Nasze sprawdzone przepisy na wypieki.

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Pewnie większość z nas lubi się troszkę pobawić w kuchni. Często sięgamy po przepisy rodziny, znajomych.. Byle były takie sprawdzone.
Niekiedy także szukamy na internecie jakichś 'nowości'. Tylko wiadomo jak to jest.. Rzadko kiedy trafia się na coś NA PRAWDĘ dobrego.

Może warto byłoby umieścić jakieś swoje sprawdzone (jedne z lepszych) przepisy w jednym temacie?
Ciasta, ciastka, cokolwiek, byle wychodziło i smakowało :)

P.S jeśli już istnieje podobny temat to przepraszam...



Ja tam na początek mogę polecić 'Murzynka z kokosem' wykonania 'Arabeski Waniliowej'
a oto moje zdjęcie ciasta: http://i.imgur.com/N2Z9a.png
 

taka-ja-92

"Ms. irrepressible romantic."
Dołączył
7 Sierpień 2012
Posty
557
Punkty reakcji
23
Wiek
31
Miasto
Gdańsk
Babeczki waniliowe - porcja na ok 12 sztuk :)

250 g mąki pszennej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
smak waniliowy (ale tu do wyboru do koloru) :) - może być cukier waniliowy :)
2 jajka
100 ml oleju
75-100 ml mleka (zależy kto woli jakie ciasto)
1/3 szkl cukru (może być puder :) )

Wszystko wymieszać :) nałożyc do foremek :) ja mialam papierowe, od takich ładnie odchodzi ciasto tymbardziej, że ma olej :) jeśli ktoś ma takie uniwersalne - blaszane, proponuję posmarować brzegi tłuszczem :)


PIec w piekarniku rozgrzanym do 175 stopni C. Przez ok 20 minut :)

Po ostygnięciu polać polewą (lukrem, czekoladą, co kto lubi) i np udekorować kolorową posypką. ;)

Smacznego!
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Najlepszy przepis na biszkopt:

- 6 jajek całych
- 1 i 1/2 szkl. cukru
- 1 szkl. mąki tortowej
- 1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1 i 1/2 łyżki octu

Całe jajka ubić z cukrem do białości. Dodawać po trochę mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Na końcu dodać ocet.

Piec w temperaturze 150 st. przez 35 minut.
Po upieczeniu koniecznie rzucić o ziemię (najlepiej o dywan czy chodnik).

Wiem, o ostatnie może wydać się głupie, ale biszkopt nie opadnie :)
Już parę razy go piekłam.


Do tego to już dodatki wedle uznania, ja głównie przekrajałam ciasto na pół, do środka trochę galaretki z owocami i na wierzch to samo. Pycha :)
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Trochę tego jest. To może ten, który robię najczęściej z dwóch powodów, bo rodzina chce, bo smaczny, bo szybko i w miarę tanio :)

SKUBANIEC

Składniki - średnia porcja :
1. 4 jajka ( oddzielamy żółtka od białek)
2. 2,5 szklanki mąki ( zawsze daję przez sito)
3. 1 szklanka cukru
4. 1 kostka margaryny
5. kakao
6. 2 łyżeczki proszku do pieczenia
7. bułka tarta, tłuszcz ( obsypanie formy)
8. owoce ( jabłka, śliwki, wiśnie)
9. cukier-puder

Przygotowanie :

Zarabiamy ciasto kruche, czyli mąka, margaryna, żółtka, cukier, proszek do pieczenia - najpierw siekamy trochę to wszystko nożem, a później zagniatamy. Następnie dzielimy ciasto na pół. Do jednej części dodajemy kakao - tyle, by przyciemnić ciasto. Ta ciemna część może być nieco mniejsza. Wkładamy dwie odrębne kule do lodówki przynajmniej na godzinkę.

W tym czasie przygotować formę, a pod koniec upływu czasu ubić białka z dość dużą ilością cukru, tak coś jak na bezy oraz przygotować owoce.

Po upływie czasu bawimy się w skubanie, albo tarcie na tarce ciasta do formy. Pierwsze jasne, drugie ciemne i zostawić jeszcze odrobinę jednego i drugiego na wierzch.
Kładziemy owoce, a na nie ubite białko. Końcowa część to poskubanie zostawionego ciasta na wierzchu.

Pieczemy ok. 45 minut w dobrze nagrzanym piekarniku. Trzeba sobie wyczuć to i owo. Zarówno czas, jak i temperaturę. Po wyciągnięciu i ostygnięciu ciasta posypujemy je cukrem pudrem.

