Najsmutniejsza piosenka rock-metal

gearuka

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Miasto
Lublin
No to ja dodam jeszcze
3 zapalki, 51 TSA
Hunter: pomiedzy pieklem a niebem
Pink Floyd Hey U
:niepewny:
Hey You nie jest smutną piosenką. Jej tekst jest pełen pozytywnego przekazu i nadziei, tym bardziej jest to zrozumiałe w kontekście całego The Wall. To utwór podnoszący na duchu po skrajnie pesymistycznym przekazie pierwszej płyty, jakby bohater przez chwilę czuł szczęście a po chwili znów atakowany jest samotnością i obojętnością ("Is There Anybody Out There"). Przynajmniej takie jest moje spojrzenie. Jeśli miałbym wybrać jeden smutny utwór na pewno nie poszedł bym na tanie chwyty za serducho, w stylu "Nothing Else Matters" czy innych HIMów, to jest tanie i płytkie. Uważam, że Przekaz i klimat powinien być naturalny, bliski odbiorcy, tylko wtedy może jakoś dotrzeć. Za taki utwór uważam punk kulminacyjny depresyjnego klimatu pierwszej płyty The Wall, czyli "Goodbye Cruel World".
 

domin14

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
A ja powiem szczerze, że się smucę przy piosence Evanescene - Bring Me To Life.
 

Patra82

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2009
Posty
57
Punkty reakcji
3
Vintage- Smutny
Smutny Vintage

albo Vintage Nieprzytomny
Niestety nie mam jej na Youtubie :/ ale mam ją tu [ciach] w folderze Muzyka-> Vintage-> Inne. Można posłuchac.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Hey You nie jest smutną piosenką. Jej tekst jest pełen pozytywnego przekazu i nadziei, tym bardziej jest to zrozumiałe w kontekście całego The Wall. To utwór podnoszący na duchu po skrajnie pesymistycznym przekazie pierwszej płyty, jakby bohater przez chwilę czuł szczęście a po chwili znów atakowany jest samotnością i obojętnością ("Is There Anybody Out There"). Przynajmniej takie jest moje spojrzenie. Jeśli miałbym wybrać jeden smutny utwór na pewno nie poszedł bym na tanie chwyty za serducho, w stylu "Nothing Else Matters" czy innych HIMów, to jest tanie i płytkie. Uważam, że Przekaz i klimat powinien być naturalny, bliski odbiorcy, tylko wtedy może jakoś dotrzeć. Za taki utwór uważam punk kulminacyjny depresyjnego klimatu pierwszej płyty The Wall, czyli "Goodbye Cruel World".
Z jednolitą interpretacją The Wall nie jest łatwo. Całość oscyluje wokół pesymistycznego klimatu. Nawet tam gdzie pojawia się u Pinka nadzieja, miesza się ona ze smutkiem. Jest tak, bo cała płyta unika dosłowności, co jest cechą dobrej sztuki.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Rzadko słucham dołującej muzyki ale dorzucę tu piękny, melodyjny "The Eldar" Blind Guardiana. W ogóle na płycie "Nightfall" sporo smutku.

A jeśli chodzi o "Nothing else matters" to dla mnie też jest optymistyczna. Już bardziej muzyka jest smutna, ale w tekście widzę więcej pozytywów niż pesymizmu. Mnie ta piosenka zawsze podbudowuje. Mimo, że autor tekstu napisał go po śmierci matki, czy jakoś tak.
 

Alvares

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2009
Posty
39
Punkty reakcji
2
Poprawka: pozycje, które wcześniej wymieniłem to utwory muzyczne, nie piosenki.
Z tymi drugimi będzie ciężej. :niepewny: Nie gustuję specjalnie w tzw. smutnych piosenkach, jeżeli poszukuję czegoś naprawdę melancholijnego - sięgam po piękne utwory muzyczne z ekstremalnych gatunków muzyki metalowej (przeważnie).

Czy lubię czy też nie, znam parę smutnych piosenek i mogę podać tytuły:

Evanescence - My Immortal
Slipknot - Snuff (spełnia wymogi, chociaż nie lubię kapeli, polecam niechętnie)
Metallica - Mama Said (kłaniają się moje sentymenty :) )
In Flames - Metaphor
In Flames - Evil In A Closet


Na mojej liście odtwarzania też się coś znajdzie:

In Extremo - Tanz Mit Mir (daje wrażenie dość smutnego melodycznie)
Manegarm - Den Gamle Talar
Manegarm - Vaggvisa (klimaty bardziej folk, chociaż stworzone przez zespół metalowy)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
ballady Motorhead jakoś mi nie pochodzą

Whitesnake - Ain't No Love In The Heart Of The City

Mam też wersję live tej piosenki - rozpierdalacz jednym słowem :)

http://www.youtube.com/watch?v=kV6qpU2fCpE
 

dudu66

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2010
Posty
80
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Z przed monitora
Sabaton - Cliffs of Gallipoli,

Piosenka jest o masakrze Brytyjczyków, podczas desantu morskiego pod Gallipoli.

Gunsi - Estranged

Sisters of Mercy - 1959,

Świetne gothowe granie na ... fortepianie :]
 

Nekson

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
188
Punkty reakcji
0
Miasto
Osw.
My immortal - Evanescence.
Ogólnie te akustyczne piosenki są dla mnie smutne.
 

Persefona

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Śląsk
Ozzy Osbourne - Dreamer,
Pantera - Cemetary Gates,
Katatonia - Saw You Drown,
ich cały poprzedni album - Brave Murder Day,
nastrój tak melancholijny że żyły można ze szczęścia otwierać,
cała twórczość Shining
i mój absolutny faworyt w tym temacie
Black Label Society - In This River
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Brave Murder Day? Do cięcia się polecam Dance of December Souls.
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Czytałem coś kiedyś o Shining. Podobno bardzo wymagająca muzyka. Co na początek polecisz?
 

Persefona

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Śląsk
Czytałem coś kiedyś o Shining. Podobno bardzo wymagająca muzyka. Co na początek polecisz?
To jest kwestia indywidualna, zależna od nastroju etc.etc. Najbardziej chyba lubię The Eerie Cold choć całość jest genialna, muzyka to niezidentyfikowana mieszanka death'owo - doom'owo - nie wiadomo jaka, plus genialny wokal Kvarforth'a podobny jak Attila Csihar. Tylko oni dwaj mają takie depresyjne skale wokalne od "darcia mordy do momentów płaczu" poza Atillą nikt tego nie potrafił aż tu nagle pojawia się Niclas Kvarforth.
 

gzem

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Jelenia Góra | Wrocław
Chociaż za samym zespołem szczególnie nie przepadam to mają genialną piosenkę którą bym zaliczył do smutnych:
Dżem - List do M.
no i dalej
Rammstein - Mutter
Gary Jules - Mad World
SOAD - Roulette [już wspomniane]
Coma - Ocalenie
 
Do góry