Najskuteczniejszy lek na trądzik?

45Anneta

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Nie ma jednego preparatu, który skutecznie pozwoliłby na wyeliminowanie zmian skórnych. Łojotok i trądzik są chorobami o różnym podłożu, dlatego leczenie także jest odmienne. W przypadku nasilonych zmian trądzikowych konieczna jest wizyta u dermatologa, który ustali przyczynę dolegliwości i zaordynuje najwłaściwsze leczenie. Niezmienna dla każdego rodzaju problemu ze skórą jest codzienna higiena.

racja, aczkolwiek mi duac pomógł przynajmniej na początku :)
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Na rynku jest wiele preparatów przeciwko trądzikowi. Ale kazdy z nas ma inna cerę i jednemu dany preparat pomoże a drugiemu nie więc. Zamiast wydawać kase na różnego rodzaju preparaty anty trądzikowe lepiej udać się do dermatologa powiedziec, że ma sie problemy z trądzikiem a on zaleci nam maści dostosowane do naszej cery tak by nam pomogły.
 
S

Sevengreem

Guest
Mnie pomogła Belissa Cera polecona przez Pana Dermatologa i koleżankę kosmetyczkę. Trochę byłam sceptyczna do przyjmowania takiego czegoś jak tabletki na cerę, bo po prostu w to nie wierzyłam, a też nie chciałam przystać na wcześniejszą propozycję brania pigułek antykoncepcyjnych. Mniejszym złem wydała się mi Belissa. Cena jej przekonała mnie trochę do tego pomysłu - niska, więc dlaczego nie spróbować chociaż jednego opakowania? W końcu zamówiłam trzy i jestem mile zaskoczona efektem. Belissa Cera w moim przypadku zdziałała cuda. Nie tylko wygładziła ładnie skórę twarzy, ale zatrzymała pojawianie się nowych wyprysków i pryszczy. W dodatku wzmocniła włosy, więc znalazłam preparat dwa w jednym.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Najlepszym lekiem jest absolutny brak leków. Mi pomogło, a problem ciągnął się przez długie lata.
 

Darszi

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Trzeba skonsultować się z dobrym lekarzem, jeśli chodzicie do jakiegos dermatologa od dłuższego czasu i nie ma efektów to trzeba zmienić lekarza, tez tak kiedyś miałam, trafiłam do innej lekarki i problem się rozwiązał.
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Jedynym skutecznym lekiem jest Izotek (izotretynoina). Przepisywany zazwyczaj od 18 lat, dobija trochę wątrobę, trzeba stale robić badania krwi. Ale warto. Nie należy tego stosować na lekkie stany trądzikowe (od tego są lżejsze specyfiki).
 
W

wiki9969

Guest
Mnie lekarz przepisał Duac i pomogło.

Gdzieś wyczytałam, że dobrym sposobem na trądzik są pijawki. Ale na nie to chyba mało kto się zdecyduje. ;)
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Każdy sobie radzi jak może. Gdy czuję spoconą skórę twarzy, po prostu przemywam ją szarym mydłem. I codziennie po wieczornym myciu przemywam ją tonikiem/spirytusem salicylowym, a potem smaruję zwykłym Tormentiolem.
 

majocha

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2013
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Seks, naprawdę. A potem ciąża, najbardziej.

A tak bardziej poważnie to nie ma co kombinować z domowymi sposobami czy różnymi specyfikami tylko udać się do dermatologa. On zdecyduje czy potrzebna jest seria antybiotyków czy wystarczą inne specyfiki. Moja siostra miała robioną na zamówienie specjalną mieszankę dobraną pod rodzaj (13zł) rewelacja.

Potem wystarczy co jakiś czas odwiedzić kosmetyczkę. Czy to mikrodermabrazja czy peeling owocowy, a efekt i spokój gwarantowany na długi czas.
 

