Nauka jazdy na Snowboardzie.

mareKK1610

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Jest to mój pierwszy temat, ale mam jedno pytanie które nie daje mi spokoju. Mianowicie chciałbym nauczyć się jeździć na snowboardzie, i tu nasuwają się pytania :

1.) Czy waveboard ( taka deska z dwoma kółkami jak od wózka sklepowego ) pomaga w jakimś stopniu opanować jazdę na snowboardzie ?
Tak sobie jeżdżę w wolnym czasie jak nie mam co robić, a słyszałem że ta deska jest połączeniem snowboard'u z kółkami.

2.) Czy ciężko nauczyć się jeździć i ile wam to dni około zajęło ? Tak na oko żeby była frajda i satysfakcja z jazdy.

Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam ; )
 

Gazownik

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
ja np; na desce nauczyłem się jeździć w kilka dni, a po dwóch już można normalnie na kanapy
 

Francisca

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Ja przedwczoraj pierwszy raz założyłam deskę na nogi... byłam z instruktorem godzinę, potem sama się pomęczyłam...
Dzisiaj znów założyłam dęskę i... mimo,że nie potrafię wjechać na orczyku to bardzo mi się podoba i w tym roku sprzedaję narty i kupuję deskę :)
Świetna sprawa, polecam ;)
A co do czasu trwania nauki to... zależy, jak się uprzesz, to nawet w jeden - dwa dni :)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
To biuro podróży http://www.tramp.gda.pl/ specjalizuje się w organizowaniu wyjazdów szkoleniowych we włoskie Alpy. Teraz zaczyna się gorący okres last minute i można trafić fajne oferty.
 

TerjeSnow77

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Miasto
Tarnów
Niestety waveboard oprócz poprawy ogólnejsprawności nie pomoże Ci szczególnie w jeździe na snowboardzie, technika jest zupełnie inna. 3 dni z instruktorem powinny Ci wystarczyć aby opanować podstawy i cieszyć się z jazdy, najlepiej wybierz się na obóz snowboardowy.
 

bobi86

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
117
Punkty reakcji
0
Jedna z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o narty czy snowboard, to po prostu gruntowne przygotowanie fizyczne PRZED sezonem. Wielu (większość?) ludzi lekceważy to sobie i stąd się potem w mojej opinii biorą wszelkie złamania i inne urazy. Także jeśli na poważnie ktoś myśli o tym sporcie, to polecałbym najpierw dobrze się do tego przygotować. Można np. ćwiczyć w taki sposób: http://www.youtube.com/watch?v=ohfLKtJFNNA
 

Lilka_23

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Naukę jazdy na snowboardzie najlepiej zacząć z profesjonalnym instruktorem. To trudniejszy sport zimowy niż narciarstwo - znam to z autopsji ;). Przy instruktorze z prawdziwego zdarzenia krzywdy na jednej desce sobie nie zrobisz, a masz pewność, że fachowo wytłumaczy Tobie technikę jazdy i zawsze powie, jakie robisz błędy i co możesz zrobić, żeby poprawić je. Ważny jest wybór dobrej szkoły. Ja zdecydowałam się na szkołę Fun School http://www.funschool.pl/home.php i jestem bardzo zadowolona ;). Po pierwsze uczyłam się na stoku w Podstolicach, który znajduje się blisko mojego miejsca zamieszkania, czyli Krakowa (ok.20 km), a ponadto posiadają własną wypożyczalnię sprzętu zarówno narciarskiego, jak i snowboardowego, więc nie trzeba przyjeżdżać z całym ekwipunkiem ani kupować, jeśli dopiero chcemy poznać smak jazdy na snowboardzie. Teraz szkoła Fun School ogłosiła konkurs http://www.funschool...oquot,80,n.html, w którym można wygrać 5 darmowych godzin lekcji z instruktorem na snowboardzie lub nartach. A instruktorzy ze szkoły są prawdziwymi profesjonalistami w swoim fachu, a sama nauka przebiega bez stresu i w wesołej atmosferze ;).
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Lubię patrzeć, jak inni szaleją. U mnie to by nie wyszło. Zatem pozostaje mi podziwiać i poniekąd zazdrościć takiej umiejętności.
 

magicznapani

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
43
Punkty reakcji
0
Ja bym bardzo chciała nauczyc się jeździć na snowboardzie. Patrzę zimą jak moja córka radzi sobie na stoku i tez najchętniej spróbowałabym swoich sił... Broń boże, żeby jej dorównać, bo pewnie by się to źle skończyło, ale tak dla własnej satysfakcji... czemu nie? :) Wiele osób wyśmiewa mój pomysł, albo dziwnie na mnie patrzy... Ale ja się wcale nie przejmuję. Czytałam dziś taki tekst o kobiecie, która tez w kwiecie wieku próbowała nauczyć się jeździć na desce. Wiem przynajmniej czym to grozi i chyba nie jest tak strasznie. Na upadki jestem gotowa :). Pozdrowienia dla snowboardzistów :)
 
M

maku511

Guest
jazde na snowboardzie opanowuje sie super szybko, przynajmniej z mojego doswiadczenia. w kazdym razie z pewnoscia jest to prostsze od jazdy na nartach. w tydzien to juz mozna smiiiigac. najgorszy na poczatku jest orczyk (a przewaznie on jest przy 'oslich laczkach'). z poczatku mozna tez zamiast tego dralowac na piechote, albo od razu na gleboka wode i krzeselkiem na gore. powodzenia!
 
K

Kamil Brz

Guest
Zależy. Jeden bardziej woli deskę, drugi bardziej woli narty. Sam preferuję właśnie snowboard chociaż muszę przyznać,ze opanowanie jazdy na desce zajęło mi trochę więcej czasu niż jazdy na nartach.
Co do deski to jestem zdania,że lepiej jest jednak zainwestować w swoją bo deska powinna być dobrana do wzrostu oraz wagi i niekoniecznie te z wypożyczalni będą rzeczywiśćie wygodne. Na stronie jest poradnik o tym jak dobrać sprzęt do snowboardu:
http://supersklep.pl/poradnik-jak-dobrac-sprzet-snowboardowy
Może komuś się akurat przyda.
 

domin89

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miałem instruktora i takich podstaw nauczył mnie w trzy dni. Potem sam się dalej uczyłem.
 
Do góry