Najpiękniejsze miasta =)

Pasioros

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2007
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Wałbrzych
A byłaś w Wałbrzychu na "biedaszybach" ??? Jeśli nie to serdecznie zapraszam.
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
Kołobrzeg. byłam tam kilka razy, ale chcę znów wrócić. ^_^
nawet dziś mi się śniła pewna lodziarnia w Kołobrzegu :)
 

ruda151

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wrocław - pikne miasto :))

Ale powrócić chciałabym do Durham, w Anglii. Achh... xD
 

kocurr

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Stargard
Za granicą naturalnie Paryż :D
Polska jest na prawdę piękna. Znajdzie się tu wszystko. Jeśli chodzi o uroki miast, to w każdym regionie coś jest. Widzę, że jesteś z Dolnego Śląska, więc Wrocławia chwalił nie będę - sama wiesz, jaki jest ;). W Małopolsce najlepszy Kraków. Bajeczny klimat od rana do rana :D. Po prostu nie można się nim nacieszyć. Do tego oczywiście Zakopane (nie potrzeba reklamy). Na Lubelszczyźnie warto zobaczyć parę miast. Z góry uprzedzam, że sam Lublin nie jest zbyt rozrywkowy, ale zahaczyć można (zamek, Majdanek). Wprost genialny jest Kazimierz Dolny i masa wąwozów wokół niego. Można cały dzień przełazić i do tego michę cieszyć. Polecam też Puławy - dla tych ogrodów, dworków i innych urokliwych zakątków. Można wpaść do Nałęczowa. Miło jest też w Zamościu (ratusz, kamieniczki etc.). W Świętokszyskim - Sandomierz (obowiązkowo). Jest cudowny. Miasto jest na stromym wzgórzu i widać je z daleka (jak w książkach fantasy). Jest tam zabytkowy ratusz, zamek, katedra (cudo). Do tego można, za piątaka bodajże, zwiedzić podziemia z przewodnikiem. Są Kielce - tak od biedy - , Chęciny (z zamkiem) no i jaksinia Raj - jak ktoś naturę lubi. Z innych regionów to tak różnie (nie wszędzie człowiek był :)). Łódź ma parę urokliwych miejsc (ul. Piotrkowska, czy Manufaktura), ale poza tym nic szczególnego. Poznań niezły. Szczecin taki sobie (zamek jest, trochę takiej ładnej architektury - gotyk + poniemieckie gmachy). Naprawdę fajnie jest w Trójmieście.

Ze swojej strony dodam Stargard Szczeciński - moje miasto. Dla miłośników architektury średniowiecznej to istny rarytas. Duże gotyckie kościoły, bramy miasta, baszty i inne tego typu obiekty. Wszystko otoczone szczelnie ładnymi parkami, z rzeką - Iną. Muszę niestety przyznać, że miasto jest zaniedbane i całkowicie niezorganizowane turystycznie. Ale uważam, że na te parę godzin chociaż można tu zajechać (np. przejazdem do Szczecina).

Uff.... to tyle ode mnie :D
 

Suga_BayBee

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
414
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
W Polsce Gdańsk oczywiście : D
A za granicą Lignano (Włochy) cudowne miasto, gdzie noc tętni xD
i Wenecja też ładna
wioska Rammingstein (Austria)
i jeszcze miasteczko Tamsweb - również Austria
 

bartolo

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2009
Posty
44
Punkty reakcji
0
Ułan-Bator - miasto gdzie jurty stoją obok bloków, a widok Europejczyka wciąż wzbudza małe sensacje :)
 

legend

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Nowy Sącz ;)
Mimo, że życie nocne 'na mieście' praktycznie nie istnieje warto odwiedzić, bo to jedno z najpiękniej położonych dużych miast w Polsce ;)) Bliskość gór i jeziora,a także niebanalne samo w sobie miasto z wieloma rzeczami które warto zobaczyć ;)
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
Kraków mi się strasznie podoba, ta atmosfera tam panująca... cud, miód i orzeszki, jednym słowem :] .
 
I

impresja_switu

Guest
Może to zabrzmi konwencjonalnie, ale dla mnie miastem o nieodpartym uroku jest... Kraków:) Uwielbiam w nim przebywać. Jest ładny, wypełniony tradycją, tolerancyjny, barwny, posiada wiele wyjątkowych miejsc... Zapraszam tu wszystkich, którzy nie mają zajętych całych wakacji!! Choćby na parę dni. Mogę polecić też sprawdzony hotel - Aston - przystępna cena, dobra lokalizacja, promocje. Na pewno zawsze jest wiele do zrobienia, zobaczenia, przypomnienia sobie:)
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Według mnie Łódź. Znajdzie się tam wszystko - od kościołów i schronisk po nocne kluby i centra handlowe! Na prawdę bardzo polecam. Można się tam dobrze zabawić. Drogi są w dobrym stanie ( pomijając tzw. ul. Zapomnianą :D ).
 
Do góry