Najpiękniejsze miasto

Któro miasto na Podkarpaciu jest najpiękniejsze?

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Lancut jak najbardziej. Przepiekny zespol palacowo - parkowy. Lubie takie miejsca. Iwonicz tez swietny - mnostwo zieleni, wzgorza i widok na gory. W Rzeszowie maja lotnisko w Jasionce i pare dawnych zabytkow, poza tym nie jestem szczegolnie Rzeszowem zafascynowana.

Co masz w tym Łańcucie? Sam pałac to nie całe miasto. W Rzeszowie masz przynajmniej bardzo dobrze utrzymane budynki (głównie kamienice) , zwłaszcza na ulicy Grunwaldzkiej i na ulicach z nią sąsiadujących.
 

cineksadki

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
36
Punkty reakcji
1
Ja również wybrałem Ustrzyki Dolne. Dlaczego? Może małe miasteczko, ale ma swój własny klimat. Władze w ostatnich latach bardzo wzięły się za nie i widać efekty.
 

Obaak

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Krosno, mieszkam to i cenie to miasto, choć muszę przyznać ostatnio zaniżyło swój poziom :p :lol:
 

luisbunuel

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Najpiękniejszym miastem w Polsce płd-wsch jest wg mnie Sandomierz. Ładny jest też Przemyśl,ale jest tam bardzo niebezpiecznie.
 

aciddrinker69

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2010
Posty
9
Punkty reakcji
2
Rzeszów! Ostatnie juwenalia były genialne.Właśnie po nich uświadomiłem sobie, że kocham to miasto:)
 

haima

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
361
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Dębica i okolice.

Może i Dębica jest ładna (nie najpiękniejsza), ale mimo wszystko jest miastem tak zacofanym że aż szkoda gadać... mieszkałam w kilku miastach, ale jeszcze z żadnego nie pragnęłam tak bardzo uciec jak z Dębicy... najgorsze 10 lat mojego życia.

W ankiecie stawiam na Przemyśl - jest pięknym miastem! Ma coś w sobie :)
 
A

adell1877

Guest
Nie ma co Rzeszów! Pracowałem 3 lata w Warszawie i spotkałem wielu ludzi, którzy byli zachwyceni Rzeszowem. Mówili, że piekne miasto, czyste, szczególnie w te święta każda ulica miała inny wystrój.
 

grzesq1983

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
1
Witam, to moze ja tez sie wypowiem w tym temacie. Bezapelacyjnie Przemysl na podkarpaciu jest najpiekniejszym miastem i jestem zdziwiony ze w tej sondzie wygrywa Rzeszow a nie Przemysl, gdyz Rzeszow co prawda jest miastem ladnym, ale nie pieknym. A piekno to nie odrestaurowane kamieniczki i uliczki(a Rzeszow je ma poniewaz jest stolica i cala kase z wojewodztwa bierze dla siebie) ale na to sklada sie to co posiada Przemysl (polozenie, zabytki, historia, klimat, wielokulturowosc, tradycja itd...). Takze jestem pewny ze gdyby te sonde wypalnialy osoby z poza podkarpacia to Przemyśl byl by w niej pierwszy gdyz jest najpiekniejszym miastem na podkarpaciu i nie tylko. A kto inaczej twierdzi to albo nigdy w Przemyslu nie byl, albo jest to wynikiem niecheci regionalnych i zazdrosci
 

maxwellek

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Zgadzam sie w 100% procentach z przedmowcą. To że Rzeszów prowadzi jest wielka kpiną...co w tym "beton city" jest takiego pięknego domy handlowe??? Moim zdaniem to własnie Przemyśl powinien prowadzić bez dwóch zdań. Nie będę już pisał dlaczego tak uważam. Sądzę, że grzesq1983 w swojej wypowiedzi zawarł wszystko konkretnie. Pozdrawiam wszystkich uważających Przemyśl za najpiekniejsze miasto podkarpacia:)
 

Iwona1608

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Dębica;d da się znaleźć parę ładnych miejsc. :] i jest też parę miejsc gdzie można spotkać się ze znajomymi :sexy: :piwko:
 

topiciel

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
3
Najładniejszym miastem, najczystszym i najbardziej zadbanym jest Rzeszów, byłem w wielu miastach ale Rzeszów jest z nich wszystkich najładniejszy, dziwie się że ktoś w ogóle jest zafascynowany Przemyślem, Rzeszów pod względem estetycznym jest dla Przemyśla nie osiągalny.
 

gerso

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Krk
każdy wybiera praktycznie swoje miasto, czy to z sentymentu czy z automatu, statystycznie będzie przewodził Rzeszów to zrozumiałe... ale równolegle w temacie najbrzydszych miast ten sam Rzeszów przoduje w wypowiedziach... i gdzie tu wiarygodność? :sexy:
 

sośnina

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mieszkam aktualnie przez chwile w Sanoku, ale to bardziej z braku laku, powiedzmy ze tu ugrzazlem. Ostatnio odwiedzila mnie kuzynka, okazalo sie ze nie ma tu co zwiedzac, deptak polaczony z niedawno odremontowanym rynkiem i tzw. "placem pedala", niedaleko zamek, do ktorego zeby wejsc trzeba zaplacic 10 zlotych. Sam zamek z zewnatrz nie wyglada nawet jak dworek, w srodku nie ma nic ciekawego. Jest jeszcze park z kopcem Mickiewicza i punktem widokowym, z ktorego i tak nic nie widac bo wszystko zaslaniaja drzewa. No nie moge zapomniec o skansenie, czyli porozrzucanymi replikami starych kosciolkow i chat. Gdzies tam w srodku jest tez wystawa ikon zebranych z calego podkarpacia a nawet okolic. I tyle, nie ma w Sanoku nic wiecej. No nie licze MOSiR'u i toru lodowego, bo to nie zabytki...

