Najzdrowsza kawa

AgaO

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2016
Posty
8
Punkty reakcji
0
Prawda, jak już ktoś musi pić kawe, niech pije normalną, najlepiej z ekspresu. Kawa rozpuszczalna nawet nie stała obok kawy
 

Tananek

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
72
Punkty reakcji
4
Próbowałem kiedyś tej zielonej, no nie dało się, nawet te smakowe są paskudne :p Piję zwykłą sypaną, dwie dziennie, z mlekiem i nie widzę negatywnych skutków ;)
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Ja lubię Inkę, wiem, ze to dla wielu nie kawa, ale ja ja kocham od dzieciństwa :D
 

kawowy_maniak007

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2018
Posty
2
Punkty reakcji
0
Panna_nikt77 napisał:
Nie od dziś wiadomo, że picie dużej ilości kawy szkodzi zdrowiu. Teraz na rynku są setki gatunków kaw. Różnią się nie tylko smakiem, ale i metoda przyrządzania. Którą kawę wybrac i jak ja zaparzyć aby była jak najmniej szkodliwa? Czy kawa w kasułkach jest lepsza czy gorsza od np. ziarnistej? Czekam na Wasze opinie.
ja polecam kawę prost z palarnia kawy blueorcacoffee.pl maja sklep z kawą pod adresem blueorcacoffee.pl super świeże i smaczne kawy!
 

Sandra112

Zbanowany
Dołączył
11 Październik 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
Chyba nie maa najzdrowszej kawy. Ja kupuje tylko oryginalną z BOGACTWOKAW Smaczna i aromatyczna każdego dnia.
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
Bez znaczenia czy pijesz kawe z kapsułek, ziarnistą czy rozpuszczalną i tak kawa będzie wypłukiwać z Twojego organizmu magnez i wapń.:) Ja przez zbyt dużą ilość kawy miałam problemy ze skurczami nóg i mrowieniem w rękach. Pomogła mi zielona Piwniczanka, która dzięki zawartości wapnia i magnezu w idealnych proporcjach 2:1, pozwala na jak najlepsze przyswajanie tych minerałów do organizmu :)
 

leworeczny

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Nie mogłem się nauczyć pić porządnej kawy z ekspresu, ciągle niestety rozpuszczalna. Ale od dwóch lat piję tylko z ekspresu. Nie mam żadnych problemów. Jedna kawka dziennie jest ok :przewraca:
 

adrika0

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2018
Posty
18
Punkty reakcji
0
Ja jakiś czas temu też nie przepadałam za kawą, teraz piję dosłownie kilka w tygodniu. Ale nie mogę się przekonać do czarnej, jeszcze chyba na to za wcześnie. Lubię za to kawę z dużą ilością mleka. Ale chyba przy takich ilościach to nie jest jakość szczególnie szkodliwe
 

dluor

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2019
Posty
3
Punkty reakcji
0
Nigdy nie próbowałam kawy w kapsułkach i nie wydaje mi się, że kiedykolwiek miałabym to zrobić. Od jakiegoś czasu piję kawę z expresu i jestem bardzo zadowolona. Dla mnie najlepszą mieszanką jest pół na pół Robust i Arabica. Ta pierwsza ma dużo kofeiny ale za to jest trochę gorzka. Arabica ją równoważy. Dla mnie to jest najlepsza mieszanka.
 

alina.kuta

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrocław
Moim zdaniem, każda kawa ma podobne właściwości, smakoszem nie jestem ale jak dla mnie każda smakuje tak samo lol
 

elusia617

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2020
Posty
19
Punkty reakcji
0
Ja zastępuje kawę herbatką YERBA MATE . polecam są rożne smaki pychotka.
 

elusia617

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2020
Posty
19
Punkty reakcji
0
Mi to się wydaje że każda kawa smakuje tak samo, nie wiem nie umiem dostrzec różnicy, pewnie nie piłam żadnych drogich wymyślnych kaw ale nie umiem ich rozróżniać.
 

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
87
Punkty reakcji
0
Kawa po koreańsku
Składniki
2 szklanki
4 łyżki kawy ( dobrze sprawdzi sie https://studiokawy.pl/produkt/kawa-ziarnista-blue-bird-republic-blue-grosbeak-1kg/ }
4 łyżki cukru trzcinowego lub kryształu
4 łyżki ciepłej wody
2 szkl. mleka moze być zimne z kostki lodu ( ja zamrażam kawę, kostki lodu zrobione z wody rozcieńczają kawę ) lub ciepłe
Do miski wsypać kawę, cukier, wlać ciepłą wodę i ubijać na najwyższych obrotach miksera do rozpuszczenia się cukru, i uzyskania puszystej pianki.
Do szklanek przelać ciepłe/ lub zimne mleko, i na wierzch nałożyć piankę kawową, można to zrobić łyżką, lub użyć rękawa cukierniczego.
Wierz można posypać tartą gorzką czekoladą.
Smacznego
 

Jankka

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2024
Posty
2
Punkty reakcji
0
Najgorsza chyba rozpuszczalna...
To jest często spotykany mit, że kawa rozpuszczalna jest najgorsza albo niezdrowa. Oczywiście chodzi o "czystą" kawę, a nie taką w saszetkach w których jest masa cukru i innych dodatków typu sztuczne mleko itp. Kawa rozpuszczalna może spokojnie być alternatywą dla zwykłej kawy. Dla ciekawych tematu tutaj https://centrumdietetyki.com/czy-rozpuszczalna-kawa-jest-zdrowa/ można znaleźć więcej na ten temat.
 
Do góry