Napoje energetyczne zabijają

Status
Zamknięty.

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
No właśnie podobno ten Red bull i jemu podobne są bardzo szkodliwe.No może od razu nic się nie czuje,że coś jest nie tak,pewnie dopiero kiedyś wszystko wyjdzie,ale póki co każdy właśnie to pija,bo nic się nie dzieje.Ale lepiej jest dmuchać na zimne,aby potem nie cierpieć.
 

winyl

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2008
Posty
133
Punkty reakcji
2
Miasto
śląsk
Jeśli się go za dużo pije to pewnie tak ale piwo także szkodzi w dużych ilościach a w niewielkich jest zdrowe na nerki, podobno mleko i kawa też szkodzą
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Kolejny super news z klasycznym początkiem "Najnowsze badania naukowe wykazały że..."
Gdyby się uprzeć to taką etykietkę można przypiąć do 90% artykułów. Badania muszą mieć punkt odniesienia. Ktoś tam dawno niczego nie odkrył i zbadał działanie składników chemicznych (jakich pełno w tych napojach)na organizm człowieka z perspektywy czas. Nie ma jednak mowy o ilości przyjętego skladnika. Zapewne większość ze składników tych napojów jest szkodliwa dla organizmu ludzkiego jednak dawka ma w tym przypadku znaczenie kluczowe. Pomijając to że sama kofeina przyjęta w większych ilościach może być szkodliwa ale idąc tym tropem można powiedzieć że kawa to trucizna i nie pij jej bo zginiesz (w moim życiu przyjęła się zgoła odmienna zasada)
I tym samym dochodzim do starego wniosku - wszystko jest szkodliwe w wiekszych ilościach.

nie można iść tym tropem o którym piszesz, bo 1,2 kawy zawiarają spokojną, normalna dawkę kofeiny w granicach normy, a 1,2 energydrinki mają 5-10 takich dawek :] po za tym zawiera pełno innych składników nienaturalnych, sytentycnych, których naturalna kawa nie zawiera.

serce nie daje rady z takimi ilościami pobudzacza, było pare przypadków zejścia dwudziestoparolatków na zawały serca właśnie przez ten shit.

także 1 w ekstrmalnych momentach można wypić, ale nie popijać tego pare razy w tygodniu , a codziennie to już na pewno.
Red bull lub burn, ja tam nie czuje żeby szkodziły chyba żeby pomieszac z alkoholem,ale co dzisiaj nie szkodzi

jak juz poczujesz to będzie za późno :026:
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Trudno żeby po jednej puszce poczuć, że jest Nam źle:) Ale bardziej szkodliwe są chyba shoty energetyczne w małych buteleczkach.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Nie wiem jakie tam są proporcje ale to logiczne, że musi to być bardziej szkodliwe, skoro jest to bardziej skoncentrowane. W każdym razie chodzi mi o coś takiego:

burnenergyshot.jpg
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Oczywiście,że jakby się tak dobrze zastanowić,to wszystko jest szkodliwe i mleko i mięso i kawa i wszelkie używki.Ale te wszystkie energetyzujące napoje bardziej chyba szkodzą niż jedna filiżanka kawy.Jasne,że jeśli ktoś pija sporadycznie,to chyba nic złego stać się nie może,ale ja bym jednak powstrzymała się od picia takich napojów.Niby są dostępne w sklepach,ale co bardziej znajoma sklepowa,szepcze nam na ucho...niech pani tego nie kupuje...ale dlaczego,tego nie wyjaśnia,bo wiadomo boi się o swoją pracę,a nuż ktoś niepowołany to usłyszy i doniesie do szefostwa?.Do usłyszenia i miłego weekendu.
 

analityk86

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Ja to od zawsze widziałem, że te napoje dziwnie na mnie działają, od razu z żołądkiem rewolucje były ;) A teraz jest potwierdzenie, że nie wnoszą nic dobrego, może się ludzie opamiętają ;D
 

dorrr

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
1
a po co substytuty? bez tego nie dacie rady? zdrowa dieta, ruch, odpowiednia ilość snu i wszelkie dopalacze idą w odstawkę
 

Majv

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Wałbrzych
piwo także szkodzi w dużych ilościach a w niewielkich jest zdrowe na nerki

Z tego co wiem to napoje energetyczne na nic nie są dobre ;)
A z tą energią to różnie bywa.. bardziej działa psychika że będzie się lepiej człowiek czuł niż składniki.