W sondzie wybralem Lesko. Uznalem ze tam jest wieksza tolerancja na innosc ludzi. W slynnym Leskim szpitalu pracuje doktor, ktory jest murzynem, inny znowu jest karlem i jakos nikt sie tym nie przejmuje. A co mamy w sanockim szpitalu? Siostre zakonna, ktora jest lekarka i zamiast leczyc tlumaczy pacjentom jak godnie umrzec... Po deptaku w Sanoku przeszla sie raz rastafarianska grupka znajomych, ktora jak magnes przyciagala wzrok przechodniow. Slychac bylo uszczypliwe komentarze... Ech, szkoda gadac.
A Brzozow? Slynie z kiepskich kierowcow i mlodych ludzi jezdzacych na imprezy zeby sie wprosic, napic sie za darmo i zdeptac dobra zabawe w zalazku.

Iwonicz Zdroj byl ladny zaraz po remoncie sanatorium, teraz to sie wszystko postarzalo i popsulo, farba odpada, to juz nie to samo...

W Jasle rzadzi mafia :)
Nie no, ale ogolnie jest niebezpiecznie. Wpadnie jakis nowy do miasta i bedzie sie chcial popisac ze jemu wszystko wolno,bo ma kase, to lokalna grupa szybkiego reagowania natychmiast wytlumaczy mu ze sie myli...

Krosno? No coz, bywalem tam czesto, nawet bylo mi dane zdawac tam prawko... Ale jakos do mnie nie przemawia...

Ech moglbym pisac i pisac o prawie kazdym z tych miast, ale po co, w koncu to i tak tylko moje zdanie.

Sanok faktycznie nie za duzo do zwiedzania, ale cieszę się że odnowili centrum:) 11 lat temu gdy szłam do o.o. Frańciszkanów na mszę, to strach było patrzec na Ratusz. Mam sentyment do tego miasta, gdyż przeżyłam miło 3 lata w LO:) Wolałam isc do Sanoka do internatu niż do Ustrzyk Dolnych(cofanie się na koniec Polski nie jest miłe;/ Nie lubię Ustrzyk nic tam nie ma!! pomimo stoku i kilku bloków, ale u mnie tez jest stok narciarski... Zapraszam do Ropienki:):p) a do Leska tez nie chciałam isc.

Lesko, może wielokulturowe, ale żałuję, że do zamku nie można się dostac na zwiedzanie!! tylko jakis hotel tam jest;/ a z zewnątrz nie wyremontowany. Jeśli chodzi o lekarzy, to z początku, źle przeczytałam, myślałam, że piszez o Mahometaninie, Ahmedzie, który swego czasu był na izbie przyjęc w Ustrzykach D. i źle mi złożył ręke i wogóle dużo ludzi by przez niego umarło..., a teraz w Lesku przebywa... Co do doktora Murzyna, to wiem, że dobry jest w swoim zawodzie;)

Brzozów średnio wspominam:)

Rzeszów za duzy jak dla mnie:p:D:D Wole mniejsze miasteczka:) na takich się wychowałam. Ale przyznac trzeba, że w święta najpiękniejsze dekoracje. Jak jadę z Lublina do domu na święta, to tylko Rzeszów mi się podoba:p

Tarnobrzeg. Średnie miasto, właśnie wróciłam z 2miesięcznych wakacji w tamtym miejscu i niezbyt zaciekawił, taki powszedni.

Łańcut. Ładny Pałac przyznaję:)

Krosno, również powszednie, pomimo, że troche go zwiedziłam robiąc prawko, ale to tyle:p.

Iwonicza niezbyt pamiętam, dawno w nim byłam, więc się nie mogę za wiele wypowiedziec.

Rymanów, przejeżdżałam, uroczy:)

Jarosław, niewiele sie o nim mogę wypowiedziec, też tylko przejazdem w drodze do Lublina, bo wolimy przez Przemyśl samochodem jechac, jak przez Rzeszów. ale mama mnie tam na rekolekcje wywiozła i ciekawie jest tam u tych sióstr Bernardynek za bramą, prawie jak w zakonie, zapomina się o codzienności, polecam zatem się na nie wybrac co roku w lipcu są. (Przyznam, że gdybym z własnych chęci tam pojechała tobym się pewnie nawróciła.:p)

Jasła, Mielca i Baranowa niestety nie widziałam.

A najładniejszym miastem jakie podałam w sondzie i jakie miło wspominam jest: Przemyśl!!!!
Tydzień na turnusie katolickim:p w gimnazjum w nim spędziłam, ale mimo to chciałabym w nim kiedyś mieszkac:) Bo bardzo mnie to miasto urzekło. Ma swój wielokulturowy klimat:) Piękny zamek, piękne kościoły, piękny rynek, piękne wzgórza:) Teraz piszę pracę licencjacką na temat zawartości "Rocznika Przemyskiego" taka bibliografia:) Dużo wspaniałych rzeczy z niego się można o naszym regionie dowiedziec:) Proponuję prenumeratę:) Rocznik ukazuje się obecnie raz do roku w kilku zeszytach tematycznych: archeologia, historia itp.

Pozdrawiam:)

Specjalnie konto załozyłam, żeby się tu wpisac:p.
 
Do góry