Niby to tylko kostka, ale bruk też chcę mieć ładny

antracyt

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2013
Posty
51
Punkty reakcji
0
Hej wszystkim

Nie wiem czy ktokolwiek z was kiedykolwiek się zastanawiał nad tym, ale chciałbym aby kostka brukowa ułożona przed moim domem też spełniała jakieś minimum atrkacyjności, a właściwie by była ładna jak to tylko możliwe. Znalazłem kilka propozycji w internecie ładnych kostek, nawet widziałem taką, która naśladuje drewno będąć betonową w 100%.

Dwie z nich przypadły mi szczególnie do gustu, jedna nazywa się stare miasto (w załączeniu bez samochodu) Nie wygląda jakoś szczególnie staro, ale klasycznie. Z dalszej perspektywy wydaje gładka w kolorze no i jak na beton też w fakturze.

I druga propozycja (Urbabit) (w załączniku z autem) Ta z kolei już wyglada staro. Taką kostkę wydaje mi się, że się kocha lub nienawidzi. Jak się poprosi kogokolwiek o ocenę takiej lub podobnej zawsze słychać odpowidzi, że bardzo mi się podoba lub bardzo mi się nie podoba.

I na koniec najważniejsze, czyli pytanie. Która z tych kostek bardziej pasuje do działki na której stoi zwykły dom ze spadzistym dachem, ale takiego w którym ogród stanowi niemal najważniejsze miejsce, o który się dba, spędza dużo czasu i chce by wyglądał pięknie przez cały rok?
 

Attachments

  • Stare Miasto.jpg
    Stare Miasto.jpg
    134,1 KB · Wyświetleń: 17
  • Urbanit.jpg
    Urbanit.jpg
    62,9 KB · Wyświetleń: 18

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Zdecydowanie Urbabit :) Tą drugą mogliby co najwyżej wykładać chodniki w centrach miast.
 

antracyt

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2013
Posty
51
Punkty reakcji
0
Nie chciałbym podważać Twojego autorytetu Reformatorze, ale nie zgodzę się z Tobą w pełni. ;) Sama nazwa tej pierwszej kostki wskazuje na przeznaczenie do położenia wśród historycznej zabudowy, do której mój dom może się nie zalicza, ale jest to budownictwo "historyzujące". Zresztą to jedna z niewielu widzianch przeze mnie kostek, której nazwa jest pospolita i niejako określająco zastosowanie Więc nie sądzę by pasowała tylko w miejskiej przestrzeni, tym bardziej, że znalazłem na stronie producenta zdjęcie tej koski w towarzystwie domu i sądzę, że wyglada to całkiem ładnie (też załączyłem).
 

Attachments

  • Stare Miasto dom.jpg
    Stare Miasto dom.jpg
    95,5 KB · Wyświetleń: 10

panna Dygotka

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
mnie się bardziej podoba Urbanit. znalazłam ją na stronie producenta i pooglądałam zdjęcia. fajny jest ich specyficzny urok. takich starych , trochę obitych kostek.
 

antracyt

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2013
Posty
51
Punkty reakcji
0
Poszła już na plac kostka stare miasto, nie wziąłem pod uwagę waszych podpowiedzi, ale wielkie dzięki za opinie. Może to dlatego, że widziałem je na żywo i dokładnie się im przyglądałem. Poszła oczywiście opcja z drugiego mojego postu, bo po prostu lepiej wygląda. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Moim zdaniem dobry wybór. Wygląda elegancko i klasycznie. Ile płaciłeś i gdzie konkretnie kupowałeś / zamawiałeś?
 

antracyt

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2013
Posty
51
Punkty reakcji
0
W paletach to zamówiłem ich 8, mam powierzchnię do wyłożenia ok 96 m2, to paleta liczy sobie nieco ponad 13,5 m2 kostki + jeszcze trochę okładu jakby trzeba było coś później uzupełniasz. Koszt to około 50 - 60 zł za jedną paletę, więc za samą kostkę wyszło nie tak dużo. Dokładnie nie przeglądałem kosztów robocizny, ale zdaje się, że to może być koło 30 - 35 złotych za metr, także biorąc pod uwagę skalę inwestycji nie wychodzi tak dużo. No i starałem się wybrać takiego prodcuenta, żeby to się trzymało przynajmniej 15 lat.
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
antracyt napisał:
W paletach to zamówiłem ich 8, mam powierzchnię do wyłożenia ok 96 m2, to paleta liczy sobie nieco ponad 13,5 m2 kostki + jeszcze trochę okładu jakby trzeba było coś później uzupełniasz. Koszt to około 50 - 60 zł za jedną paletę, więc za samą kostkę wyszło nie tak dużo. Dokładnie nie przeglądałem kosztów robocizny, ale zdaje się, że to może być koło 30 - 35 złotych za metr, także biorąc pod uwagę skalę inwestycji nie wychodzi tak dużo. No i starałem się wybrać takiego prodcuenta, żeby to się trzymało przynajmniej 15 lat.
A to jest z bruk betu tak? To w sumie nie wyszło Ci tak drogo jeżeli ma wytrzymać tyle lat. Opłacalna inwestycja!
 

antracyt

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2013
Posty
51
Punkty reakcji
0
Z Bruk Betu, zgadza się. Wydaje się, że jesteś zainteresowana. :) Powiem Ci, że trzeba dobrze szukać, ceny tego typu materiałów budowlanych są mocno zróżnicowane nawet w jednym województwie, najgorzej moim zdaniem kupować bezpośrednio od firmy układającej, bo za taką wygodę karzą sobie dodatkowo zapłacić. Stare miasto nabyłem w lokalnym składzie budowlanym. Z jakiego województwa jesteś, to może pomogę?
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wróciłam do wątku bo teraz mam podobne dylematy. Udało mi się namówić męża i wymieniamy podjazd. Dałbyś mi namiar na jakiś sklep?
 

Adrianna342

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
Jeżeli szukasz na prawdę ładnej kostki to na pewno z producentów genialny jest Pozbruk. Może Bruk Rustia, Poznańska czy Plaza Nova
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Mi się marzy taka fajna mozaika z kostki, jak to często jest w krajach śródziemnomorskich.
 

anjad

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2018
Posty
13
Punkty reakcji
0
A tak, fajne są takie mozaiki. Nam układała kostkę profesjonalnie firma Masters - hurtownia kostki spod Wrocławia. Myślę, ze i fantazyjne mozaiki mogą wykonać na życzenie.
 

estela

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ja mam u siebie kostkę brukową od https://pebia.pl/ i baaardzo sobie chwalę. Oni mają zakład w woj. świętokrzyskim, ale ogólnie działają w wielu województwach. Mogę polecić bez obaw.
 
Do góry