Z tego co widziałem są już gumy do żucia, lizaki, cukierki, żelki itd. o smaku Energy drinków, więc smak też odgrywa ogromną rolę, dlatego ludzie tak to kupują.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Jak piłem takie specyfiki to tylko jako zwykły napój. Po prostu miałem na to ochotę i nie nastawiałem się, że nagle się przebudzę. Jeżeli kogoś interesuje to trwa właśnie spór o tigera. Ciekawe jak się to wszystko zakończy i czy Michalczewski wygra całą batalię:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10383884,Spor_o_Tigera__sad_zakazuje_takze_Blacka.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Wyborcza_biz
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Jeszcze w calej mojej historii nie spotkalem sie z osobami, ktorym zaszkodzil jeden napoj energetyczny, a pracuje na oddz. ratunkowych i karetkach juz 3 lata. Nie znam tez przypadku NZK spowodowanym przez jakis napoj!!!

Faktem jest, ze napoje takie jak np. Tiger, Red Bull itd. zmieszane z alkoholem i w duzych dawkach sa glowna przyczyna tachykardii, ktora moze przyczynic sie do NZK. Ale mowimy tu o mieszankach ,,wybuchowych", lub skrajnej glupocie. W koncu jak ktos wypije mase kaw jednego dnia tez nie bedzie czul sie najlepiej.
 

Valice

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
31
kawa jest zla ,alkohol jest zly ,napoje energetyczne tez ... jak powiecie co jest dobre i na nas zle nie dziala to bedzie szybciej ....
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Ostatnimi czasy okazuje się,że wszystko jest złe,niezdrowe.Ale czasem bywa tak,że trzeba się przekonać o tym na własnej skórze,żeby wiedzieć,że to jest dla nas szkodliwe.Kiedyś mówiono,że masło jest zdrowe,a margaryna nie.Teraz piszą,że margaryna jest zdrowa,masło nie.Podobnie jest i z napojami energetycznymi,których w każdym sklepie jest coraz i więcej i są różne gatunki,dlatego chociaż raz,a każdy chce tego specyfiku spróbować,bo kto by tam czytał drobnymi literkami ostrzeżenia.Na papierosach wielkimi pisze,że są szkodliwe,a wielu jest palaczy.Pozdrawiam.
 

Mag8889

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Koncerny farmaceutyczne już dbają o to, żebyśmy dłużej żyli, ale też dłużej i częściej chorowali ;)
 

thefckyea

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
ja tylko czekam, aż ogłoszą Witamine C jako rakotwórczą witaminę! :)

Nie wiem dokąd to prowadzi, ale chciałbym poznać najnowsze badania naukowców które będą publikowane np. za 15 lat. Już wyobrażam sobie nagłówki gazet 'oddychanie zabija!!!'.

ja piję dużo kawy, herbaty a jak jestem 'po wypłacie' czyli stać mnie na więcej niż chleb z pasztetem to piję magiczny drink o nazwie Crazy Wolf sprzedawany w dużym hipermarkecie za niecałe 2 zyle. Jako wielki przeciwnik snu faszeruje się tymi gównami, ale pozwoliłem sobie poczytać co nieco o działaniu różnych składników, które są w kawie, herbacie i drinkach o specyficznym smaku.

Na pewno cała trójka (ja tu widzę nawiązanie do Trójcy Świętej z Biblii :p) wypłukuje nam magnez i uszkadza żołądek. Na wypłukiwanie magnezu wystarczy... brać magnez? :) Na żołądek jest masa 'regeneratorów' .. wystarczy pójść do lekarza który pomoże nam dobrać odpowiedni. Kawę piję regularne od 8 lat i jedyne co zaobserwowałem, to tyle, że faktyczne istnieje zatrucie kofeinowe i nie polecam prowadzić w tym czasie samochodu :)

Pozdrowiłbym Was popijając Wolfa, ale, że jest 28, a dy wypłaty jeszcze dwa tygodnie to pozdrawiam Was popijając kawę i popalając papieroska :) Te drugie trzeba wkońcu rzucić :]
 

asiulkaa20

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2012
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
32
A ja powiem tak wszystko jest szkodliwe sól, picia nawet te niegazowane zawierają chemie wystarczy poczytać etykietę. Tak i napoje energetyczne szkodzą ale w mniejszych ilościach nie za bardzo szkodzą. Zresztą kiedyś wszyscy umrzemy taka prawda więc nie ma co się przejmować badaniami naukowymi.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja jestem za takimi napojami, ale nie za tym co reklamuje Tyson, bo jakoś nie przekonał mnie a wrecz odrzuciło jak nachalnie reklamuje.
 

leonardofree

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2011
Posty
33
Punkty reakcji
1
Zwykła kawa daje większego kopa niż te napoje "energetyczne".
 
Status
Zamknięty.
Do góry