Narzędzie dla rowerzystów | twórz profli topograficzny trasy

cube11

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Zrobiłem program internetowy do tworzenia profili topograficznych.
Dzięki temu narzędziu można zaplanować trasę (dystans)
i sprawdzić jak wygląda i ile podjazdów nas czeka.

testuj narzędzie >

Może się komuś przyda - narzędzie jest dla zaawansowanych rowerzystów.


--
 

cube11

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Kilka dni temu zrobiłem kolejną aktualizację programu,
dodałem kilka nowych opcji o które proszą użytkownicy.
– poprawki błędów +
– import plików KML
– powiększanie okna mapy
– nowe zaawansowane opcje konfiguracji: personalizacja okna wykresu
+ własne logo lub zdjęcie + link do swojej strony (może być trasa np.: rajdu, szlaku lub zawodów sportowych: przykład co można uzyskać dzięki nowym opcjom)

ps
Osoby zainteresowane programem będą wiedziały jak z tego skorzystać np: tworząc trasy zawodów z własnym logo
 

cube11

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Kilka miesięcy potrzebowałem na opracowanie nowej wersji.
Teraz GEOCONTEXT-Profiler rysuje profil terenu z importowanych plików GPS.
W łatwy sposób możecie zapisać utworzoną trasę i sobie ją zachować.
Można sprawdzić ile procent naszej planowanej trasy jest pod górę a ile na dół. To tylko niektóre opcje - mam nadzieję wkrótce najlepszego - programu online do tworzenia profili topograficznych.
Testujcie - uwagi jak zwykle mile widziane.

Przykład z Karkonoszy: http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/?topo_ha=20101124727162121

--
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Fajny program i nie wątpię że dużo pracy w niego włożyłeś dlatego wielki szacunek z to dla Ciebie. Bardzo mi się program spodobał i dzięki temu zyskałeś kolejnego użytkownika.
 

filiszklanka

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
59
Punkty reakcji
0
można również skorzystać z narzędzia traseo, aplikację można zainstalować w telefonie lub smartfonie.

Daje ona możliwość zaplanowania trasy (poprzez jej narysowanie na mapie), jak i pobrania tras gotowych (innych użytkowników). Oprócz mapy dostępny jest też wykres obrazujący prędkość jak i wysokość geograficzną.
 

cube11

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Niedawno w programie GEOCONTEXT-Profiler dodałem opcję umożliwiającą pomiar ∡ kąta nachylenia dowolnego
stoku czy wzniesienia. Na stronie programu pod działem "Pomoc" znajduje się filmik instruktażowy.
http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl

Pomiar nachylenia terenu jest w fazie BETA (i tak pewnie pozostanie przez kilka miesięcy),
ale są potrzebni testerzy, którzy podzielą się swoimi uwagami. Będę je czytał i na pewno uwzględnię przy tworzeniu poprawek.
 

cube11

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Po chwili zastoju nowa wersja Profilera,
umożliwia sprawdzenie zasięgu widoczności z uwzględnieniem krzywizny Ziemi. Teraz można już nie tylko tworzyć i importować trasy z GPS
ale również sprawdzić po jakiej krzywiźnie będziemy się poruszać - taka ciekawostka dla długodystansowych kolarzy.

Przykład wykresu z uwzględnieniem krzywizny Ziemi pomiędzy Rysami i Tarnicą w Bieszczadach:
curved_rysy_tarnica.png



---
 
Do góry