Nawiedzone domy w Polsce - gdzie?

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Jak Judasz to Nowy Testament. Ale może skupmy się na nawiedzonych domach.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ja nadal jestem zdania, że nie ma czegoś takiego jak nawiedzone domy. Jest tylko zbyt wybujała ludzka wyobraźnia którą dodatkowo nakręcają filmy o tej tematyce oraz inne temu podobne.
 

quetal

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Nawiedzone domy istnieją - sam się o tym przekonałem, mieszkając w takim przez 18 lat mojego życia... może inaczej - są mieszkania/domy/miejsca, w których po prostu straszy - przykładów można by mnożyć, a mnożyć. Zresztą przykładem może być powstała mapa takich nawiedzonych miejsc http://www.poznajtajemnice.pl/nawiedzone-miejsca/ - jak wejdziecie i zobaczycie to okazuje się, że to nie tylko bajki o nawiedzonych zamkach, ale są też opowieści ludzi, którzy to przeżyli - takich jak ja.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Moim zdaniem nie wolno lekceważyć różnych zjawisk paranormalnych na których istnienie mamy wiele dowodów. Problem jest tylko w tym aby odróżnić zjawisko paranormalne od tego co człowiekowi podsuwa jego podświadomość. Strach, oraz przekonanie że w tym nawiedzonym miejscu "coś może być" wywołuje różne przywidzenia itp. Dlatego trzeba podchodzić z dużym spokojem do różnych informacji typu: wczoraj w pokoju zobaczyłem ducha teściowej...



no na kosicickiej przy zjezdzie z wielickiej jest nawiedzony dom. bylam tam ale nic sie nie dzialo. w kazdym razie na terenie posesji jest kapliczka postawiona. podobno jakis koles sie tam powiesil po tym jak zabil brata. moj ex tam wlazil na strych i podobno do tej pory wisi tam sznur po tym co tam dyntadl...no i mowil ze cos chcialo go zrzucic ze schodow...

O tym też słyszałem ale na temat tego domu krąży tyle różnych legend, że trudno powiedzieć ile prawdy jest w tym, że tam straszy... Kiedyś tam byłem i nie działo się zupełnie nic :(
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Kraków, róg ul. Wielickiej i Kosocickiej. Najbardziej znany nawiedzony dom w okolicy. Właściciel posesji trzy razy próbował go rozebrać i za każdym razem "coś" nie pozwalało ekipie rozbiórkowej tego zrobić.
byłem tam o 12.00 w nocy z kumplem i siedzieliśmy tam z 30 min i nic nas tam nie postraszyło
Też tam kiedyś byłem i nic poza kilkoma starymi meblami nie widziałem.
 

Magda79k

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2012
Posty
22
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
A co sądzicie o tym?
http://www.paranormalne.pl/topic/28580-nawiedzony-dom-w-krakowie/
 
M

mileczka25296

Guest
ja znam jedno miejsce nawiedzone .. w sumie na własnej skórze się przekonałam .
w małej wsi jest most każdy mówi na niego żelazny ..
mówiono często że go pilnuje stary dziadek z dwoma psami czarnym i białym każdy z nich ma inny charakter biały jest miły czarny zły i wściekły ..
któregoś wieczoru poszłam z koleżanką zapalić, skręciłyśmy w stronę tego mostu i stanęłyśmy poza zasięgiem świateł latarni a żeby żaden z sąsiadów nie przyczaił nas .
w pewnym momencie zaóważyłam że w moją stronę biegnie mały czarny piesek , nie przestraszyłam sie bo co małego kundla ?
lecz kiedy drugi raz spojrzałam ten kundel wyglądał raczej jak amstaw a koło mostu ujrzałam postać w kapeluszu ..
zaczęłam uciekać .. pies znikł wraz z momentem gdy znalazłam sie na ulicy ..
 

DamianSlayer

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
43
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań/Wieluń
Jest sporo prowokacji, ale niektóre sprawy dają do myślenia. Ja wierzę w życie pozagrobowe i tego typu akcje. Natomiast ile w tym nakręcania własnego nie wiem. Wyobraźnia potrafi płatać figle. W sumie czasem człowiek boi się wejść do piwnicy w nocy a co dopiero jest na bani jak stoi wielki pusty dom.
 

Tomek Bruhnke

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, ktoś zapytał tu po co ma podawać lokalizację, to ci powiem po co:

Wraz z znajomymi interesujemy się takimi rzeczami i chętnie bym przesiedział tam całą noc w takim domu tylko nie wiem gdzie są tak owe obiekty mieszkałem z dziewczyna i 2 kolegami w niby nawiedzonym domu przez prawie 1 miesiąc i nic się tam nie działo wiec albo to żart albo komuś coś się wydawało.


Więc jeżeli ktoś był by tak miły i wie gdzie są nawiedzone domy miejsca proszę by napisał, gdzie i historie tego miejsca też było by fajnie.


A domy miejsca w okolicy Gdyni, Wejherowa. :D

Pozdrawiam i z góry dziękuje. :D
 

Halinka79

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Sielpia Wielka
Tomek Bruhnke napisał:
Witam, ktoś zapytał tu po co ma podawać lokalizację, to ci powiem po co:

Wraz z znajomymi interesujemy się takimi rzeczami i chętnie bym przesiedział tam całą noc w takim domu tylko nie wiem gdzie są tak owe obiekty mieszkałem z dziewczyna i 2 kolegami w niby nawiedzonym domu przez prawie 1 miesiąc i nic się tam nie działo wiec albo to żart albo komuś coś się wydawało.


Więc jeżeli ktoś był by tak miły i wie gdzie są nawiedzone domy miejsca proszę by napisał, gdzie i historie tego miejsca też było by fajnie.


A domy miejsca w okolicy Gdyni, Wejherowa. :D

Pozdrawiam i z góry dziękuje. :D
Chyba nie mówisz tego poważnie, że spędziłbyś w takim domu noc. Ja za żadne pieniądze nie zgodziłabym się na taki eksperyment!
 
Do góry