Napoje energetyczne z wódką !?

Murzyn Biznesmen

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2011
Posty
85
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Kraków
Witam! :)
Pijecie często lub piliście kiedyś np. Red bulla z wódką ?
Co o tym sądzicie, bo niektórzy mówią że jest to bardzo szkodliwe dla zdrowia. Mi osobiście smakuje red bull z zimną wódką od czasu do czasu pijam i muszę przyznać, że jest mocna faza po tym (ostatnio nawet przesadziłem :D)
 

Attachments

  • Red_Bull__Wodka_NW.jpg
    Red_Bull__Wodka_NW.jpg
    60,5 KB · Wyświetleń: 1

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie powinno się pić wódki z napojami energetycznymi, bo może się to skończyć dość tragicznie. Energetyk podnosi ciśnienie, przyspiesza bicie serca, wódka działa zupełnie odwrotnie. Dlatego człowiek pije, bawi się zaje*iście, jest pijany, czuje działanie alkoholu, ale nie jest zmęczony i nie odbiera tego tak jak picia samej wódki ze względu na działanie kofeiny, tauryny i innych zawartych w energy drinkach substancji. Problem pojawia się kiedy przestajesz pić, alkohol krąży w organizmie, a kofeina przestaje działać. Wtedy masz obniżone ciśnienie od wódki plus obniżone ciśnienie związane z "odparowaniem" energetyka co może doprowadzić do zapaści a co za tym idzie do śmierci. Pomyśl o tym następnym razem kiedy postanowisz napić się wódki z red bullem.
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Ja tego szitu nawet samego nie piję (przykre doświadczenia w nocy po koncercie, wszystko boli, chce ci się spać, ale nie możesz bo cię red bull trzyma... straszne uczucie) a co dopiero z alkoholem. Już lepiej wypić 2 razy więcej alko niż wódkę z tym gównem.

(ostatnio nawet przesadziłem )
Czy to powód do dumy? Może i dla 13 latka, ale dla dorosłego człowieka powinien to być raczej powód do wstydu.
 

Murzyn Biznesmen

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2011
Posty
85
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Kraków
Ja tego szitu nawet samego nie piję (przykre doświadczenia w nocy po koncercie, wszystko boli, chce ci się spać, ale nie możesz bo cię red bull trzyma... straszne uczucie) a co dopiero z alkoholem. Już lepiej wypić 2 razy więcej alko niż wódkę z tym gównem.


Czy to powód do dumy? Może i dla 13 latka, ale dla dorosłego człowieka powinien to być raczej powód do wstydu.
W sumie to nie jestem z tego dumny, ale impreza była zaj*bista i miło wspominam ten ostatni raz kiedy to piłem właśnie wódkę z red bullem.
Fakt, że chwalenie się ile to się nie wypiło to atrybut dzieciaków, ale w końcu o tym jest temat. POZDRO
 

MegiQ

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Mieszanie napojów energetycznych z alkoholem jest NIEBEZPIECZNE! Uważajcie na tego typu mikstury, bo są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Możecie mieć problemy z sercem. Szkoda życia!
 

Zbys

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Mieszanie napojów energetycznych z alkoholem jest NIEBEZPIECZNE! Uważajcie na tego typu mikstury, bo są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Możecie mieć problemy z sercem. Szkoda życia!

Potwierdzam, u mnie wsrod znajomych panuje taka moda na picie drinkow - energetyk plus wodka.. powiem szczerze ze mnie nie tylko to dziwi, ale przeraza. Rozumiem ze po tygodniu pracy kazdy ledwo stoi na nogach wiec energetyk pomaga nie zasnac na najblizszym wolnym miejscu, dodatkowo alkohol rozluznia i odstresowuje ale jakim kosztem. Wiem ze wszystko jest dla ludzi ale bez przesady. Moim zdaniem już lepiej jest zamówić sobie jakiegos fajengo drinka z np podwójną ilościa alko, lub zmieszać wódkę z wodą, sokiem, mrożoną herbatą ;)
 
T

TheWojtaSZ

Guest
RedBull czy BURN to wielkie :cenzura:. Ten produkt do życia jest nie potrzebny. Oni nam wcisnęli taki kit, że dzięki temu będziemy tacy i sracy. A ludzie się nabrali, a że ma fajny smak to kupujemy.
NIE PIJ TEGO!
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Przede wszystkim kofeina wzmaga działanie alkoholu i tu jest problem. Ja lubię drinki z Burnem tropical, zwłaszcza z dodatkiem Cura Cao.
 

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
Odkąd usłyszałam,że jest to szkodliwe dla zdrowia staram się nie pić. Nie ma sensu. Wolę napić się piwa :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Oj, zaszkodziła. Bywały już przypadki, że wywróciła na plecy.
 

wojtek432

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Pl
czasem się takiego zamówiło, ale jak przeczytałem o konsekwencja takich mieszanek, to dziękuję bardzo. Gigantyczne problemy z sercem to przede wszystkim, potem wątroba i żołądek. Nie ma co, zdrowie jest jedno.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Napojów tych nie powinno się mieszać z alkoholem, ponieważ mogą powodować złudne uczucie trzeźwości, a także z tego powodu, że zarówno alkohol jak i kofeina wywołują szybszą diurezę, przez co może dojść do odwodnienia organizmu, jak i do zdecentralizowania układu krążeniowego i przez to jego nadmiernego obciążenia. W związku z tym może dochodzić do utraty przytomności, przytłumienia ośrodkowego układu nerwowego, tachykardii jak i innych niemiarowości serca.


źródło: wikipedia
 

wlascicielek2

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2011
Posty
309
Punkty reakcji
11
piłem kilka razy tak, ale już nie mam zamiaru...

Lepiej walić czyściocha i przepalać go petem, niż pić z energetykiem
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Ooo tak! Masz rację ;)

Energetyki dobre to są po imprezie. Na kaca. Też kiedyś słyszałam, że mieszanie tych trunków może spowodować zapaść.
 
Do góry