Nauka języka francuskiego w domu

Wiolcia02

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
202
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Opolskie
Witam,
mam zamiar zacząć uczyć się samodzielnie w domu języka francuskiego. Nie całego, na razie podstawy,a później wybiorę się na jakiś dobry kurs, chcę po prostu już coś wiedzieć zanim się zapisze. Czy znacie może jakieś dobre programy, książki, strony, kusy internetowe, e-booki itd. itp. do nauki tego języka? Obczajam powoli fiszki, ale chciałabym coś więcej.
Wiem że nie jest to łatwy język, ale myślę że dam radę, tak też nauczyłam się podstaw języka włoskiego (głównie ze słownikiem w ręku), a teraz się wybieram na kurs.
Czy polecicie coś?

Z góry dziękuję :*
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Suchaj dużo piosenek po francusku, oglądaj programy tv żeby się osłuchać z językiem.
 

marek_j

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
69
Punkty reakcji
2
Oj, trudna droga przed Tobą, ale skoro uważasz, że dasz radę to na pewno dasz radę! ;) Chodziłem kilka lat na francuski do Szkoły Języka Francuskiego i nie wyobrażam sobie, że przyswoiłbym taką wiedzę jaką tam przyswoiłem ucząc się w domu. Nie wiem nawet czy poradziłbym sobie z podstawami. Ale pewnie jesteś zdolniejsza. :)
Mogę Ci polecić stronę mojej szkoły, bo tam często lektorki wrzucały ciekawe linki do nauki. Adres tutaj. Oraz polecam forum mlingua.pl - tam też jest kopalnia przydatnych linków.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Dobre są kursy audiobook : http://mobilegate.pl/products/product/1589/ . Albo możesz kupić podręcznik z kasetą/CD (tylko to wiadomo, że cena "adekwatna"). Ogólnie dobrze jest się osłuchać z językiem, wiadomo, że nauka czystej gramatyki nic nie da. "Przerobić" jakiś kurs i postarać się o 1-2 tygodnie wakacji we Francji.
 

audiofun

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiolcia02 polecam zajrzeć na stronę Nauka Francuskiego Mp3 i tam na pierwszej stronie będziesz miała wpis nt. Fiszek Mp3.
Według mnie jest to świetna metoda na naukę nowych słówek, a fiszki wyd. cztery głowy są najlepiej przygotowane ze wszystkich, które widziałem dotąd,
bo zawierają nie tylko naukę pojedynczych słówek, ale zawierają również przykładowe zdania z zastosowaniem danego słowa,
nie wspominając już o możliwości nauki w każdej chwili (wystarczy telefon lub odtwarzacz Mp3)
 

JBJB

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Zapraszam na bloga o nauce jezyka francuskiego
www. je-suis-justyna.blogspot.com
:)
 

patryk225

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam,
mam zamiar zacząć uczyć się samodzielnie w domu języka francuskiego. Nie całego, na razie podstawy,a później wybiorę się na jakiś dobry kurs, chcę po prostu już coś wiedzieć zanim się zapisze. Czy znacie może jakieś dobre programy, książki, strony, kusy internetowe, e-booki itd. itp. do nauki tego języka? Obczajam powoli fiszki, ale chciałabym coś więcej.
Wiem że nie jest to łatwy język, ale myślę że dam radę, tak też nauczyłam się podstaw języka włoskiego (głównie ze słownikiem w ręku), a teraz się wybieram na kurs.
Czy polecicie coś?

Z góry dziękuję
kiss.gif


Cześć, radzę Ci spróbować nauki języka francuskiego online. Ale przede wszystkim musisz mieć potywacje do nauki tego pięknego języka. Z nauki online możesz korzystać np. przy pomocy tableta itp. jest to świetne rozwiązanie. Spróbuj a napewno Ci sie spodoba. A godziny w którcyh chcesz się uczyć wybierasz sama. Oto adres na stronę www.chatterbox.pl

Pozdrawiam
 

dobrababa

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
patryk225 napisał:
Cześć, radzę Ci spróbować nauki języka francuskiego online. Ale przede wszystkim musisz mieć potywacje do nauki tego pięknego języka. Z nauki online możesz korzystać np. przy pomocy tableta itp. jest to świetne rozwiązanie. Spróbuj a napewno Ci sie spodoba. A godziny w którcyh chcesz się uczyć wybierasz sama. Oto adres na stronę chatterbox.pl

Pozdrawiam
Sama korzystam z oferty chatterbox.pl i mogę potwierdzić, że naprawdę warto. Są świetni. Polecam próbę w postaci darmowej lekcji. Życzę dużo cierpliwości i powodzenia!
 

aga2244

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Też mogę polecić szkołę online chatterbox. Lektor jest na żywo co znacznie ułatwia i przyspiesza naukę języka.
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
o rany sama w domu chcesz się uczyć francuskiego? jestem pełna podziwu, ja nie dałam rady, a francuski bardzo piękny język. Ja z racji tego, że nie mam u siebie za dużo motywacji do samodzielnej nauki wybrałam kurs w Paryżu z Glossą. świetna sprawa w dość krótkim czasie udało mi się dużo nauczyć. No i stolica Francji piękna
 
Do góry