Napoje energetyczne zabijają

Status
Zamknięty.
R

RedC_zbanowany

Guest
Tak naprawdę, to wszystko w obecnych czasach zawiera niszczące wątrobę dodatki. Nie unikniemy konserwantów, barwników itp.
 

tymbarczki83

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
364
Punkty reakcji
3
Wszystko jest dla ludzi i wszystko stosowane w pewnych granicach nie powinno szkodzić
.
Ja osobiście nie pijam bo po prostu mi to nie smakuje ;) Taki gazowany Vibovit
 

Replacement

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Zach-Pomorskie
Dobrze ktoś zauważył z tymi konserwantami, czasem w pomidorze z pomidora jest tylko nazwa.:)
A co do energy drinków - czasem, lecz nie za często jak najbardziej,szczególnie w czasie wysiłku.Napisano 20 sierpień 2011 - 22:23
Wszystko jest dla ludzi i wszystko stosowane w pewnych granicach nie powinno szkodzić
.
 

Smash334

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2011
Posty
26
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Kraków
Sam mam za sobą pełno wypitych energy drinków, nigdy nie widziałem żadnych skutków ubocznych. Z czasem jednak po prostu przestały na mnie działać, i to czy wypije jeden czy osiem nie ma dla mnie różnicy. Wszystko kwestią przyzwyczajenia.
 

canal

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Słyszałem o gościu co pił regularnie po 2 napoje - butelka zawierała 1l.Po roku serce nie wytrzymało, doszło do poważnego uszkodzenia wątroby i pęknięcia serca
 

Kaka17

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2011
Posty
193
Punkty reakcji
0
też tak słyszałam na szczęcie bardzo tego nie lubię i nie piję:)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
W nadmiarze wszystko szkodzi. Nie tylko energy drinki.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
One są dobre na kaca ;)
Jak ktoś raz na jakiś czas wypije to przecież nic się nie stanie. Ja ostatnio unikam kawy, jak i wszelakich słodzonych napojów. Piję Inkę :D
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Każdy wie,że wszeklkiego rodzaju używki również zabijają,a prawie każdy pali,pije,narkotyzuje się/nie każdy/.A ja jeszcze nie słysza łam,żeby jakikolwiek napój energetyzyjący kogoś zabił. :papa:
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Do tej pory piłem Burn'a lub Tigera niedawno odkryłem [font="arial][size="2"] Moupen Dew Adrenaline imo lepszy smak niż w przypadku dwóch poprzednich. [/size][/font]
 

Smash334

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2011
Posty
26
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Kraków
a piliście kiedyś tego MONSTER, często reklamowane za granicą i będący od czasu do czasu sponsorem róznych imprez sportowych. Mnie smakuję własnie zielony Monster.
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
A mi adrenaline kompletnie nie smakuje - ale ja lubię smak "klasycznych" energetyków jak np. Tiger
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Kolejny super news z klasycznym początkiem "Najnowsze badania naukowe wykazały że..."
Gdyby się uprzeć to taką etykietkę można przypiąć do 90% artykułów. Badania muszą mieć punkt odniesienia. Ktoś tam dawno niczego nie odkrył i zbadał działanie składników chemicznych (jakich pełno w tych napojach)na organizm człowieka z perspektywy czas. Nie ma jednak mowy o ilości przyjętego skladnika. Zapewne większość ze składników tych napojów jest szkodliwa dla organizmu ludzkiego jednak dawka ma w tym przypadku znaczenie kluczowe. Pomijając to że sama kofeina przyjęta w większych ilościach może być szkodliwa ale idąc tym tropem można powiedzieć że kawa to trucizna i nie pij jej bo zginiesz (w moim życiu przyjęła się zgoła odmienna zasada)
I tym samym dochodzim do starego wniosku - wszystko jest szkodliwe w wiekszych ilościach.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
No z tego co słyszałam od znajomego lekarza,to niestety ale nie wszystkie tego typu napoje są wskazane,bo coś tam zawierają szkodliwego dla zdrowia.Faktycznie najbezpieczniejsze są soki,ale tylko takie na których pisze 100%.Smacznego.
 

winyl

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2008
Posty
133
Punkty reakcji
2
Miasto
śląsk
Red bull lub burn, ja tam nie czuje żeby szkodziły chyba żeby pomieszac z alkoholem,ale co dzisiaj nie szkodzi
 
Status
Zamknięty.
Do góry