Najlepszy zespól Punkowy w Polsce i zagranicą

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
ab gustibus non disputandum est i tego się trzymać:

dla mnie The Exploited i Rancid za granicą a w Polsce: KSU, Farben Lehre i Dezerter.

Trzy słowa od Ojca Prowadzącego: Proszę wymieniać max 2-3 zespoły, żeby temat nie zmienił się w "Wymień wszystkie zespoły punkrockowe jakie znasz". Proponuję też pisać uzasadnienia do poszczególnych kapel, co sprawiło, że akurat tą uważacie za najlepszą.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Bad Religion. Naprawdę dojrzałe przesłanie, co z punkiem różnie bywa. Rancid też jest w porządku, poprawia mi nastrój. Poza tym wracam czasem do The Clash.

Z polskiego to prawie nie słucham. Kiedyś nieco Defekt Muzgó i Dezerter.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Z polskich: Dezerter, Eye For An Eye, Apatia
Z zagranicznych: The Casualties, The Clash i mało znana kapela Les Capitals (kawał dobrego hardcora)
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Z polskich: Dezerter, Eye For An Eye, Apatia
Z zagranicznych: The Casualties, The Clash i mało znana kapela Les Capitals (kawał dobrego hardcora)

EFAE fajna kapela z Zakopanego, pamiętam czasy jak mieli tam dobre zespoły: Huge, Upstream, w Krakowie też jest niezła scena: Bandog jako prekursor chociaż to raczej ska core, później Dynamind, Second Chance, chwilę Showtime, Game Over z Huty, Wu-hae i chwilę No more hippies.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Punka nie słucham za bardzo, ale z polskich kapel podoba mi się The Bill :)D), a z zagranicznych The Exploited (da się posłuchać) i Rise Against, ale to raczej melodyjna komercha.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Tak, laska na wokalu. Imho jeden z najlepszych kobiecych wokali w polskim punkrocku, jeśli nie w ogóle. I są z Bielska ;)
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Tak, laska na wokalu. Imho jeden z najlepszych kobiecych wokali w polskim punkrocku, jeśli nie w ogóle. I są z Bielska ;)

kiedyś kilka lat temu byłem na jakimś koncercie chyba z second chance grały dwie laski z Zakopanego właśnie też dobry duet tylko, że oni grali raczej taki lajtowy melodyjny hc street punk ale też dawały radę.
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
16
zagraniczne ? the clash, x-ray spex i pewnie wspomniany wyżej rancid.
z polskich to standardowo dezerter, bulbulators, armia i pochodne.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
kiedyś kilka lat temu byłem na jakimś koncercie chyba z second chance grały dwie laski z Zakopanego właśnie też dobry duet tylko, że oni grali raczej taki lajtowy melodyjny hc street punk ale też dawały radę.
U nas grali jakoś ze dwa miesiące temu razem z lokalną post-punkową kapelą dr fleischman. Najlepszy koncert w historii klubu ;)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Dobry wałek. Wokal średnio mi odpowiada, ale całokształt jest w porządku. U mnie w okolicy raczej tego typu kapel nie ma. Jest jeden porządny zespół grający postpunk/noise, niedawno jeszcze istniała Sanghata, ale oni to ciężej, crust punk/hardcore, nie wiem czy gustujesz w takich klimatach ;) W drugą stronę wiem, że w Bogatyni są dwie punkrockowe kapele, z czego jedna idzie bardziej w punk kalifornijski, a druga w streetpunk i ska. To kawałki tej drugiej:
EFH - Skabalanga
EFH - Skakacz
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Dobry wałek. Wokal średnio mi odpowiada, ale całokształt jest w porządku. U mnie w okolicy raczej tego typu kapel nie ma. Jest jeden porządny zespół grający postpunk/noise, niedawno jeszcze istniała Sanghata, ale oni to ciężej, crust punk/hardcore, nie wiem czy gustujesz w takich klimatach ;) W drugą stronę wiem, że w Bogatyni są dwie punkrockowe kapele, z czego jedna idzie bardziej w punk kalifornijski, a druga w streetpunk i ska. To kawałki tej drugiej:
EFH - Skabalanga
EFH - Skakacz

bardzo fajna muzyka, wiesz dla mnie najlepszym zespołem z nurtu powiązanego ze ska w Polsce był Bandog.

co do Game Over to raczej melodyjny hard core no i w sumie moi koledzy, dlatego Ci zapodałem.

odnośnie moich predyspozycji muzycznych to są szerokie jak ujście amazonki ale najbardziej lubię hc w stylu Agnostic Front czy Madball, Sick of it all.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Wiadomo, ziomków zawsze się poleca jako pierwszych ;) Skoro Twoje gusta są szerokie to spróbuj moich post-punkowych znajomych http://www.myspace.com/drfleischman

Ja też ostatnio w hc gustuję, ale bardziej w hc pokroju 1125 ;)

A ze ska jednak najbardziej sobie w Polsce cenię Fazę 40 i 4.
 

Kass17

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2009
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nieważne gdzie, ważne z kim xp
Punku słucham od niedawna. Najlepszy polski punk- KSU ;p Poza tym słucham zespołów zagranicznych. M.in. Rise against i Billy Talent. Lecz większosc uwaza, ze to nie punk :/
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ja nie mówiłem o Rise Against, bo z nimi mogę się zgodzić, ale o Billym Talencie. Ich muzyka to nie jest punk rock. A muzyki rockowej nie da się uogólnić.
 

stjimmy

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
28
dla mnie z Polski to Leniwiec. ogólnie mało słucham polskich zespołów.
z zagranicznych to będzie Puddle of Mudd i Anberlin.
ew. Green Day, ale czy ja wiem? jak już to stare płyty.
 
Do góry