Napoje energetyczne zabijają

Status
Zamknięty.

szawi69

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2011
Posty
207
Punkty reakcji
8
Wiek
37
Miasto
strzelin
niech zachecaja. od czasu do czasu mozna strzelic puche po nieprzespanej nocy. ale jak widze szwagierke idaca na nocke z dwiema butlami, 1l kazda - mam ochote krzyczec. tez zaczynalem na nockach, potem byly pierwsze zmiany i w koncu drugie tez. jak odstawialem, to nie moglem sie pozbierac. nie wiedzialem co sie dzieje i gdzie jestem. to tzw. chwilowe turbo chemiczne. lepiej zaufac "malej czarnej". no i dziwnym zbiegiem okolicznosci zaczely sie moje dolegliwosci sercowe.
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Najnowsze badania naukowe opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition wskazały, że regualrne spożywanie napojów energetycznych zawierających szkodliwe substancje takie jak tauryna, prowadzi do poważnego zniszczenia wątroby oraz komórek kory mózgowej! Picie popularnych „energiserów” według badań skraca życie o średnio pięć lat! Czy istnieje zatem zdrowa alternatywa? - http://www.znajdzies...tyczne-zabijaja

Wg. jeszcze nowszych badań okazało się, że tauryna lub kofeina jednak nie zabija [tzn. nie chodzi po ulicy z nożem późną porą] i można spokojnie pić energizery tak jak ja albo moi znajomi którzy od wielu lat piją je dosłownie litrami. Powtarzam - to NAJNOWSZE badania.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Może te napoje nie zabijają,ale z pewnością nie są zdrowymi napojami. Zresztą w pewnym sensie nawet uzależniają,jak lody czy kawa.A tego należy się wystrzegać,dla własnego zdrowia.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Może te napoje nie zabijają,ale z pewnością nie są zdrowymi napojami. Zresztą w pewnym sensie nawet uzależniają,jak lody czy kawa.A tego należy się wystrzegać,dla własnego zdrowia.

Lody uzależniają ? :mruga:
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Uzależnia właściwie wszystko co posiada kofeinę. To silnie uzależniająca używka i niestety bardzo trudno się z tego wykaraskać. Organizm z czasem potrzebuje coraz większych dawek, a ich brak powoduje zwłaszcza nadmierną senność. To nie wymysł, to własne, wieloletnie doświadczenie. Napoje energetyzujące to ta zła wersja kofeiny, ale niektóre są np. z sokiem i smakują całkiem dobrze. Kawa jest za to niezdrowa dla nerek. I tak źle i tak niedobrze.
 

project.friendship

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
W nadmiarze każdy energetyk szkodzi. Pewnie jedne są mniej, inne bardziej szkodliwe - w zależności od składu i ilości kofeiny. Ja piję 2 kawy dziennie (parzone, nie jakieś rozpuszczalne) i mam nadzieję, że nie jest to bardziej szkodliwe niż fast-foody ( z tych nie korzystam ) i energetyki sprzedawane w puszkach (też nie piję). Nie zauważyłem, żeby organizm domagał się trzeciej kawy (piję w regularnych porach, jak przychodzi TA pora, to organizm krzyczy "kawy!", ale w innych siedzi cicho).
 

JaGuru

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
a kto wie co oni tam dodają. Co to znaczy nabój energetyczny? nawsadzają tam pełno cukrów które spalają się w pierwszej kolejności. Cena tych napojów jest kosmiczna.

Ja mam tańszy sposób - szklanka wody i 4 łyżeczki cukru, wyjdzie na to samo.
 
Status
Zamknięty.
Do góry