Naturalne metody antykoncepcji

asteroida

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Ja mam o tyle dobrze, że zawsze wiem kiedy mam owulację.
 

skribo

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
do herbatniczek:
Zawsze możesz oprócz mierzenia temperatury potwierdzać swoje interpretacje np. mikroskopem owulacyjnym. Ostatnio "modna" jest afrodyta. Określa dni płodne na podstawie śliny.
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Kiedyś natknęłam się przypadkiem na coś takiego http://www.ladycomp.pl/#, ciekawe na ile skuteczne- rzadko się słyszy o tym urządzeniu
 

Fruu

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Metody "naturalne" (a ściślej: selektywne współżycie oparte na metodach rozpoznawania płodności) nie są zawodne (PI od <0,1 do 0,9 dla metody Roetzera, czyli podobnie do pigułek). Ich stosowanie jest stosunkowo skomplikowane, ale nie powiedziałabym, że trudne. Ja stosuję metody "naturalne" od dawna i z powodzeniem.

Zawsze mnie dziwi, kiedy osoby nie znające zasad choćby jednej z metod wypowiadają się na tematy związane z metodami naturalnymi. Wprowadzanie ludzi w błąd jest naprawdę nie w porządku...

I jeszcze co do zaburzeń i regularności: nie ma absolutnie żadnego wymogu "regularnego trybu życia", metody naturalne są uniwersalne. Jeżeli ktoś ma zaburzenia cyklu, to po prostu trochę trudniej mu się stosuje metodę. Ale jednocześnie wie, że powinien wyleczyć te zaburzenia. To bardzo prozdrowotna metoda. ;)
Nastolatki jak najbardziej mogą stosować MRP. Ja w każdym razie stosowałam jeszcze przed dwudziestką i znam kilka podobnych przykładów. :D
 

Marzi123

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja od dłuższego czasu nie stosuję hormonów ze względów zdrowotnych. Mam dość regularny okres i stosuje monitor Persona juz od dówch lat. Jak do tej pory sprawdza się idealnie
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
No właśnie - masz regularny okres. U mnie każda metoda naturalna odpada w przedbiegach, bo mam zespół PCOS.
 
D

Dobrawa

Guest
Wydaje mi sie, że jednak antykoncepcja naturalna poprzez liczenie dni cyklu to nie dobry pomysł. Nawet jeśli cykle czasowo są regularne to ogrom rzeczy może miec na to wpływ i wtedy nic z pewnosci nie ma. Żadna metoda nie daje 100% pewności a co dopiero liczenie cykli.
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Nie umiałabym się przestawić na naturalną metodę antykoncepcji, przede wszystkim na mega bolesne i nieregularne okresy, jakie posiadałam. Zdecydowanie wole byś spokojniejsza i przyjmować tabletki antykoncepcyjne.
 

Karonina

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2015
Posty
71
Punkty reakcji
2
no faktycznie przy naturalnych metodach takie dolegliwości mogą być uciążliwe, a tabletki to w jakis sposób regulują. dla mnie regulacja okresu to chyba największy plus. a to, że piersi mam większe to miły dodatek:) niestety natura mi tego pożałowała :p
 

Monika1188

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2019
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja stosuje komputer cyklu myway, który wyznaczam swoje dni płodne i w czasie owulacji zabezpieczam się mechanicznie za pomocą diafragmy caya łącznie z żelem plemnikobójczym. Ta metoda zainteresowała mnie jak musiałam odstawić tabletki a zwykłe prezerwatywy mnie uczulały.
 

Gajka88

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2020
Posty
20
Punkty reakcji
0
U mnie przy staraniach sprawdził się cyklotester owulacyjny myway, badał lh no i precyzyjnie wyznaczał owulację
 

JagnaKoss

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2020
Posty
25
Punkty reakcji
0
Mnie w okresie starań o dziecko pomagał w kontroli owulacji termometr owulacyjny z aplikacją w telefonie, dalej go mam i sprawdzam sobie jak i co w cyklu siędzieje
 
Do góry