Nawracające infekcje intymne

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Siema dziewczyny, mam problemy ze sprawami kobiecymi, już kolejny raz nabawiłam się infekcji pochwy, odczuwam pieczenie, swędzenie przy oddawaniu moczu, mam białe upławy. To już 4-ta infekcja w tym roku :( Byłam u kolejnego gina, przepisał mi kolejne środki, ale ile można?? przetestowałam już tyle preparatów, że ręce opadają :( Jak Wy sobie z tym radzicie, jeśli w ogóle? Proszę pomóżcie ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Duster2

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2018
Posty
4
Punkty reakcji
1
Miasto
Olsztyn
Kup sobie propolis. To najskuteczniejszy, naturalny, antybakteryjny środek leczniczy.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
A możesz mi powiedzieć, jak niby propolis (który jest też mocnym alergenem) ma dziewczynie pomóc na upławy, swędzenie i pieczenie okolic intymnych? Nie doradzaj takich rzeczy, bo możesz więcej kłopotów komuś napytać, aniżeli pomóc. :(

Yo_lanta - po pierwsze dobry lekarz i komplet badań, bo tak dokuczliwe i powracające objawy są konkretnym argumentem za tym, aby się mądrze przebadać. Przykre uczucie świądu potraktuj łagodnym kremem jak np. pruriferm gdzie masz w składzie łagodzący aloes i bodajże olejek herbaciany. Od razu przynosi ulgę i nie podrażni na pewno, bo można stosować nawet u dzieci. Stosowałam u córki, a i sama ratuję się nim, jak złapię jakąś infekcję. Powodzenia z tym trudnym tematem. :*
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
Ale co lekarz właściwie powiedział? Bo przecież takie objawy jak pieczenie i swędzenie mogą oznaczać, że zachorowałaś na zapalenie pęcherza. Często jest tak, że po seksie łatwiej zachorować, bo partner może mieć bakterie i tworzą się mikrootarcia, przez które przechodzą bakterie.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Pewnie już dawno po wszystkim. :) Przy pęcherzu też lubi się infekcja intymna przyplątać i wtedy warto połączyć np. medivag z leczeniem pęcherza. Jest bez recepty w każdej aptece.
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
83
Punkty reakcji
2
samba_mamba napisał:
Pewnie już dawno po wszystkim. :) Przy pęcherzu też lubi się infekcja intymna przyplątać i wtedy warto połączyć np. medivag z leczeniem pęcherza. Jest bez recepty w każdej aptece.
który medivag stosowłaś w kapsułkach czy w żelu? Myślisz ze warto profilaktycznie stosować? mam niestety tendencję to infekcji i chcę jeśli się da to zapobiegać
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
83
Punkty reakcji
2
Kupiłam sobie ten żel, łatwo się aplikuje i jak na raze infekcje nie wracają, myśle żeby ten medivag od czasu do czasu profilaktycznie stosować na noc.
 

Gajka88

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2020
Posty
20
Punkty reakcji
0
Hormony mogą powodować nawracające infekcje intymne, a źle dobrana antykoncepcja uczulić, zastanów sie nad tym co jest wspólnym czynnikiem jaki masz i może on wywoływać infekcje, u mnie była to prezerwatywa, obecnie mam diafragmę wewnątrz pochwową i spokój z infekcjami
 

JagnaKoss

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2020
Posty
25
Punkty reakcji
0
mnie diafragma dopochwowa również przyniosła spokój w kwestiach intymnych zakażeń
 

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Jeśli infekcje nawracają, to lekarz ci powinien wypisać receptę na zapas, po to, żebyś miała leki w domu i mogła je od razu zacząć stosować, gdy czujesz, że coś zaczyna się dziać nie tak jak powinno. A aptece możesz kupić jakieś maści i kremy bez recepty, ale ich działanie jest takie sobie. Zawsze lepiej i szybciej działa lek przepisany przez lekarza. Receptę zawsze może ci lekarz wypisać zdalnie, bez wychodzenia z domu w serwisie lekarzonline.eu
 

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
Octenisept można stosować na infekcje intymne. Miałam kiedyś taki czas nawracających zakażeń ale to nie miało prawa nie wracać bo ja nie byłam odpowiednio leczona po prostu. Dostałam antybiotyk wtedy. A teraz jak pisałam przy pieczeniu czy swędzeniu od razu psikam Octeniseptem i nie rozwija się dalej, dolegliwości mijają bez innych leków.
 

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
ja miałam infekcje wywoływane przez zakażenie hpv ale stosowałam żel papilocare i najwyraźniej pozbyłam się tego wirusa z okolic intymnych
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Infekcje intymne to jest masakra, sama je często miewałam. Zwróćcie uwagę na to czym się myjecie. Wbrew pozorom to bardzo istotna kwestia, tak samo jak naturalna bielizna. Mi sprawdza się żel specjalistyczny Cudo Intima, bo od długiego czasu nie miałam stanu zapalnego. Kiedyś to była norma, że na wakacjach łapałam infekcję.
 
Do góry