w przebraniu wizytował dzielnice nędzy,a wy się brzydzicie?A właśnie Polacy was ukrywali przed hitlerowcami!taka wasza wdzięcznosć?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
muminku czy ty sie aby dobrze czujesz? to z troski sie pytam
czy chociaz siedziales obok ksiazki historycznej czy ekomomii?
no i clou tematu - ja przez niektorych osadzany jako antysemita robie za zyda
kuriosum, heh nie moge powstrzymac smiechu.....
wybacz osmieszasz sie po raz kolejny
 

Enki

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
379
Punkty reakcji
0
muminku czy ty sie aby dobrze czujesz? to z troski sie pytam
czy chociaz siedziales obok ksiazki historycznej czy ekomomii?
no i clou tematu - ja przez niektorych osadzany jako antysemita robie za zyda
kuriosum, heh nie moge powstrzymac smiechu.....
wybacz osmieszasz sie po raz kolejny
Antysemita podzielałby poglądy neoliberalnej judeokomuny o rosnących przywilejach pracowniczych w Polsce?Czarodziej z Ciebie!Dziwne,że Kościół również jest niechętny, aby Polacy mieli takie same prawa,jak np.Niemcy czy inne unijne Narody!Rąsia w rąsię z liberałami!Darmowa siła robocza,ot co wam świta w łepetynach,i zgarnianie kasy cudzym kosztem.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
nei pieprz glupot i nie rob offtopu
tak od nastu lat utrzymuje rodzine...
i nei zarabiam 10tys i nie zarabiam polowy tego
halo tu ziemia!
 

Enki

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
379
Punkty reakcji
0
nei pieprz glupot i nie rob offtopu
tak od nastu lat utrzymuje rodzine...
i nei zarabiam 10tys i nie zarabiam polowy tego
halo tu ziemia!
Zejdż więc wreszcie na Cywilizowaną Europejską Ziemię,a nie do średniowiecza i jego zabobonów,mądralo!
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
stapam po niej lat troche... i troche wiecej od ciebie
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Pamietamy Alicje Tysiac i jej odszkodowanie za niemoznosc zabicia dziecka nienarodzonego.. :bag:

Alicja Tysiąc miała prawo do legalnej aborcji, więc postępowanie trybunału było słusznePolska złamała prawo, ktore sama ustanowiła.
A dco dol głownego tematu, to człowiek ma prawo wyznawać religię jaką chce i to jest jego prywatna sprawa,państwo nie powinno tego wymuszać ik być jak najbardziej świeckie.
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Alicja Tysiąc miała prawo do legalnej aborcji, więc postępowanie trybunału było słusznePolska złamała prawo, ktore sama ustanowiła.
Nazywajac sprawe po imieniu. Polska zaplacila kaucje za nie zabicie dziecka nienarodzonego. Fakt, konstytucja powinna byc zmieniona.

A dco dol głownego tematu, to człowiek ma prawo wyznawać religię jaką chce i to jest jego prywatna sprawa,państwo nie powinno tego wymuszać ik być jak najbardziej świeckie
Obraza homoseksualisty
11 lutego 2008: Odbycie „treningu równych szans” i grzywnę 47 tys. funtów nakazał sąd anglikańskiemu biskupowi Hereford w Londynie za to, że odmówił zatrudnienia aktywnego homoseksualisty do pracy z młodzieżą. Duchowny został pozwany do sądu pracy za dyskryminację ze względu na orientację seksualną. Biskup musiał dowieść, iż odmowa zatrudnienia nie jest dyskryminacją seksualną, ale wynika z chrześcijańskiej nauki moralnej o małżeństwie, w świetle której każda osoba utrzymująca stosunki pozamałżeńskie – bez względu na orientację seksualną – z młodzieżą pracować nie może. Sąd odrzucił argumenty biskupa. Zasądzona grzywna – podaje „The Daily Telegraph” – przewiduje m.in. rekompensatę 7 tys. funtów za „doznane urazy psychiczne” i 6 tys. funtów za „urażenie uczuć" homoseksualisty.

Odwołane wykłady
Luty/marzec 2008: Na początku tego roku na Uniwersytecie Ludwika Maximiliana w Monachium odwołane zostało seminarium z „Etyki zarządzania na fundamentach chrześcijańskich”. Ze względu na zawartość treści – m.in. promowanie szczerości w marketingu, dokładnej rachunkowości, postawy służby jako altruizmu w podejściu do konsumenta – zostało przez władze uczelni uznane za „politycznie niepoprawne” i mające niewiele wspólnego z etyką biznesu i administracji. Po dotkliwej krytyce uczelni w „Süddeutsche Zeitung” władze uniwersytetu tłumaczyły, że seminarium nie odbędzie się, gdyż stało się zbyt kontrowersyjne.