ines91

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2010
Posty
52
Punkty reakcji
0
brałam przez 3 miesiące antybiotyk i maść, kóra strasznie wysuszała mi skórę, w końcu zrezygnowałam z leczenia, bo po chwilowej poprawie było tylko gorzej, a leki, które zapisała mi dermatolog były strasznie drogie, postawiłam na naturalne sposoby: używam zwykłego mleczka i toniku nagiętkowego dwa razy dziennie, potem smaruje lekkim kremem nawilżającym niezatykającym pory, jem mniej wszelakich słodyczy, piję więcej wody i naparu z bratka i poprawa jest ogromna, trądzik pogarsza także makijaż, więc radziłabym zrezygnować z podkładów, pudrów itp, a napewno pojawią się efekty :)
 

anitta

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
ines91 napisał:
używam zwykłego mleczka i toniku nagiętkowego dwa razy dziennie, potem smaruje lekkim kremem nawilżającym niezatykającym pory, jem mniej wszelakich słodyczy, piję więcej wody i naparu z bratka
Potwierdzam, to i na mnie zadziałało, chociaż zamiast bratka (nie przepadam za herbatkami) brałam suplement oczyszczający cerę - Nonacne.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Max napisał:
Jedynym skutecznym lekiem jest Izotek (izotretynoina). Przepisywany zazwyczaj od 18 lat, dobija trochę wątrobę, trzeba stale robić badania krwi. Ale warto. Nie należy tego stosować na lekkie stany trądzikowe (od tego są lżejsze specyfiki).
Zgodzę się w zupełności, że ten lek jest najskuteczniejszy. Nie jest to jednak skuteczność stuprocentowa, również po takiej kuracji zdarzają się nawroty choroby. Poza tym, wymaga on ogromnej wytrwałości, ponieważ efekty uboczne, których posiada sporo, występują dość często.

Ja oprócz wszelkich leków, które tylko podrażniały mi cerę, odstawiłem jakiś czas temu mleko i ogólnie wyroby mleczne. Raz, że na żołądku jest mi dużo lżej, gdy nie spożywam tej białej cieczy, a dwa, że nie wyskakują mi już takie ropne. Obecnie jestem praktycznie gładki!
 

olek91

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witajcie

Zapewne jak większość z was próbowałem na sobie wielu cudownych sposobów na wyleczenie trądziku, ale bezskutecznie. Byłem przed decyzją przyjmowania Izoteku (który mógł tak naprawdę zniszczyć moje zdrowie), ale wcześniej na szczęście znalazłem amerykański produkt, który pomógł bardziej niż wszystkie poprzednie produkty zebrane do kupy. Trądzik w 95% zniknął z twarzy, jedynie pozostały niewielkie przebarwienia. Teoretycznie one również powinny po jakimś czasie zniknąć, ale już więcej nie zamawiałem bo jednak trochę to kosztowało. Na tej stronie znalazłem info o tym leku "leczenie-tradzik.blogspot.com" możecie sobie sprawdzić jeśli chcecie
 

resia3

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
tutti frutti napisał:
Moim zdaniem IZOTEK. Mówię z doświadczenia.
Z tego co wiem to IZOTEK ma negatywny wpływ na nasz organizm. Lepiej więc zaopatrzyć się w lek, który jest bezpieczny - NONACNE. Działa podwójnie - usuwa wypryski i zapobiega, aby nie pojawiały się nowe.
 

Boczek952

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Jest na prawdę wiele lekarstw i sposobów domowych na tak zwany trądzik lecz większość z nich po prostu nie pomaga . Trądzik był moim strasznym kompleksem dopóki koleżanka poleciła mi Nonacne . Jest to lek w tabletkach który niweluje trądzik . Moja twarz wygląda o niebo lepiej odkąd go stosuję . Kupowałem tutaj nonacne.pl/
 

pchelka1234

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
Mojej siostrze pomaga curiosin. smaruje krosty na wieczór i i po paru dniach nie ma po nich śladu. Ja z koli smaruję nim moje suche skórki na łokciach i też świetnie się sprawdza także żel jest wielozadaniowy.
 
B

bajderman

Guest
Większość nie pomaga, to prawda, sama przerobiłam w sumie 4 różne środki - efekt dało dopiero wprowadzenie iqface. Wtedy faktycznie skóra z dnia na dzień wyglądała coraz lepiej. Podejrzewam, że chodziło po prostu o naturalny skład. Z czasem wszystko powróciło do normy i sądzę, że to dzięki temu trądzik już u mnie więcej nie powrócił.
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
jak nic nie pomaga to podobno ostatecznoscia jest izotek. moja siostra w liceum sie nim leczyla i do teraz ma skore jak marzenie
 
B

bajderman

Guest
Podałam to co działa w poprzednim wpisie, tylko to musi być dłuższa kuracja na iqface - zobaczycie, że po jakimś czasie będzie to wyglądało o wiele lepiej. W moim przypadku zmiana była diametralna, od tamtej pory jest bez porównania lepiej, bo pryszcze nigdy więcej nie powróciły - można powiedzieć, że skóra wygląda optymalnie.
 
Do góry