[Naukowy]Quiz nauk o wszechświecie

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
1) O czym mówi drugie prawo Newtona?
Drugie prawo Newtona jest takie:Jeżeli na ciało działa siła, to porusza się ono ruchem jednostajnie przyspieszonym z przyspieszeniem wprost proporcjonalnym do tej siły i odwrotnie proporcjonalnym do masy ciała.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
2)jak rozróżnić K2S04 od K2S

Na początek coś łatwego :eek:k:
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Trzeba do obydwóch dodać H2SO4. Z K2S wyprze siarkowodór a po dodaniu do tego drugiego nic się nie stanie.
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Wybacz juliX, ale mam dziwne przeczucie, że to pytanie ma się nijak do wszechświata :). W takim razie ja zadam pytanie, bardziej opisowe.

3) Co się stanie z człowiekiem, który wpadnie do czarnej dziury, a co zobaczy istota obserwująca to wpadanie?
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Ja ci moge napisac, co ja na ten temat wyczytałam: Czarna dziura wielkości 100 Słońc wciąga wszystko na swojej drodze. Zadawane jest pytanie, czy naszej galaktyce grozi niebezpieczeństwo? Czy NASA ukrywa zbliżanie się czarnej dziury do Ziemi? Naukowcy z NASA odkryli ogromną czarną dziurę. Monstrualnych wielkości obiekt znajduje się tylko 50 milionów lat świetlnych od naszej planety. I zbliża się...Obiekt jest największą czarną dziurą, jaka do tej pory została odkryta. Wielkością przewyższa 100 razy nasze Słońce. Tak ogromna czarna dziura jest bardzo widowiskowa, wciągane obiekty na chwilę przed zniknięciem bardzo jasno świecą.
Ogólna Teoria Względności przewiduje istnienie we wnętrzu czarnej dziury osobliwości. Czy osobliwość z wnętrza tak duzej czarnej dziury może zagrozić naszej planecie? Niestety współczesna nauka nie potrafi opisać zjawisk fizycznych zachodzących w osobliwości.
Naukowcy NASA poza zdawkowym komunikatem o odkryciu ogromnej czarnej dziury nabrali wody w usta. Nie chcą wzbudzać paniki na Ziemi?
Ale czy cie ta odpowiedz zadawala??? Pozdrowienia
 

i'myourfather

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
trn-pzn-wawa
To nie jest odpowiedz.

Odpowiedz to : osoba która wpadnie to wpadnie, ale obserwator nie będzie widział tego że wpadła tylko jakby "ciągłe wpadanie". Prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy samego "wpadnięcia".
Am I right?
Jeżeli tak to moje pytanie brzmi:
4)gdybyśmy jechali w pociągu z prędkością światła w ręku trzymali lusterko to co byśmy w nim ujrzeli?
 

sikora2341

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
2
Wiek
27
Ujrzelibyśmy w nim samego siebie, także to co znajduje się w pociągu (?)
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Czy gwiazdy żyją i ile ich jest, czy da się je policzyć ?
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Co masz na myśli mówiąc 'żyją'? Powstają w pewnych procesach, a potem z czasem umierają, więc można powiedzieć, że w pewnym sensie rzeczywiście 'żyją', lecz nie są formą życia taką jak człowiek. Jest to ciało niebieskie. Nie da się ich policzyć, ponieważ ogranicza nas prędkość światła. Im dalej spojrzymy w poszukiwaniu gwiazd, tym zobaczymy stary wszechświat. W końcu napotkamy się na granicę w postaci Wielkiego Wybuchu, czyli odległości 13,7 mld lat świetlnych. Nie jesteśmy w stanie zobaczyć tego, co teraz się tam znajduje, lecz co się znajdowało, a gwiazd z pewnością wtedy jeszcze nie było. Poza tym wszechświat jest w pewnym sensie zbudowany podobnie jak kula ziemska. Jak będzie podróżować ciągle na północ w końcu znajdziesz się w miejscu, z którego wyruszyłeś. Tak samo działo wszechświat ;). Czy ta odpowiedź Cię zadowala?
 
Do góry