Z wiary można się wyleczyć?

30 kwietnia–4 maja 2008: „Żadnego Boga! Żadnego państwa!”, „Masturbacja zamiast chrystianizacji!”, „Nigdy więcej Jezusa!” – wykrzykiwali demonstranci, którzy wtargnęli na teren „Christivalu” – Chrześcijańskiego Festiwalu Młodych, który w kwietniu tego roku odbył się Bremen w Niemczech. Demonstranci obrzucili uczestników butelkami po piwie. Rozrzucili ulotki oskarżające organizatorów o „ekstremalnie konserwatywne i prawicowe poglądy, które charakteryzuje dosłowna interpretacja Biblii, homofobia i seksizm”. Na stronę festiwalu włamał się haker. W miejscu programu umieścił hasło: „Hej Wy! Christival.de czasowo zamknięty. Wiemy, że z wiary w Boga można się wyleczyć. Kiedyś też byliśmy religijni. Teraz nam przeszło”.

zrodlo: Gość Niedzilny. nr 30 rok LXXXV
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php?g...86574&katg=
Wywiad z prawnikiem Januszem Siekańskim.
Proponuje sie zapoznac.

A może za okaleczenie kobiety.

Lekarz, od którego Alicja Tysiąc zażądała dokonania aborcji, nie jest obrońcą życia. Dlaczego odmówił?
Chodzi o prof. Romualda Dębskiego. W warszawskiej klinice, którą kieruje, lekarze zabijają nienarodzone dzieci – w przypadkach, gdy pozwala na to polskie prawo. Dlatego w 2000 r. na aborcję zgłosiła się tu Alicja Tysiąc. Kobieta sądziła, że ciąża może pogorszyć stan jej wzroku.

Profesor unieważnia
Prof. Dębski dopisał jednak na skierowaniu, że odmawia aborcji. W ten sposób to skierowanie unieważnił. Media przedstawiły tę sprawę wyłącznie z punktu widzenia Alicji Tysiąc, a prof. Dębskiego zmieszały z błotem. – Pan lekarz Dębski przyjął mnie na korytarzu – skarżyła się pani Tysiąc. – Powinien zwołać konsylium okulistyczne, bo on nie jest okulistą, tylko ginekologiem – pouczała profesora. – Potraktował ją obrzydliwie – wtórowała jej Wanda Nowicka z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Feministki z Federacji zaczęły wykorzystywać Alicję Tysiąc do walki o szerszą dopuszczalność zabijania nienarodzonych dzieci. – Każda kobieta powinna sama decydować, czy chce mieć dziecko, czy nie, i rząd w to się w ogóle nie powinien mieszać! – głosiła pani Tysiąc. Niedawno Trybunał w Strasburgu nakazał Polsce, by wypłaciła Alicji Tysiąc 25 tys. euro odszkodowania. Jak naprawdę wyglądało jej spotkanie z prof. Dębskim? Dziś profesor nie chce już do tego wracać. Przeczytajmy więc to, co sam napisał w piśmie „Ginekologia po dyplomie” z marca 2006 r. „Wyrok w mediach wydano na mnie na podstawie jednostronnej relacji – ale w polskich mediach to już niestety norma. Rzeczywiście odmówiłem pani Alicji Tysiąc przerwania ciąży ze wskazań medycznych, bo ich po prostu nie było” – podkreślił.

Ciąg epitetów
Dębski opisuje, jak Alicja Tysiąc zaczepiła go na korytarzu, machając kartką i mówiąc: „ja do przerwania ciąży”. Profesor zaprosił ją do gabinetu i poprosił współpracownika do konsultacji. „Czytam – ciężka miopia [krótkowzroczność – przypis red.] i stan po dwóch cięciach cesarskich stanowią wskazanie do przerwania ciąży. Podpisana lekarka rodzinna. »Czy pani wzrok pogorszył się podczas pierwszej albo drugiej ciąży? Nie, nasilenie krótkowzroczności jest takie samo, jak przed ciążami. Czy coś się stało w ostatnim czasie z pani zdrowiem? Czy były jakieś problemy związane z przebytymi cięciami? Nie, nic, ale ja chcę tę ciążę usunąć«. Na skierowaniu do przerwania ciąży napisałem, że ani miopia, ani stan po dwu cięciach cesarskich nie jest wskazaniem do przerwania ciąży, proponuję opiekę w poradni klinicznej oraz rozwiązanie ciąży cięciem cesarskim”.

