Nawiedzone domy w Polsce - gdzie?

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Gdzie w Lublinie? U mnie na osiedlu stoi od lat pustostan, w którym miało rzekomo straszyć, gdzie oczywiście okazało się, że na ruinach piją żule.

http://www.forgotten.pl
Na dzień dzisiejszy najlepsza strona, na której można wyszukać opuszczone miejsca.
 

Zagubionywsieci

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Olsztyn
Podobno u mnie za "miastem" jest nawiedzony dom.

Pasym 30 km od Olsztyna
warmińsko-mazurskie

Jest to dom jednorodzinny, znajdujący się za miastem. Historia nieciekawa, Mąż wrócił do domu i nie wiadomo dlaczego zarżnął żonę i dwójkę dzieci, na koniec popełnił samobójstwo. Bywałem tam zawsze w dzień i atmosfera była jakaś taka ciężka. Nie czułem obecności duchów ani niczego paranormalnego. W nocy może coś by się stało, ale sam nie mam zamiaru tam iść ;D
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Jechałem z rodzicami i dziadkiem na Śląsk, dokładnie do Opola. Jaka to miejscowośc nie pamiętam.

W sumie to już lata temu było ale pamietam jak dziś, miałem z... 13 lat, była dosyć piekna pogoda, ciepło itp. Bylismy już niedaleko Opola, jak dziadek powiedział że jest niedaleko dom w którym facet wyskoczył z okna na strychu (tzn może nie tak okno jak takie wejście na strych bez schodów, jak w dawnych domach). Powiedział ze wiele osób tam było, nawet ksiądz i gdy stali w tym "oknie" to coś próbowało ich wypchnąć. W całym domu był spokój tylko tam taka dziwna atmosfera była. Pamietam jak dziś, patrzyłem na ten dom z przerażeniem :)
 

Taka_jestem

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Moim "sąsiadem" jest właśnie taki nawiedzony dom... Jak się koło niego przechodzi to czuć takie... "coś". Takie dziwne uczucie jest. Mój wujek kiedyś tam stróżował, raz z nim tam poszłam. Otworzył drzwi i weszliśmy do środka, wujek sprawdzał po pokojach czy wszystko jest ok, a ja chodziłam za nim, weszliśmy na piętro, wujek pootwierał wszystkie drzwi pokojów na oścież żeby się wywietrzyło (drzwi wejściowe cały czas były otwarte). Wyszliśmy na podwórko, wujek poszedł otworzyć stróżówkę, która znajdowała się na przeciwko wejścia do tego domu. Ja sobie stoję na progu i z dziwnym uczuciem zaglądam do środka (wiedziałam że coś tam straszy, bo właścicielka tego domu nie raz mówiła, że drzwi się otwierają, szafki, szuflady) i nagle usłyszałam jak trzasnęły drzwi na piętrze... (tak jakby je ktoś z całej siły zamknął) Serce to mi się chyba zatrzymało ze strachu, powiedziałam o tym dla wujka i w tempie ekspresowym się stamtąd oddaliłam :tongue:
Kiedyś jeszcze wracałam od koleżanki, droga jest koło tego domu a po drugiej stronie lasek (w dzień nie jest tam tak mrocznie, ale pod wieczór to jak najbardziej). Przechodziłam koło bramy tego domu i wpadłam na pomysł (dość głupi i dziecinny) żeby na drodze tam prowadzącej napisać DUCH -> (jak pomyślałam tak i zrobiłam). Ale za to sen miałam dość... Dziwny. Śniło mi się że przyszedł do mojego domu jakiś pan, uciekałam przed nim, bo to był duch stamtąd (nie wiem skąd mi to przyszło do głowy). A ten pan powiedział do mnie tak: Nie bój się mnie, nic ci nie zrobię... Rano, po obudzeniu się powiedziałam wszystkim co mi się śniło i jak ten ktoś wyglądał. I co usłyszałam? Że to był taki pan co kiedyś w tym domu mieszkał, ale się powiesił (nie tam). Jak widać wrócił do swego rodzinnego domu...
Dom jest w warmińsko-mazurskim w okolicach Węgorzewa
 

JohnConstantine

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lubartów woj.Lubelskie
Witam, potrzebuję w miarę obszernej listy nawiedzonych domów w Polsce. Mogą być również kompleksy i inne formy zabudowań.
Jeżeli posiadacie jakieś informacje, linki, opowieści, zdjęcia - proszę dodatkowo pisać na maila.
Informacje potrzebne do opracowania.
http://marss.w.interia.pl/
Lubartów woj.Lubelsie jeden znajduje sie na ul.Klonowej drugi na ul.Łąkowej

Lubartów w Lubelskim ja jestem z Lubartowa i znam historie obu domów nawiedzonych.Jeden znajduje sie na Łąkowej.W tym domu ojciec zabil rodzine i zakopal w piwnicy po czym sam powiesil sie na strychu.Drugi na Klonowej gdzie dwoch braci budowalo dom jeden z nich zgina razony pradem przy betoniarce.Dom nie zostal wykonczony a ten kto chcial go wykonczy nie dal rady bo zdarzaly sie tam dziwne wypadki
 

Depeche

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
OstrŚw/Wawa
Miejscowość Porudzie ( woj. świętokrzyskie) przy drodze krajowej nr 9 na trasie Ostrowiec Św. - Opatów.
Jest tam opuszczony dom, którego nikt nie chcę obecnie kupić. Kilka rodzin wcześniej w nim mieszkało i się stamtąd szybko wyprowadzało. Jakieś morderstwo było czy coś takiego - nie wiem, słyszałem tylko o tym, wiem który to dom - taki z czerwonej cegły tuż przy samej drodze.
 

luk1407

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
223
Punkty reakcji
7
Wiek
37
nie ma nawiedzonych domów, ludzie po śmierci przechodzą do innego świata, a nie straszą ludzi
 

Agnieszka Opoka

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
tak naprawde strach jest nieodzownym klegą naszego zycia wiec zasze se wymysla takie opowiesci bo my sie boimy i czuejemy respek do tego http://smierc.org/news/index.php
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
nie ma nawiedzonych domów, ludzie po śmierci przechodzą do innego świata, a nie straszą ludzi


Powieszenie w religii jest uznawane za oddanie duszę diabłu
Takich ludzi inaczej się chowa
Odejście z tego świata nie własną śmiercią (Np. wypadki samochodowe i. t. p. wypadki )
Dusza nie przechodzi na drugi świat jeśli nie załatwiła wszystkich spraw na ziemi
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Tego nie wiedziałem, masz jakieś źródło?
 

Dymek007

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, czy zna ktoś nawiedzone domy w Brzeszczach? (miasto 10km od Oświęcimia) jak tak to bardzo proszę o podanie lokalizacji.
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Tego nie wiedziałem, masz jakieś źródło?

O powieszeniu mówi stary testament
Związek tyczy się Judasza (według S.T on się powiesił )
Masz tu stronkę tam znajdziesz więcej na ten temat
Nie czytałem ją więc nie wiem czy coś tam o powieszeniu znajdziesz
Ale przejrzałem się jej i to jest dobry artykuł

http://www.monasterujkowice.pl/books.php?b=15&c=10
 
Do góry