Smacznego :)
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Brownie - smacznie, czekoladowo i szybko ;)

200g gorzkiej czekolady
200g masła
100g mąki
300g cukru
6 jajek
wiśnie (ja daję domowe, ze słoika w cukrze ;))

Masło i czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej. Jajka ubić z cukrem, stopniowo dodawać mąkę, następnie płynną czekoladę i wiśnie. Piec w 200°C przez 20 minut.
Można dodać na wierzch polewę czekoladową.
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Po upieczeniu koniecznie rzucić o ziemię (najlepiej o dywan czy chodnik).
Potwierdzam, to działa :)

Nie ma chyba nic prostszego niż muffinki/babeczki więc dam od siebie sprawdzony wiele razy przepis :)

Babeczki marchewkowe z serem
Składniki:
1 starta na drobnych oczkach marchewka
3/4 szkl. mąki
1/4 szkl. cukru
1/2 łyżeczki cynamonu
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki sody
1/4 szkl. oleju
2 jaja

80 g białego sera
1 żółtko
2 łyzki cukru waniliowego

Przygotowanie:
Marchewkę, mąkę, sodę, proszek, cynamon, jajka, cukier i olej mieszamu energicznie nie za długo.
W osobny naczyniu mieszamy ser z żółtkiem i cukrem waniliowym. \
Ciasto wlewamy do foremek a na wierzch kładziemy po łyżeczce sera na każą babeczkę. Piec 20 min. w 200 stopniach.

Szybkie, proste i smaaaczne ^_^
Czasami robię bez sera i też są bardzo dobre ;)

dscf2542.jpg

;)
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Biszkopt nie opadnie dzięki temu. Zbędne "bąbelki" powietrza uciekają jak ciasto uderzy o podłogę. Jeśli go nie rzucasz, powietrze ucieka powoli i ciasto opada.
 

Poyeb

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Poszukuję przepisu na ciasto podobne smakowo i składnikowo do batona 3bit :D. Hahahah Jeżeli by ktoś coś takiego miał/znał to proszę o podzielenie się xd :D.
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Ciasto z delicjami

Dostałam przepis od koleżanki, a że mi się ostatnio chce czegoś słodkiego to od razu musiałam upiec :)
Niby był podany przepis na biszkopt, ale ja zrobiłam według swojego sprawdzonego i dobrego przepisu, który już podałam wyżej.

Ciasto:

- 6 jajek całych
- 1 i 1/2 szkl. cukru
- 1 szkl. mąki tortowej
- 1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1 i 1/2 łyżki octu

Całe jajka ubić z cukrem do białości. Dodawać po trochę mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Na końcu dodać ocet.

Piec w temperaturze 150 st. przez 35 minut.
Po upieczeniu rzucić o ziemię (najlepiej o dywan czy chodnik).

Krem:
- 2 galaretki żółte (rozpuszczone w 1,5 szklanki wody)
- 2 galaretki żółte (rozpuszczone w 1 szklance wody)
- 2 budynie waniliowe (bez cukru)
- pół litra mleka
- 1 margaryna
- 6 łyżek cukru
- 2 żółtka
- 1 duża paczka delicji

Budynie ugotować w pół litra mleka. Ochłodzić.
Margarynę utrzeć z cukrem i żółtkami, dodać ostudzony budyń i na koniec tężejącą galaretkę (tą rozpuszczoną w 1 szklance wody).

Masę wyłożyć na wcześniej upieczone i ochłodzone ciasto.
Na masę wyłożyć delicje i zalać je tężejącą galaretką (tą rozpuszczoną w 1,5 szklance wody).

Smacznego!

66ZUc.jpg


P.S. przepraszam za post pod postem ;/
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Ciasto z delicjami wygląda bardzo smakowicie :)

ja polecam przepis na bardzo łatwy torcik, któy robi się kilka minut a smakuje jak marzenie :)

500 ml śmietanki 30%
1 Masa śmietanowa o smaku malinowym Dr. Oetkera
350g małych bez
500g malin
250g borówki  amerykańskiej

Mocno schłodzoną śmietankę ubijam mikserem na sztywno. Pod koniec ubijania wsypuję masę śmietanową i delikatnie mieszam mikserem na najniższych obrotach. Tortownicę o średnicy26 cmwykładam bezami, puste miejsca uzupełniam kawałkami bez, następnie smaruję je połową masy śmietanowej. Na masę układam resztę bez i smaruję pozostałą masą. Na wierzchu ciasta układam owoce i wstawiam do lodówki, aby ciasto dobrze się schłodziło. Po wyjęciu z lodówki zdejmuje ostrożnie obręcz i ciasto gotowe.

7832662796_5e31238b84_m.jpg
 
Do góry