Po godzinie do profesora zadzwoniła z pretensjami Wanda Nowicka. „Na moje dictum, że niedowidzenie i niechęć do dzieci są wskazaniami społecznymi, a nie medycznymi do przerwania ciąży, usłyszałem ciąg epitetów, szereg informacji o prawach kobiet. Czy my naprawdę mamy obowiązek realizacji każdej głupoty wymyślonej przez innych lekarzy?” – napisał. „W drugim miesiącu ciąży wzrok Tysiąc pogorszył się” – powtarzają do dziś dziennikarze. Jednak sugestia, że to pogorszenie wzroku miało związek z ciążą, jest niezgodna z wiedzą medyczną. I ośmiesza dziennikarzy, którzy powielają tę informację. Bo wystarczy podnieść telefon i zapytać któregoś z profesorów ginekologii lub okulistyki. Oni są naprawdę bardziej kompetentni od działaczek organizacji feministycznych i jednej niedouczonej lekarki rodzinnej. Łatwo sprawdzić, że oskarżenia pani Tysiąc są wyssane z palca. – Nie ma żadnego związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy urodzeniem dziecka a pogorszeniem się wzroku Alicji Tysiąc. To naturalny skutek choroby – mówi prof. Jerzy Szaflik, krajowy konsultant w dziedzinie okulistyki.
Nie bylo podstaw by twierdzic, ze to jej niszczy wzrok. Tak uwaza np. prof. Jerzy Szaflik, krajowy konsultant w dziedzinie okulistyki.

Wyborcza prowadzila (i prowadzi w dalszym ciagu) kampanie na rzecz aborcji.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Nie bylo podstaw by twierdzic, ze to jej niszczy wzrok. Tak uwaza np. prof. Jerzy Szaflik, krajowy konsultant w dziedzinie okulistyki.
to akurat bajlepszy polski okulista, kolega mojej tesciowej, jak widac dla wandy nowickiej itp feministek walczacych, zaswiadczenie od weterynarza jest duzo wiecej warte niz zdanie fachowca
nasza "tysiaczka" od poczatku sprawiala wrazenie zorganizowanej w celu a nie jakas walke o prawa
od feministki znalazly sobie obiekt (moze jeszcze zaplacily dobrze). tu nie chodzi o prawde czy zasady, tu chodzi o depenalizacje przerywania ciazy, a akurat to ze wyborcza i inny tvn osadzily profesorow, nie chcacych wykonywac polecen feministek, jakos nie dziwi, prawda? to ze "tysiaczce" aborcja nie przyslugiwala (zagrozenie zycia lub powazne zdrowia) to nie ma znaczenia, dziennikarze i feministki lepiej sie przeciez na tym znaja, a orzeczenie trybunalu bylo znane, jeszcze zanim zostalo wydane...

Kod:
Obraza homoseksualisty 
11 lutego 2008: Odbycie „treningu równych szans” i grzywnę 47 tys. funtów nakazał sąd anglikańskiemu biskupowi Hereford w Londynie za to, że odmówił zatrudnienia aktywnego homoseksualisty do pracy z młodzieżą. Duchowny został pozwany do sądu pracy za dyskryminację ze względu na orientację seksualną. Biskup musiał dowieść, iż odmowa zatrudnienia nie jest dyskryminacją seksualną, ale wynika z chrześcijańskiej nauki moralnej o małżeństwie, w świetle której każda osoba utrzymująca stosunki pozamałżeńskie – bez względu na orientację seksualną – z młodzieżą pracować nie może. Sąd odrzucił argumenty biskupa. Zasądzona grzywna – podaje „The Daily Telegraph” – przewiduje m.in. rekompensatę 7 tys. funtów za „doznane urazy psychiczne” i 6 tys. funtów za „urażenie uczuć" homoseksualisty. 

Odwołane wykłady 
Luty/marzec 2008: Na początku tego roku na Uniwersytecie Ludwika Maximiliana w Monachium odwołane zostało seminarium z „Etyki zarządzania na fundamentach chrześcijańskich”. Ze względu na zawartość treści – m.in. promowanie szczerości w marketingu, dokładnej rachunkowości, postawy służby jako altruizmu w podejściu do konsumenta – zostało przez władze uczelni uznane za „politycznie niepoprawne” i mające niewiele wspólnego z etyką biznesu i administracji. Po dotkliwej krytyce uczelni w „Süddeutsche Zeitung” władze uniwersytetu tłumaczyły, że seminarium nie odbędzie się, gdyż stało się zbyt kontrowersyjne. 

Z wiary można się wyleczyć? 
30 kwietnia–4 maja 2008: „Żadnego Boga! Żadnego państwa!”, „Masturbacja zamiast chrystianizacji!”, „Nigdy więcej Jezusa!” – wykrzykiwali demonstranci, którzy wtargnęli na teren „Christivalu” – Chrześcijańskiego Festiwalu Młodych, który w kwietniu tego roku odbył się Bremen w Niemczech. Demonstranci obrzucili uczestników butelkami po piwie. Rozrzucili ulotki oskarżające organizatorów o „ekstremalnie konserwatywne i prawicowe poglądy, które charakteryzuje dosłowna interpretacja Biblii, homofobia i seksizm”. Na stronę festiwalu włamał się haker. W miejscu programu umieścił hasło: „Hej Wy! Christival.de czasowo zamknięty. Wiemy, że z wiary w Boga można się wyleczyć. Kiedyś też byliśmy religijni. Teraz nam przeszło”.
swietne przyklady na to ze europa wcale sie nie stacza, no zupelnie nic, a tam stacza, postawie ze wzrasta nawet w skretynieniu i oderwaniu od jakichkolwiek wartosci...

tak jescze dodam ze zapewne mlodziez na christivalu zapewnie wyzywajaco sie zachowala - na przyklad miala krzyzyki na szyji, co do szkolenia - nie dziwne zasada sprawiedliwosci i uczciwosci jest nie do pogodzenia z "nowymi wartosciami", homoseksualista panem jest i basta, nie zgodzisz sie zeby byl opiekunka do twego dziecka? dostaniesz wyrok...
jest super, jest super...
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Temat leci offtopem że hej. Jednym słowem b...del się robi panowie. Jeżeli to się nie zmieni od teraz stosuje procentowe upomniania lub poprostu go zamykam.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Czy ktoś ciebie utrzymuje?Bo gdybyś sam pracował w Polsce,to nie pisał bys takich nonsensów.Chcesz powrotu do pańszczyzny,dziesięciny,analfabetyzmu,państwa wyznaniowego?Jeśli chodzi o poziom korupcji ,Polska uplasowała się obok Bułgarii i Rumunii.Cały czas ekipy majstrują koło Kodeksu Pracy,wymazują prawa pracownicze.Powinniśmy się uczyc od rozwiniętych krajów zachodnioeuropejskich,a nie paplać o państwie wyznaniowym.

Powrót to "chrześcijańskich korzeni" o jakim mówimy nie jest powrotem do systemu feudalnego czy państwa wyznaniowego, lecz pewnych zasad moralnych, które w dzisiejszej Europie umarły (najlepszy przykład- Holandia). Oczywiście to czysta gdybologią, wiadomo, że w praktycze stosowanie tych zasad nawet w średniowieczu nie było tak... nazwijmy to proste i oczywiste. Nie wiem więc dlaczego piszesz o jakimś analfabetyzmie czy pańszczyźnie (PS. dziesięcina?. A czemu nie:p. Wolałbym płacić 10% dochodów na państwo niżeli prawie 40 :p - metafora taka ;) )
Co do sytuacji ekonomicznej w kraju= masz odpowiednie wykształcenie i trafiesz na odpowiedni rynek (no... genetykiem w woj. lubelskim nie zostaniesz:p) i masz pracę. Moja siostra po ukończeniu studiów na całkiem niezłą ofertę pracy czekała.... 2 dni!. I to pracodawca zgłosił się do niej z prośbą o podjęcie pracy. Dla chcącego nic trudnego. Nie narzekajcie więc na tak tragiczną sytuację w Polsce.
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
To może powołajmy inkwizycje i ona będzie się rozprawiała z "heretykami". W ten sposób może byśmy powrócili do tych "pięknych" czasów.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
To może powołajmy inkwizycje i ona będzie się rozprawiała z "heretykami". W ten sposób może byśmy powrócili do tych "pięknych" czasów.
Widzę Raoul D, że miałeś nowoczesnych rodziców, którzy straszyli cię, jak nie chciałeś jeść kaszki inkwizycją, zamiast Czarnym Ludem. I tak zostało do dziś.
 

Enki

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
379
Punkty reakcji
0
Widzę Raoul D, że miałeś nowoczesnych rodziców, którzy straszyli cię, jak nie chciałeś jeść kaszki inkwizycją, zamiast Czarnym Ludem. I tak zostało do dziś.
Narzędzia tortur stosowanych przez "Ojców"Inkwizytorów są do obejżenia w necie,radzę zajżeć.Zachowały się w muzeach zachodnioeuropejskich i są istotnym dowodem na zbrodniczość KrK.Sposoby ich stosowania są wyobrażone na starych rycinach i obrazach średniowiecznych,dosłownie włos się jeży na głowie,nawet osoby zahartowanej przez ogladanie horrorów.Jak wttłumaczyć takie okrucieństwo i bestialskie zwyrodnienie?
 
Do góry